Новини
12036
3 липня 2019 о 12:40

Абітурієнти, поспішіть до електронних кабінетів: вступна кампанія розпочалася!

Надається достатньо часу, щоби подати заяви до вишу, але строки краще знати вже зараз.

Документи на вступ до вищого навчального закладу можна подавати через електронні кабінети. Їх реєстрація розпочалася з 1 липня. Але у МОНі роз'яснюють: заяви на вступ в електронній і паперовій формі можна буде подавати тільки з наступної середи, 10 липня.

Активна фаза вступної кампанії триватиме весь липень. Так, 1 липня – старт реєстрації електронних кабінетів і завантаження до них документів, 10 липня – старт прийому заяв та документів, з 1 до 10 липня триватиме також проведення творчих конкурсів, – повідомила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Для абітурієнтів, які з 1 по 10 липня складатимуть іспити на основі сертифікатів ЗНО, а також творчі конкурси, заяви можна подавати до 18 годин 22 липня.

Особи, які готуються до співбесіди, складання вступних іспитів або творчих конкурсів, мають час для подачі заяв до 18 години  16 липня.

Тобто вступники матимуть 22 дні, щоб відкрити свої електронні кабінети, та 12 днів, щоб подати електронні заяви. Тому я хочу наголосити: не треба намагатися все зробити в перший день й перевантажувати систему, у всіх буде достатньо часу, – наголосила міністерка.

Рейтинговий перелік вступників на бюджет буде відомий 26 липня, і до 30 липня вони повинні надати усі необхідні документи до обраних вишів. Зарахування на бюджетні місця відбуватиметься до 12 години 1 серпня. Претенденти на навчання за контрактом визначатимуться до 30 вересня. До цього часу можна створювати і особисті електронні кабінети.

У МОНі повідомляють: на 1 липня було створено 15 тис. 255 електронних кабінетів. Це майже вдвічі перевищує їх кількість, зареєстровану торік.

Заяви в електронній формі треба подавати вступникам на бакалавра, наскрізного магістра (медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування) та молодшого спеціаліста на базі 11 класів (окрім певних випадків, визначених в Умовах прийому до вишів).

Щоб створити кабінет, вступник має зазначити такі дані:

  • адресу електронної пошти, до якої має доступ (встановлюється як логін кабінету);
  • пароль для входу до кабінету;
  • номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО – 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 років;
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
  • середній бал додатка до вказаного документа.

Докладні покрокові інструкції щодо реєстрації електронних кабінетів розміщені на сайті МОН.

На сайті Міністерства освіти і науки України є відповіді на поширені запитання вступників, відеороз’яснення та інфографіка. Працюють гарячі лінії та приймальня громадян щодо вступу 2019. 

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!