28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Цього року девізом Дня охорони праці є «Захищене та здорове покоління».

Сьогодні, 28 квітня, більш ніж в ста країнах нашої планети відзначають Всесвітній день охорони праці.
Вперше він був відзначений в 2003 році, а сама ідея створення такого дня бере свій початок з далекого 1989 року, коли американськими та канадськими робітниками дуло проведено День пам’яті загиблих на робочому місці.
Цього року девізом Дня охорони праці є «Захищене та здорове покоління». Він, зокрема, стосується боротьби із дитячою працею. Адже за даними Міжнародної організації праці, у світі працює понад 541 мільйон працівників віком 15-24 років. При цьому, до цієї суми входять 37 мільйонів дітей, які працюють у шкідливих умовах.


На жаль, «Охорона праці» в Україні асоціюється не стільки з цінностями захисту прав працівників, стільки з навчальним предметом. На тлі цих асоціацій зменшується усвідомлення глобальної важливості цього дня. Адже він стосується найважливішого – здоров’я та життя!
Елементи «рабства» на робочому місці мають стати пережитком людства. Робоче законодавство вдосконалюється, однак, на жаль, Україна ще не може похвалитися відсутністю травматизму на роботі та наданням всім постраждалим відповідних послуг. Особливо це стосується працівників гірничої справи.
Цей день – це хороша нагода нагадати собі та кожному про важливість безпеки праці та забезпечення соціального захисту робітників. Кожен має право на безпечну роботу, адже життя та здоров’я – це найбільша цінність!

Інформація взята з сайту профспілка працівників освіти і науки України: https://pon.org.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.