Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події
Новини
810
23 жовтня 18:44

Альтернатива пластику: у Житомирі відкрили біолабораторію, де навчають дітей створювати екологічні речі

Школярі вже навчилися створювати тверду плівку з чайного гриба, завдяки якій можна робити гаманці, взуття, сумки, пакети тощо.

У Житомирі на базі обласного центру дитячої та юнацької творчості відкрили біолабораторію зі створення екологічних речей. На базі лабораторії діє гурток «Біодизайн», де дітей навчають робити екологічні речі, які здатні у майбутньому замінити пластик у побуті. Про це повідомляє Суспільне.

Біолабораторія та гурток запрацювали близько місяця тому, однак за словами їхнього засновника, житомирянина Олега Земнухова, лабораторія наразі перебуває на стадії формування. Земнухов зазначає, що разом з гуртківцями вони експериментують та навчаються використовувати природні процеси для виготовлення матеріалів, альтернативних пластику.

Свою роботу ми розпочали з розведення бактеріальної культури, яку всі знають як чайний гриб. Насправді ж чайний гриб – це не гриб, а симбіоз бактерії та дріжджів. Експеримент полягав у тому, що ми ферментували фрукти. Для цього шматочки груші, яблука, банана загортали у тонкий пласт цього гриба. Через тиждень виявили, що яблуко після ферментації не зіпсувалося, а стало на смак таким, як квашене. Цей експеримент підтвердив припущення, що чайний гриб можна використовувати для упаковування і надання нових властивостей фруктам, – зазначив Земнухов.

Саму лабораторію засновник називає «живою», у якій вирощують матеріали, досліджують зміни, якість матеріалів, з якими працюють. Гуртківці вже навчилися створювати тверду плівку з чайного гриба, з якої можна робити гаманці, взуття, сумки, пакети тощо.

Юний гуртківець Святослав зазначає, що займається цією справою для того, аби у майбутньому було менше пластику.

Фотоматеріали: Суспільне

Нещодавно школярі з Тернополя презентували власний метод вирощування мікрозелені.

Матеріал, який вас може зацікавити: Сортуй правильно: у Хмельницькому відкрили центр, де навчатимуть дітей та дорослих сортуванню відходів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.