7 незвичайних предметів в різних країнах світу

Вже нікого не здивуєш вивченням математики чи біології в школі. Окрім стандартних уроків, учні в різних країнах світу вивчають зовсім незвичайні предмети, які б хотіли вивчати і дорослі.

Занадто банально вивчати математику, фізику чи мову в школі. Можна лише уявити, якби в українських школах учні вивчали незвичайні предмети. До прикладу, кататись на сноуборді чи лижах  замість уроку фізкультури, а літом – на скейтборді.

А замість уроку «Природознавства» просто йти гуляти на вулицю, милуватися навколишнім світом, не погано було б, так? Можливо, пора розбавити шкільну програму для наших школярів, так як це зробили в інших країнах? Пропонуємо Вам ознайомитися з підбіркою незвичайних предметів, які вивчають діти в школі.

Німеччина – уроки щастя

Здавалось б, що щастя кожна людина розуміє по-своєму. От психолог Абрахам Маслоу вважає, що для щастя потрібно п’ять рівнів потреб:

- Фізіологічні потреби (голод, спрага, сон)

- Потреби безпеки;

- Потреби спілкування і любові;

- Потреба в повазі;

- Потреба самореалізації

В Німеччині вважають, що «Щастя» потрібно викладати в школі. До речі, викладається ця дисципліна лише в місті Гейдельберге. Для того, щоб отримати високий бал, учні мають продемонструвати щастя за допомогою відеролика або благодійності. Сподіваємось, що вони діти роблять це не із «примусу», а вони дійсно почуваються щасливими.

Японія – милування природою

Навіщо вивчати види рослин та дерев з підручника, якщо це можна робити наочно? Учні в Японії милуються природою, насолоджуються  всіма дарами, що вона дає. Варто зазначити, що такий спосіб допомагає відкрити для себе новий світ і по-іншому глянути на звичні нам речі. Цікаво, що японці використовують 24 слова для позначення сезонів, а для опису такого явища, як дощ – існує 120 фраз.

Австралія – серфінг

Якщо Ви мрієте навчитися підкорювати хвилі, то це зробити можна у Австралії. Діти пробують серфінг ще з юних років. Саме тому вони стають професійними спортсменами раніше, ніж випускники шкіл. Звичайно ж, на Дніпрі навряд чи вдасться покататись. Могутні хвилі океану можуть замінити хвилі Чорного моря.  

Ізраїль – кібербезпека

Створювати нові аккаунти в різних соціальних мережах – це просто. Та як захистити свої персональні дані, щоб ними не зловживали інші організації, що робити, коли в комп’ютер проник вірус? На уроці «Теорії і практики кібервійни» учні старших класів вчаться боротися з комп’ютерними вірусами і правильно вести себе в соціальних мережах та блогах. Так, так, етикет тут також існує. До створення цієї дисципліни приєдналась ізраїльська служба розвідки і департамент збройних сил по кібервійнам.

Башкирія – бджільництво

Не варто боятися бджілок, вони ж дають такий цінний нектар. В школах Башкирії учні збирають мед і доглядають за вуликами.

Калмикія – уроки шахів

Метою цього уроку є розвивати логічне мислення у дітей. Уроки проходять таким чином, щоб ніхто не програв.

США – наукові відкриття

Окрім теорії, американські школярі приступають до практичної частини.  Протягом року їм потрібно створити власний винахід. Свою розробку потрібно захистити, підготувавши презентацію.

Посилання Патріоти України: http://patrioty.org.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.