Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
2931
25 червня 2019 о 16:31
pdf Роздрукувати

Як стати щасливим учителем?

У чому щастя і де його шукати? Одвічне запитання, на яке кожен відповість по-своєму. А як стати щасливим учителем? Щоб це зрозуміти, запрошуємо до перегляду вебінару.

Що робить нас щасливими? Відповідь на це запитання впродовж віків шукали відомі діячі, письменники, музиканти, філософи тощо. Видатний байкар Езоп про щастя стверджував так:

Існує тільки один шлях до щастя – перестати турбуватися про речі,що не підвладні нашій волі.
Істинне щастя за природою своєю любить самотність; воно – ворог шуму і розкоші і народжується головним чином з любові до самого себе.

Учитель – найбільш стресова професія, адже впродовж робочого дня йому доводиться концентруватися, вирішувати дрібні та часом не дуже конфлікти, бути відповідальним за життя і здоров’я дітей. А наприкінці дня вчитель відчуває втому, стає нервозним, дратівливим. Негативні емоції передаються дітям, і відповідно, якщо педагог почувається нещасливим – те ж саме відчувають й учні.

Як запалити внутрішній вогник щастя? Ми зібрали для вас кілька корисних порад.

 Знайдіть час для себе 

Хіба не приємно забути про телефонні дзвінки, листи на електронній скриньці хоча б на кілька годин? Якщо вам не вдається знайти час для себе та своїх думок, знайдіть колегу на роботі, з яким ви заохочуватиме одне одного йти з роботи, щоб гуляти, провести час з родиною, скупитися у магазині – тобто все, що приносить вам велику втіху.

 Фізичні прави знімають стрес 

Під час уроку можна зробити кілька простих фізичних вправ, які допоможуть зняти напруження та водночас сконцентруватись на роботі. У матеріалі: «Як за допомогою простих вправ зняти напругу у дітей та дорослих» ви знайдете безліч корисних вправ. Вони підходять не лише дітям, але й дорослим, а також не займають багато часу.

 Навчіться дякувати 

Щасливі люди вміють дякувати одне одному. А ви часто кажете комусь «Дякую» просто так? Спробуйте попрактивувати це зі своїми учнями, особливо наприкінці тижня. Заохочуйте дітей писати записки, в яких вони дякуватимуть своїм друзям, вчителям, батькам тощо. Діти меншого віку можуть намалювати людей або події, які їм найбільше запам’ятались.

 Скористайтесь перевагами відпустки і свят 

Мабуть, дехто з ваших знайомих думає, що влітку ви відпочиваєте, а насправді ж, ви займаєтесь плануванням справ на рік і готуєтесь до початку навчального року. А лежачи на пляжі під палючим сонечком думки про школу так і не покидають. Запам’ятайте, що ви важливі! Ви робите велику справу, але…хіба можливо виконувати роботу більш якісно не відпочивши, як слід? Проводьте час весело й дозволяйте собі те, що не могли дозволити раніше, і нехай увесь світ зачекає :)

Психологічне здоров'я педагогів є необхідною умовою здоров'я дітей. Хочете навчитись формувати щасливі звички, підвищити мотивацію, відчувати себе впевненіше і нарешті – по-справжньому щасливим? Тоді запрошуємо вас до перегляду вебінару на тему: «Рецепт щастя! Щасливий педагог – щасливі діти!». Спікерка Тетяна Малько є практикуючою психологинею, авторкою численних наукових робіт, програм, тренеркою, коучем особистого щастя і ефективності. Після вебінару у вас буде можливість пройти тест та замовити Свідоцтво із зазначенням академічних годин. Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/recept-sasta-saslivij-pedagog-saslivi-diti-83.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.