19-й Всеукраїнський диктант єдності: за новими правилами і новим правописом

У прямому ефірі Українського радіо диктант читатиме мовознавець Олександр Авраменко.

До Дня української писемності та мови Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». «Всеосвіта» також приєднається до написання диктанту у своєму офісі і запрошує долучитися до акції усіх освітян.

 Початок акції:  П’ятниця, 8 листопада 2019 року об 11:00

 Місце проведення (з участю зірок і політиків):  Київ, Національна бібліотека імені Вернадського

Об 11:20 у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 диктант читатиме відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Він традиційно складає текст диктанту останні 13 років і цьогоріч внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

У той же час у читальній залі Національної бібліотеки ім. В. Вернадського писатимуть диктант запрошені гості – політики, селебріті та журналісти. 

Цьогоріч вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після написання.

 Куди надсилати роботу? 

За цей час (11:45-12:00) усі охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на адреси:

  • електронна скринька Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua)
  • приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук (UA: Українське радіо)
  • на вайбер (097-107-107-9).

Повідомлення необхідно надіслати на одну з адрес, не дублюючи на всі.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню).

Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 3-х днів (штемпель 8, 9, 10 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами. 

З 12:00 до 12:15 в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками. 

На жаль, ми почали менш грамотно писати. Коли набираємо текст на комп’ютері, програма автоматично виправляє помилки. Коли листуємося в месенджері, пропускаємо коми та інші знаки. Насправді, писати грамотно і правильно – це прикольно і красиво. Закликаю написати диктант національної єдності разом з Українським радіо. Перевірте себе і підтримайте українську мову! – зазначив Дмитро Кулеба, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

 Довідково: 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України.

Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

Джерело: Українське радіо

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
6
міс.
1
0
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.