18 травня святкують Міжнародний день музеїв!

18 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день музеїв!

Музей – це не лише місце для зберігання експонатів, це машина часу, на якій можна вирушити у далеку та захоплюючу подорож, щоб стати свідком визначних подій минулого, або ж побувати в цікавих місцях, яких на карті вже давно немає. В музеї ми можемо поринути у життя відомого художника чи скульптора, відчути на собі їхній життєвий шлях. Кожна епоха залишила глибокий слід, і ми найщасливіші люди на землі, що в будь-який момент можемо завітати до музеїв, щоб відновити пам'ять про минуле.

Тож, щорічно, починаючи з 1977 року у всьому світі 18 травня проходить Міжнародний день музеїв. В цей день музеї працюють безкоштовно і відвідувачі можуть потрапити на омріяну виставку чи експонати. Від Америки до Океанії, включаючи Африку, Європу та Азію - цей міжнародний захід підтвердив свою популярність.

Для вас ми підготували кілька цікавих фактів про музей, які точно можуть вас здивувати:

1. В Лондоні, в замку «Лідс» розташований «Музей собачих нашийників». На території цього музею жило багато собак, то ж всі експонати належать саме їм.

2. А чи знали ви, що в США є «Музей поганого мистецтва». Виставлені експонати навряд чи можна вважати «ідеалом» або ж віднести до «високого мистецтва». Можливо, наші невдалі картини могли зайняти місце на стіні цього музею.

3. У місті Нью-Делі (Індія) є «Музей Туалетів». Як можна здогадатися з назви, експонатами тут виступають туалети в різні епохи часу. Також тут можна знайти унікальну документацію про те, як розвивалася сантехніка в різні періоди історії людства.

В Україні також є велика кількість незвичайних музеїв, наприклад: 

1. Музей гуцульської магії розташований у Жаб’євському потоці (Верховина, Івано-Франківська область). Усі охочі зможуть відчути на собі магію мольфарів, знахарів тощо.

2. А от хто не любить сало? В Україні є Музей сала і відвідати його можна у Львові. Відвідувачам пропонують подивитись на експонати, що виготовлені із сала: свічки, крісло, шахові фігури, людське серце.

3. Музей води ( Київ). Головна мета Музею води - розповісти відвідувачам про гідросферу планети, про запаси води, якими володіє Україна, про те, які необоротні процеси викликає необдумана діяльність людини, і як вона впливає на екологію в цілому. Вся експозиція розташовується під землею. 

В Україні є ще багато унікальних музеїв, які здатні здивувати кожного. Давайте цінувати те, що маємо!

Журналісти “Всеосвіти” вітають усіх з Міжнародним днем музеїв та їх працівників! 

Посилання на Цікаві факти і Ukraine is:

http://cikavo.net/

https://www.ukraine-is.com/uk/golovna/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.