і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів

7 важливих cправ, які вчитель має зробити до початку літніх канікул

Уже не можете дочекатись початку літніх канікул, рахуєте дні та години? Зачекайте! Виконайте кілька важливих справ і відпочивайте влітку без будь-яких думок про роботу.

Незабаром у школах пролунає останній дзвоник і учні з вчителями підуть на літні канікули, які так з нетерпінням чекали. Та перш, ніж віддатися шаленим пригодам, спробуйте виконати 7 важливих справ, які допоможуть вам замислитись, розслабитись і навіть підготуватися до початку нового навчального року. Коли ж наступить серпень, у вашому гігантському списку справ будуть закреслені кілька пунктів.

 1. Візьміть блокнот і подумайте про те, що хорошого відбулось у цьому навчальному році 

Спробуйте перелічити хоча б кілька моментів або подій, які для вас були дійсно дивовижними. До прикладу, урок математики, прочитана вами книжка чи організація конференції. Можна пригадати особисті досягнення: ранкова зарядка, відмова від солодкого чи шкідливих звичок. Неважливо, наскільки маленькі або великі ваші успіхи – вони обов’язково мають потрапити до вашого списку.

 2. Спитайте себе, на чому ви хочете зосередитись у наступному навчальному році 

Можливо, є певна тема яку б ви хотіли розказати на уроці або ж конкретна стратегія, яку ви хотіли спробувати зі своїми учнями? Подумайте над тим, щоб вам хотілося змінити в особистому житті: виділити більше часу для сна, віднайти баланс між роботою і особистим життям.

 3. Перегляньте нотатки з нарад або матеріали з конференцій 

Кінець навчального року – це ідеальний час, щоб подумати про реалізацію нових ідей в освітній процес. Упродовж навчального року ви відвідували конференції, наради, навчались за допомогою курсів і вебінарів, тож у вас збереглась інформація. Подумайте, чи зможете ви у нотатках знайти кілька «дорогоцінних камінчиків» для того, аби створити нову концепцію.

 4. Проведіть інвентаризацію вашого класу 

Створіть електронну таблицю з детальним описом залишків канцтоварів та інших необхідних речей у вашому класі. Якщо ви зробите таблицю і повернетесь до неї вкінці наступного навчального року, ви зможете побачити, скільки видаткового матеріалу використовується впродовж року. Проведення інвентаризації не тільки зекономить ваш час у серпні, але й гроші. Ви можете підготувати список і придбати необхідні товари за кращими цінами. Наявність фотографій ваших видаткових матеріалів убереже вас від перевитрат коштів і непотрібної поїздки в школу впродовж літа, щоб перевірити запаси олівців, до прикладу.

 5. Складіть список книг, які плануєте прочитати влітку 

Додайте до свого списку професійні книги, які можуть прочитати ваші учні і ті, які прочитаєте лише ви. Можливо, ви підписані на блоги відомих людей і вже давно хотіли прочитати їхні дописи. Більшість експертів в сфері освіти і автори книг мають власні сторінки у соціальних мережах. Спробуйте віднайти корисні для себе сторінки та підписатись на них.

 6. Придумайте нові проекти 

Подумайте про функціонування власного простору і про те, чи подобається оформлення класу вам і вашим учням. Непогано було б у класі мати атмосферну кав’ярню в стилі Pinterest, поміркуйте, за яким принципом вона працюватиме. Ви можете заново декорувати читацький куточок, додати нової кольорової палітри та яскравих елементів декору.

 7. Напишіть листа своєму майбутньому «Я» 

Вам доводиться ходити до школи у будь-яку негоду: в спеку, холод, дощ і буревії. Напишіть листа з думками про те, чому ви займаєтесь цією справою, що вам подобається у роботі. Маленька записка може зіграти важливу роль наступної зими, саме тоді, коли ви потребуватимете додаткового заохочення.


Постарайтесь під час літніх канікул не так часто думати про роботу і плани конспектів. Попереду гаряча пора, під час якої ви маєте відпочити на всі 200% і в новому навчальному році написати найкращий твір «Як я провів/ла своє літо». І не забудьте про зручні тапці, красиві капелюшки та хороший настрій:)

Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» писала про антиінструкцію: як виховати безпорадну й несамостійну людину. 

Підготовлено за матеріалами сайту We Are Teachers 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти