Як вивчають геометрію в американських школах

Учні не сидять в класі на уроках геометрії, а застосовують формули з підручників на практиці.

В школі «Еврика», штат Міссурі, кожного тижня, йдучи на уроки геометрії, учні не беруть з собою шкільні зошити, підручні циркулі чи транспортири. Вони беруть із собою справжні захисні шоломи та окуляри! Важко в це повірити, але замість того, щоб сидіти на уроках геометрії за партами, вони вимірюють довжину дощок, щоб зібрати каркас крихітного будинку розміром близько 7 метрів – і все це з невеликою допомогою вчителя.

«Еврика» - одна з 400 шкіл, які практикують курс «Геометрія в будівництві». Така ідея належить  двом американським вчителям, які хотіли зацікавити учнів точними науками та заохотити їх застосовувати математику з підручників в реальному житті.

Щодо учнів, то їм, власне, така практика припала до смаку. Вони зазначили, що їм подобається створювати на уроках щось реальне, «замість того, щоб просто сидіти в класі».

Такі уроки дійсно варто спробувати. Ми отримуємо набагато більше практичних навичок, це набагато цікавіше, - зауважив один з учнів.

Ми не отримували бажаних результатів від наших учнів, тому вирішили шукати додаткові можливості, щоб зробити математику актуальнішою та зрозумілішою для них. А ця програма дійсно допомагає, адже вона додає математиці релевантності. Учні швидше запам’ятовуватимуть зміст та суть теорії, коли застосовують її на практиці, ніж коли вивчають її для тесту, - сказав Майк Лаченс, заступник керівника школи, яка практикує «Геометрію в будівництві».

Крім бажання зацікавити, ідеологи курсу прагнуть зробити учнів відповідальнішими. Наприклад, якщо вони приходять на урок без домашнього завдання – їх не допускають до практики, через що вони мусять просто сидіти та спостерігати за роботою своїх однокласників. А наприкіні кожного класного заняття, вчителі вимагають, щоб учні оцінювали роботу кожного зі своїх товаришів по команді й записували, що вони встигли виконати за урок.

Чи працює це в кожній школі?

На сьогодні ще не проводилося загального зовнішнього дослідження, яке б точно дало зрозуміти, чи є студенти з таких класів більш успішними в математиці, ніж ті, які навчаються у звичайних геометричних класах. Але в одній із таких шкіл точно відомо, що учні «Геометрії в будівництві» мають вищі середні бали з математики, ніж їхні однокласники у звичайних класах геометрії.

Учасники програми зазначили, що попри те, що такі уроки потребують інвестицій в підготовку вчителів та витрат на матеріали, програму вдалося реалізувати в школах із різним рівнем доходу. Адже, за їхніми словами, головною запорукою успіху таких творчих уроків є віддані своїй справі вчителі.

Фотоматеріали взяті із сайту The Heachinger Report

Посилання The Hechinger Report: http://hechingerreport.org/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.