і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Дніпропетровщина

Я, вчитель та… Робот?

Дніпропетровщина у цьому році поповнить свій освітній арсенал сімома школами робототехніки.

Цікаво, що саме Дніпропетровська обласна влада стала ініціатором такого важливого для нового покоління проекту.

Неможливо вчити дітей за програмою, створеною в минулому столітті. Освіта має відповідати вимогам часу, – сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

Заплановано, що освітні осередки ІТ та робототехніки допоможуть адаптувати юних українців до епохи новітніх технологій.

Президент України поставив за мету освітянам перетворити освітнє середовище на потужну платформу для розвитку та реалізації наукового потенціалу молодих громадян. Спеціалізовані школи не будують «з нуля», а формують на базі колишніх палаців піонерів та станцій юних техніків.

За проектом у цих освітніх закладах вчитимуть програмувати, створювати web-дизайн та проектувати роботів. Наразі, у приміщеннях, призначених для легкого засвоювання складної інформації, відбуваються ремонтні роботи. Більше 20 фахівці, які викладатимуть у школах робототехніки, зараз проходять спеціалізоване навчання.

Пізніше, усі класи планують забезпечити необхідним устаткуванням та ресурсами: комп’ютерами, мультимедійними дошками, лазерними станками, 3D-принтерами, паяльним обладнанням. Додатково будуть запущені медіатеки та ресурсні кімнати. Цей сучасний інструментарій допоможе викладачам перетворювати фізику, електроніку та програмування на захоплюючу гру.

Навчання у школах робототехніки розпочнеться у цьому році 1 вересня і саме зараз проходить набір в освітні групи. Осередки технічних знань відкриються у Дніпрі, Кам’янському, Першотравенську, Нікополі, Покрові, Жовтих Водах та Павлограді. Згідно з проектом, в школах робототехніки буде два класи – в одному діти здобуватимуть теоретичну інформацію, другий буде спрямований на осягнення практичних знань.

Раніше, у квітні 2016 року розпочав роботу освітній хаб «BroBots» у місті Бровари, заснований Пилипом Духлієм та його командою, за прикладом якого сьогодні й створюються ці спеціалізовані заклади для освоєння технічних знань.

У нашій школі діти не зазубрюють інформацію, а навчаються вчитися. Вони опановують базове програмування та макетування, WEB-дизайн, створюють власні проекти роботів. Сподіваємося, що нові хаби, які ми відкриємо разом із Дніпровською ОДА, створять «ком’юніті» для однодумців — захоплених програмуванням та робототехнікою людей, — розповів Пилип Духлій.

Мета цих закладів - перетворити складні технічні знання на прості та зрозумілі навички. Окрім того, учні мають усвідомити як саме цю інформацію можна застосувати на практиці.

Зацікавивши дітей високими технологіями, ми матимемо шанс на високотехнологічне та успішне майбутнє, тому в наших інтересах підтримувати подібні проекти, аби українське суспільство процвітало та мало змогу розвиватися.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь