Головне меню порталу
Що робить нас щасливими? Відповідь на це запитання впродовж віків шукали відомі діячі, письменники, музиканти, філософи тощо. Видатний байкар Езоп про щастя стверджував так:
Існує тільки один шлях до щастя – перестати турбуватися про речі,що не підвладні нашій волі.
Істинне щастя за природою своєю любить самотність; воно – ворог шуму і розкоші і народжується головним чином з любові до самого себе.
Учитель – найбільш стресова професія, адже впродовж робочого дня йому доводиться концентруватися, вирішувати дрібні та часом не дуже конфлікти, бути відповідальним за життя і здоров’я дітей. А наприкінці дня вчитель відчуває втому, стає нервозним, дратівливим. Негативні емоції передаються дітям, і відповідно, якщо педагог почувається нещасливим – те ж саме відчувають й учні.
Як запалити внутрішній вогник щастя? Ми зібрали для вас кілька корисних порад.
Знайдіть час для себе
Хіба не приємно забути про телефонні дзвінки, листи на електронній скриньці хоча б на кілька годин? Якщо вам не вдається знайти час для себе та своїх думок, знайдіть колегу на роботі, з яким ви заохочуватиме одне одного йти з роботи, щоб гуляти, провести час з родиною, скупитися у магазині – тобто все, що приносить вам велику втіху.
Фізичні прави знімають стрес
Під час уроку можна зробити кілька простих фізичних вправ, які допоможуть зняти напруження та водночас сконцентруватись на роботі. У матеріалі: «Як за допомогою простих вправ зняти напругу у дітей та дорослих» ви знайдете безліч корисних вправ. Вони підходять не лише дітям, але й дорослим, а також не займають багато часу.
Навчіться дякувати
Щасливі люди вміють дякувати одне одному. А ви часто кажете комусь «Дякую» просто так? Спробуйте попрактивувати це зі своїми учнями, особливо наприкінці тижня. Заохочуйте дітей писати записки, в яких вони дякуватимуть своїм друзям, вчителям, батькам тощо. Діти меншого віку можуть намалювати людей або події, які їм найбільше запам’ятались.
Скористайтесь перевагами відпустки і свят
Мабуть, дехто з ваших знайомих думає, що влітку ви відпочиваєте, а насправді ж, ви займаєтесь плануванням справ на рік і готуєтесь до початку навчального року. А лежачи на пляжі під палючим сонечком думки про школу так і не покидають. Запам’ятайте, що ви важливі! Ви робите велику справу, але…хіба можливо виконувати роботу більш якісно не відпочивши, як слід? Проводьте час весело й дозволяйте собі те, що не могли дозволити раніше, і нехай увесь світ зачекає :)
Психологічне здоров'я педагогів є необхідною умовою здоров'я дітей. Хочете навчитись формувати щасливі звички, підвищити мотивацію, відчувати себе впевненіше і нарешті – по-справжньому щасливим? Тоді запрошуємо вас до перегляду вебінару на тему: «Рецепт щастя! Щасливий педагог – щасливі діти!». Спікерка Тетяна Малько є практикуючою психологинею, авторкою численних наукових робіт, програм, тренеркою, коучем особистого щастя і ефективності. Після вебінару у вас буде можливість пройти тест та замовити Свідоцтво із зазначенням академічних годин. Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/recept-sasta-saslivij-pedagog-saslivi-diti-83.html
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Хшанович Катерина ОлегівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.