Які з областей України найкраще впорались із субвенціями для НУШ

Наразі відомо лише про три області, які вчасно впорались із закупівлями для Нової української школи.

У столиці понад 65% класів обладнані меблями, 64,8% – дидактичними матеріалами і 30% – комп’ютерною технікою. Лілія Гриневич зазначила, що минулого року більшість областей мали певні проблеми із закупками для НУШ через низку причин, але цьогоріч усе має відбутись вчасно:

Нам треба повчитися на минулорічних помилках. Я нагадаю, що торік вчасно забезпеченими відповідним обладнанням були лише класи в Сумській області та місті Києві. Решта – ні. Це було минулого року, і на це була низка причин. На цей рік у нас немає вже таких виправдань. І цього року всі закупівлі мають бути здійсненні вчасно, тим більше, що ми віддали освітню субвенцію НУШ на місця значно раніше, ніж минулого року. Що ми бачимо за оперативними даними станом на 5 липня? Ми бачимо, що місцевими органами по країні закуплено трошки більше 17% дидактичних матеріалів, 20% від потреби меблів, 15% від потреби комп’ютерного обладнання.

Крім Києва очільниця Міносвіти відзначила Сумську область, в якій закуплено на 57,1% меблів, 27% – дидактичних матеріалів, 37,6% – комп’ютерного обладнання. У трійку найкращих увійшла й Одеська область: меблів закуплено на 36,9%, дидактичних матеріалів  – 34,8%, комп’ютерного обладнання – 10,6%.

Найменші обсяги закупівлі мають Івано-Франківська область та Запорізька – близько 11% від потреби.

Хочу нагадати, що цьогоріч Нова українська школа охопить майже 1 млн українських дітей. 1 млн дітей, які мають отримати можливість навчатися абсолютно за новими методиками, в абсолютно новому середовищі. Відвідую регіони, відвідую школи, зокрема НУШ. Хочу сказати, що перше, що я завжди запитую дітей, як вони відчувають себе в школі. Так от, середовище нової школи є абсолютно доброзичливим до наших дітей, дітям подобається навчання. Нам потрібно розвивати цю реформу та робити її доступною, – наголосив Володимир Гройсман.


Нагадаємо, з 1 вересня учні 1-4 класів отримають світловідбивні жилети.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.