і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

35 освітніх центрів для кримчан: спрощена процедура вступу

Вступники з анексованого півострова зможуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою.

Цього року освітні центри «Крим-Україна» діятимуть на базі 35 вишів у різних регіонах України – у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою – без складання ЗНО.

Як і минулого року, вступникам з анексованого півострова будуть надані квоти на місця держзамовлення.

У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, в 2017 - вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів (з 4 червня і до 28 вересня), строки подачі документів і зарахування на навчання, – розповіла начальник сектору переміщених ВНЗ МОН Світлана Кретович.  

Як зазначає офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, щоб вступити за гарантованою квотою на бюджет, абітурієнти мають подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (щодо предметів, які вивчались раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі ДПА й один за фаховим спрямуванням.

Через освітні центри «Крим-Україна» можна вступити до тих вишів, на базі яких вони діють.

Якщо абітурієнт бажає навчатись в будь-якому іншому виші України, то він також може вступати за загальною процедурою. Для цього потрібно здобути загальну середню освіту екстерном в одній зі шкіл материкової України. Після закінчення – отримати атестат, а потім скласти ЗНО під час основної сесії (реєстрація проходила з 6 лютого до 19 березня 2018 року) або додаткової (реєстрація триватиме з 3 до 21 травня 2018 року).

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь