+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Як навчити дітей правильно поводитись з тваринами?

Якщо ви захотіли завести пухнастого друга, то варто, насамперед, навчити дітей правильно з ними поводитись. Поради від американської ветеринарки допоможуть вам у цьому.

Погодьтесь, це неймовірно приємно, коли ви втомлені повертаєтесь додому, а там на вас чекає кудлатий домашній улюбленець, який радісно стрибає навколо вас і чекає обіймів. Стрес і пригнічені думки миттєво зникають. Наявність домашніх тварин забезпечує гарний настрій, дружнє спілкування і, щонайважливіше, є хорошим способом розвитку соціальних навичків такі як: співчуття, розуміння і повага у дітей. Ці навички, беззаперечно, допоможуть їм у майбутньому вибудовувати відносини з людьми.

Зрозуміло, що більшість батьків побоюються заводити тварин, коли в дома є маленька дитина. Поради від досвідченої ветеринарки Хайді Тапскотт (англ. Heidi Tapscott) допоможуть навчити дітей спілкуванню з тваринами.

Покажіть хороший приклад

Один з найкращих способів навчити дітей правильно взаємодіяти з тваринами – показати це на власному прикладі. Діти краще навчаються, копіюючи поведінку батьків, яку вони бачать щодня, тому переконайтесь, що ви показуєте ті риси, які б ви хотіли, аби ваша дитина взяла від вас. Не читайте дитині моралі, а зосередьтесь на тому, щоб навчити її поважати тварин.

Установіть правила і поясніть, чому вони важливі

Найчастіше серед домашніх улюбленців зустрічаються коти і собаки. А маленьким дітям дуже подобається скубати їх за хвости і тягнути за вуха. Тож, якщо ви вирішили завести пухнастого улюбленця, слід навчити дитину правильно з ним поводитись, починаючи ще з ранніх років:

Правило 1. Не можна тягнути за вуха та хвіст улюбленця, навіть, якщо він виглядає дуже привабливо.

Поради 2. Не можна стикати тварину, це може викликати паніку.  

Поради 3. Не створюй шум та істерик. Крики можуть налякати деяких тварин, і це призведе до погіршення їхньої поведінки і самоконтролю.

Порада 4. Якщо у вас є собака, не втікайте від неї. У собак може статись спалах хижого інстинкту. Доганяючи дитину, вона може несамовито гавкати і навіть перейти до агресивних дій.

Покажіть дитині, у якому місці потрібно гладити тварин

Не всім домашнім улюбленцям подобається, коли їх гладять в одному й тому ж місці, а діти можуть це робити ще й необережно. Перший і найкращий спосіб показати, як це правильно – ілюстрація. Покажіть дітям, де знаходиться найкраще місце вашої тварини для того, що б її погладити і з якою силою варто це робити.

Навчіть дітей, коли саме потрібно спілкуватись з улюбленцем

Якщо ваш пухнастий друг або подруга не налаштовані на спілкування, вони демонструють певні види поведінки, які потрібно розуміти, як сигнали «відсторонення». Це може бути агресивна поведінка або звуки. Важливо навчити дітей розуміти ці сигнали, щоб вони лишили тварину у спокої.

Дозвіл від господаря

Перш, ніж підійти до тварини, потрібно отримати дозвіл від її господаря. Це важливо розуміти дітям, які полюблять підходити до тварин на вулиці. Деякі тварини полюбляють бути у своїй зоні комфорту, а тому їм не дуже подобається, коли до них часто звертаються, особливо, незнайомці. Звернувшись до господаря за дозволом, дитина виражає повагу, насамперед, до тварини.

Виконання обов’язків

Догляд за домашніми улюбленцями – це найкращий спосіб навчити дітей виконувати свої обов’язки. Навіть маленькі діти можуть допомогти вам наповнювати миску їжею або водою для тварини, грати з ними і вигулювати разом з дорослими. Поясніть малечі, чому важливо відвідувати ветеринара і дозвольте їй ходити до лікаря разом з вами.


Якщо вам цікава тема тварин і їхньої психології, запрошуємо вас на онлайн-курс: «ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин». Авторка курсу Вікторія Левченко підготувала для слухачів 4 навчальні модулі, в яких містяться корисні матеріали. Після завершення навчання ви отримаєте Свідоцтво із зазначенням академічних годин двома мовами: англійською та українською.

Лише зараз ціна на курс становить всього лише 295 гривеньЗаписатись на онлайн-курс: https://vseosvita.ua/course/zoo-psykholohiia-iak-navchytysia-rozumity-tvaryn-25.html

Підготовлено за матеріалами сайту Best Pets Veterinary Hospital

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись