Абітурієнте, не подавай заяву, якщо…

Приймання документів у самому розпалі, але є безліч важливих нюансів, які потребують особливої уваги. ТОП-3 цінні поради, аби ви не допустили помилку.

Вчора, 10 липня, в Україні стартував новий етап вступної кампанії – подання заяв на участь у конкурсному відборі до українських вишів. Нещодавно ми розповідали про абітурієнтів, які не отримають можливості подавати документи в електронному форматі, однак, переважна більшість вступників надсилатиме заяви через свої електронні кабінети, заздалегідь зареєстровані на платформі ЄДЕБО – https://ez.osvitavsim.org.ua.

У Міносвіти наголошують на важливості повторної звірки завантажених документів до подання першої заяви:

Хочу звернути увагу всіх вступників: після подання першої заяви в електронному кабінеті жодні внесені дані змінити не можна. Тому перед поданням першої заяви абітурієнт повинен перевірити, чи правильно він завантажив усі документи та вказав інформацію, – повыдомив очільник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

У 2019 році терміни подання документів було стиснуто, тому вступники, які братимуть участь у конкурсному відборі на базі сертифікатів ЗНО/творчих конкурсів, мають подати заяви до 18-ї години (за київським часом) 22 липня. Особи ж, які вступатимуть за співбесідою, іспитами чи творчими конкурсами, подають документи до 16 липня включно.
 

Зображення узято з офіційного сайту МОН

 

Для того, щоб вступники не втратили можливість подавати документи через електронний кабінет і залишалися у стані спокою, ми підготували ТОП-3 важливих настанов, які полегшать вам життя під час вступної кампанії та вбережуть від багатьох помилок.


Абітурієнте, не подавай заяву, якщо…
 повторно не обчислив середній бал свого атестата 

Під час реєстрації електронного кабінету ви вже вводили середній бал документа, що підтверджує здобуття повної загальної середньої освіти. Однак ми пропонуємо вам перевірити це значення до того як ви подали першу заяву.

Середній бал підтверджує приймальна комісія навчального закладу, яка першою реєструватиме вашу заяву. Після підтвердження середнього бала навчальним закладом його вже не можна буде змінити.

Важливо! Приймальна комісія закладу освіти може здійснити перевірку середнього бала, вказаного у поданій заявці та, за потреби, відредагувати його. Також виявивши помилку розрахунку середнього бала, заклад освіти має право відмовити абітурієнтові в участі у конкурсному відборі.

Тому вам краще ще раз спробувати розрахувати середнє арифметичне оцінок з усіх дисциплін, зазначених у додатку до атестата самостійно або ж скористатися спеціальним калькулятором, створеним представниками ЄДЕБО.


Калькулятор для обчислення середнього бала:
https://ez.osvitavsim.org.ua/files/CalcAverageBal.xlsx


Якщо ж ваш некоректний середній бал підтвердити приймальна комісія закладу вищої освіти, вам треба буде звернутися з письмовим зверненням до технічного адміністратора системи (на сайті є відповідна опція) та паралельно – до вишу, який підтвердив неправильний середній бал.


Абітурієнте, не подавай заяву, якщо…
 не перевірив сканкопії необхідних документів 

Відомі випадки, коли вступники завантажували в поле для документів рецепти Празького торта, фото домашніх улюбленців, документи батьків тощо. Однак така необачність може коштувати можливості цьогорічного вступу, тож краще перед поданням заяв уважно перевірити, які саме файли додані до документів в електронному кабінеті.

Окрім внесених відомостей та персональної інформації, ви завантажуєте додаток до свідоцтва/атестата про повну загальну середню освіту. Цей документ має бути у форматі JPEG (JPG або PNG), а розмір файлу не повинен перевищувати 1 Мб.

Важливо! Завантажити необхідно лише сторінку, де вказані оцінки.

В електронний кабінет абітурієнти, що розраховують на сільський коефіцієнт також завантажують довідку, що підтверджує реєстрацію у сільському населеному пункті. Цьогоріч цей коригувальний коефіцієнт складає 1,02 (а для спеціальностей, яким надається особлива державна підтримка – 1,05). Нагадаємо, що право на сільський коефіцієнт не поширюється на жителів селищ.

Більше про цьогорічні коригувальні коефіцієнти – дізнаєте із відео:


Абітурієнте, не подавай заяву, якщо…
 не запевнився у коректності номерів, фотокартки та балів ЗНО 

Обов’язково перевірте відповідність балів за незалежне тестування, відображені у вашому електронному кабінеті та результати, зазначені в сертифікатах ЗНО. Якщо відомості вступника, що містяться в ЄДЕБО, не відповідають даним вказаного сертифіката, тоді:

  1. Вступник надсилає на електронну пошту технічного адміністратора системи (ez@inforesurs.gov.ua) лист з темою: «Помилка у даних результатів ЗНО». До листа додаються: сканкопії атестата (з ПІБ, серією, номером, датою видачі), сертифіката (з ПІБ, номером, пін-кодом, роком видачі) та паспорта/документа, що посвідчує особу (з ПІБ, датою народження, серією, номером).
  2. За результатами перевірки, технічний адміністратор повідомляє про те, що інформація сертифіката додана до даних вступника, що містяться в ЄДЕБО, або про визнання цього документа недійсним.

Перегляньте чи відповідає визначеним вимогам ваш фотознімок. Нагадаємо, його варто завантажувати у форматі JPEG (JPG або PNG), розмір фотокартки має складати 3 х 4 см. Фото вступника має обов’язково бути кольоровим, а розмір файлу не повинен перевищувати 1 Мб.

Важливо! Фото, завантажене в електронний кабінет, заклад вищої освіти може надалі використовувати для замовлення студентського квитка. Тому Міністерство освіти і науки радить використовувати виключно фото для документів, а не селфі чи інше некоректне фото.

Контактні номери телефонів необхідні представникам закладів вищої освіти для оперативного зв’язку з абітурієнтом. Інколи співробітникам приймальних комісій  потрібно терміново сконтактуватися зі вступниками чи їхніми батьками, тому вкажіть декілька телефонних номерів.


Вам також можуть стати у пригоді:


Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.