Новини
873
2 березня 2018 о 18:35

Як місто через повидло горіло: анімаційна легенда від юних івано-франківців

Створення рухомих зображень за допомогою комп’ютерної графіки в нашу еру візуальних технологій достатньо популярне і займає провідне місце.

Мультиплікацією захоплюються не лише діти, але й дорослі, адже мистецтво аніме, яке вперше виникло в Японії, на сьогоднішній день досягло піку масового поширення.

Анімація – не просто складний процес створення і накладання малюнків, це справжній вияв творчої фантазії, креативний підхід до зображення будь-чого (людини, тварини, предмета тощо).

В Івано-Франківську координатори проекту «Майстерня Руху» провели для дітей 10-14 років майстер-клас зі створення анімації на тему давньої франківської легенди про Мармулядову пожежу 1868 року. Історія свідчить, що одного разу звичайна собі господиня з вулиці Липової (нині Шевченка) не догледіла сливовий джем (званий в народі «мармулядою»), і він потрапив на розпечену плиту. Пожежа, яка миттєво здійнялася, спалила майже півміста, зокрема  ратушу, оточену дерев’яними будівлями.

Діти назвали свій анімаційний проект «Горів Станіславів, через повидло». Зазначимо, що Станіславів – колишня назва Івано-Франківська.

Як передає ТРК «Вежа», координатори проекту допомагали юним дизайнерам реалізовувати свій творчий потенціал за допомогою підручних засобів: олівців, паперу та навіть іграшок (дрібних деталей з моделей літаків, корабликів і т.д.). Патрісія Гофман, художник «Майстерні Руху», зазначає, що діти захоплені своїм завданням і що вони разом вчаться малювати головного персонажа легенди – славнозвісну господиню.

Подібні майстер-класи об’єднують між собою, змушують працювати в команді, адже кожна індивідуальна дія має відповідати спільній цілі. Маленькі івано-франківці здобувають навички колективної роботи, підказують один одному і діляться ідеями всередині групи.

 

Діти виконують функції творчої уяви: малюють, компонують та готують саму анімацію, – пояснює координатор проекту Андрій Когуч. – Моя ціль – не скеровувати їх, а допомагати втілити те, що вони безпосередньо вигадають самі.

 

Фантазія у віці 10-14 років тільки починає розвиватися на достатньому рівні, і дуже важливо давати їй вихід – можливість проявитися в будь-якій формі. В такому випадку дитина відчуває себе внутрішньо повноцінною, зреалізованою як особистість.

 

Мама постійно відводить мене до різних робо-клубів. Я дуже люблю складати лего. І мені з друзями тут легше складати малюнки і програмувати, – ділиться учасник майстер-класу Олексій. – Я вирішив перший раз зробити свою анімацію.

 

Фотоматеріали взяті з сайту Kurs (на фото Андрій Когуч)

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.