Як школа на Вінниччині змінює світ на краще

Вчителі та учні села Стадниця вже 6 років сортують сміття, а виручені кошти витрачають на потреби школи.

Що ви знаєте про життєвий цикл сміття? Більшість людей, викидаючи його до урни в одному пакеті, намагається не думати, що ж з ним буде далі. Адже в глибині душі всі розуміють, що магії в цьому немає, і що воно не зникає безслідно під кришкою сміттєвого бака. Однак, можливо, українці ще не побачили на власні очі, чому це так важливо для нас всіх. А тепер – жахлива статистика: щороку Україна виробляє 17 млн тонн сміття, лише 5 % з яких йде на переробку. Решта ж накопичується на великих полігонах.

Таких полігонів в Україні декілька. Саме жителі населених пунктів, біля яких знаходяться сміттєзвалища, як ніхто опікуються питаннями екології, адже вони знають: екологічна проблема не «десь там», а в їхньому домі.

Таке щире переживання та прагнення змінити ситуацію на краще, підштовхнуло вчителів та школярів села Стадниця сортувати сміття. Ба більше, школа займається цим не рік і не два, а цілих 6 років!

Ми сортуємо сміття. Скло, папір, поліетилен, пластик, щоб зберегти середовище нашої школи і не тільки, - розповіла Ксенія Шевченко, учениця 5 класу.

Сортоване сміття купує компанія, що постачає сировину промисловим підприємствам, а виручені кошти йдуть на потреби школи. Масштаби здійсненої роботи просто вражають. Лише уявіть собі: школярі та працівники школи зібрали 460 кілограми скла, 214 кілограмів пaперу, 79 кілограмів плaстику та 87 кілограмів поліетилену.

Ініціатор цього проекту – місцева вчителька Лариса Степанець. За її словами, екологічний стан Вінниччини почав її турбувати вже давно. Саме тому вона почала вивчати досвід Європейського Союзу з переробки сміття та шукала способи, як реалізувати екологічний проект по переробці у власній школі.

Знайшла в інтернеті, що є підприємства, які збирають, заготовлюють вторинну сировину, і що вони б із задоволенням її закупили, якби хтось її посортував. З такою ідеєю ми звернулися до керівництва школи, яке потім затвердило наш проект, - згадує Лариса Спепанець.

За 6 років завдяки проекту в школі назбирали на дошку меблі для екологічного кабінету, електричну м’ясорубку, інструменти для трудового навчання, тенісні столи! Наразі ще планують придбати музикальне обладнання.

Розповіді школярів надихнули й дорослих жителів села, які теж долучилися до сортування. За словами директора школи, сміття до школи тепер привозять машинами. Крім цього, вже декілька шкіл Вінницької області зацікавились екологічним проектом школи в Стадниці та прагнуть спробувати його запровадити і в себе.

Стадницька загальноосвітня школа – це приклад того, як маленький навчальний заклад кожного дня може змінювати світ на краще! Об’єднання навколо проблеми здійснюється на рівні школи, села, області, а згодом – вона має об’єднати всю Україну. Адже Стадниця – це не острів посеред океану, це населений пункт нашої країни, і їхня проблема – це і наша проблема також.

Вчителі та учні школи – ви великі молодці та гідний приклад для наслідування!

Фотоматеріали взяті з відео на каналі YouTube Інтерньюз Україна.

Інформація взята із каналу YouTube Інтерньюз Україна: www.youtube.com

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.