Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Профілактика психологічних проблем дошкільників: робота з казкою
»
Взяти участь Всі події
21 грудня 2021 о 15:48
1 3

34 тисячі гривень штрафу за невакцинованих вчителів: у Львові засудили директора школи

Керівник закладу освіти не припинив очне навчання, навіть тоді, коли у закладі освіти було вакциновано менше ніж 80% вчителів.

Личаківський районний суд Львова визнав директора школи №71 Романа Гривнака винним у порушенні карантину. Його оштрафували на 34 тис. грн, оскільки він не припинив очне навчання, коли у закладі освіти було вакциновано менше ніж 80% вчителів. Про це повідомляє ZAXID.NET.

У постанові суду йдеться, що на директора школи №71 Романа Гривнака 24 вересня 2021 року склали протокол, у зв’язку з тим, що він не припинив очне навчання для учнів 5–11 класів, коли в закладі вакцинувалися менше ніж 80% колективу.

Тоді Львів перебував у «жовтій» зоні, адже напередодні міська комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення, що у місті не закриватимуть школи та садки, де вакциновано щонайменше ніж 80% персоналу (однією чи двома дозами, або у працівників наявний негативний ПЛР-тест).

Своєю чергою, Роман Гривнак не визнав своєї провини. Директор заявив, що 22 вересня 2021 року він видав наказ щодо дотримання вимог «жовтої» зони та додав, що відсторонив невакцинованих працівників від роботи.

Відповідно суддя Назар Стрепко виявив, що у наказі управління освіти ЛМР є пункт про те, що «у звичному режимі мають працювати заклади освіти, де не менше ніж 80% працівників є вакцинованими», та ще один пункт, який йому суперечить.

Водночас пунктом 1.2. цього наказу керівникам закладів освіти Львівської МТГ комунальної форми власності також було наказано продовжити проведення освітнього процесу у звичному режимі у підпорядкованих закладах освіти, де показник менше ніж 80% працівників, які мають сертифікат про вакцинацію.., – вказано у постанові суду.

Дослідивши всі матеріали справи, суддя встановив, що у разі суперечностей наказу управління освіти, директор мав би керуватись насамперед нормами постанови Кабміну, адже вона має вищу юридичну силу.

Заяву директора про те, що частина працівників, які не були вакциновані та не мали негативних ПЛР-тестів, відсторонили та не взяли до уваги. Це пояснили тим, що відсторонювати невакцинованих працівників #МОЗ дозволило лише на початку жовтня.

Тож суддя визнав директора школи №71 винним у порушенні карантину та оштрафував на 34 тис. грн. Постанова ще може бути оскаржена.

Матеріал, який вас може зацікавити: На Рівненщині за фальшивий сертифікат вакцинації судитимуть працівницю закладу освіти