+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

6 ідей з наліпками на підлозі для першокласників

Першачкам може бути важко привчатися до дисципліни чи певних шкільних правил. У нагоді вчителю НУШ можуть стати наліпки на підлозі.

Липучки для килимів, паперові позначки чи різнокольоровий скотч – усе можна використати в класі, якщо маєш фантазію. Такі позначки на підлозі можна використовувати, як для ігор, так і для навчання та організації робочого процесу чи позначення простору. Ми підібрали для вас 6 варіантів, як можна використовувати позначки на підлозі.

► Позначте місце для кожного учня

Одне з найперших призначень наліпок на підлозі – позначення місця для кожного учня. Це можуть бути позначки для ранкового кола, відмітки перед дверима класу, щоб дітки шикувалися. Вчитель таким чином може швидко та просто організувати дітей, а також контролювати відстань між ними.

► Поділіть дітей на групи

Потрібен  оригінальний спосіб розбити дітей на групи? Попросіть їх стати на позначки відповідного кольору. Ви можете створити будь-яку кількість груп. Та запропонувати дітям самостійно обрати кольори, заздалегідь пояснивши правила. Або ж діти можуть спочатку розбитися на кольори, і тільки потім дізнатися, що вони в одній групі.

Крім того, можна розділити наліпки не за кольорами, а за формою. Тоді це буде ще й сприяти засвоєнню основних геометричних форм.

► Позначте місця спокою

Інколи учням необхідно трохи вільного простору. Позначками ви можете окреслити місця, куди може прийти кожен учень та трохи перепочити, подумати, побути сам. Якщо ви сміливі, то можете дозволити робити це навіть на уроках – всім нам інколи потрібна хвилинка на перезавантаження.

► Позначте місця для речей першачків

Як часто у вашому класі на проходах між рядами були розкидані портфелі? Або валялося взуття на підлозі? Як привчити дітей охайно ставити свої речі на відповідні місця? Наклейте позначки. Тут має стояти портфель, а сюди варто ставити черевички, коли перевзуваєшся на фізкультуру. Це допоможе привчити дітей організовувати свої речі та тримати клас у порядку. 

► Візуалізуйте математику

За допомогою наліпок можна вчити дітей первинним математичним поняттям: розмір об’єктів, їх співставлення, порядок чисел та їхнє співвідношення.

Ми вже звикли складати яблука, чи приліплені на дошку морквини. Але ж ви можете роздати позначки дітям на парти – хай вони самі складають приклади за вашими підказками та розв’язують їх. А що, як влаштувати математичний квест? Наліпіть на підлогу позначки різних кольорів в рядок. Жовті, наприклад, треба додавати, а зелені – віднімати. Учень має пройти цією доріжкою та розв’язати завдання.

 Вивчайте літери та звуки на підлозі

Напишіть на стікерах букви та розклейте чи розкладіть на підлозі. Дайте дітям якийсь мішечок чи кубик. Дитина має кинути кубик на будь-яку літеру, назвати її та промовити звук, що вона передає. Далі можна ускладнювати завдання – придумати слово з цією літерою.

Можна ще ускладнити завдання – пограти в словниковий боулінг. Напишіть на стікерах слова, а поверх розташуйте кеглі чи пластикові пляшки. Задача учнів – збити кеглі та скласти речення зі слів, що відкрилися.

Використання наліпок на підлозі, звісно ж, не обмежується цими ідеями – все, що ви придумаєте матиме користь та додасть цікавинку вашій роботі з першачками.

Скачайте також: НУШ. Творчі ідеї. Наліпки на парти

Джерело тексту і фото: weareteachers.com

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись