Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1042
6 березня 2019 о 16:27
pdf Роздрукувати

16 років тому затвердили Державний гімн України!

6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила текст гімну законом «Про Державний Гімн України».

У 1992-му році 15 січня парламент офіційно затвердив музичну редакцію гімну, на слова пісні «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького. А 6 березня 2003 року ухвалили текст законом «Про Державний Гімн України».  

Офіційно затверджений Державний гімн України містить лише один куплет та приспів, а от розширена версія – це вже національний гімн України, і Державний гімн є його частиною.

Телеканал «Прямий» зібрав десять цікавих фактів про наш Державний гімн, тож давайте разом із «Всеосвітою» поповнювати свої знання.

 10 фактів про Державний гімн України 

 Факт 1.  Український етнограф Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна» у місті Києві, на вулиці Великій Васильківській, 122, у домі купця Лазарева.

 Факт 2.  Деякі дослідники вважають, що на написання поезії також вплинули мотиви мазурки «Jeszcze Polska nie zgineła…».

 Факт 3. Автор музики, Михайло Вербицький, спочатку написав музику для гітари, а вже згодом адаптував її для хору.

 Факт 4. Павла Чубинського звинувачували в авторстві: «возмутительных песен и прокламаций», «за вредное влияние на умы простолюдинов». У 23-річному віці його вислали в Архангельську губернію під наглядом поліції за авторство славнозвісного вірша.

 Факт 5. Лише Іван Франко та Леся Українка охарактеризували «Ще не вмерла Україна» як національний гімн.

 Факт 6. Після проголошення незалежної Української держави, в січні 1918 року, пісня «Ще не вмерла Україна» звучала як національний гімн при УНР (Українській Народній Республiці), ЗУНР (Західноукраїнській Народній Республiці), Гетьманату та Директорії.

 Факт 7. Не зважаючи на те, що протягом національно-визвольних змагань «Ще не вмерла Україна» звучала як гімн, однак офіційно пісню затвердили лише 15 березня 1939 року – як гімн Карпатської України.

 Факт 8. Коли постало питання гімну в роки Радянського Союзу, пісню «Ще не вмерла Україна» одразу відкинули. Керівництво вимагало, щоб в новому гімні стверджувалося: Україна – держава, яка входить до складу СРСР, тому вона «між рівними – рівна, між вільними – вільна» та обов'язково повинна згадуватися комуністична партія, що веде Україну до «світлого майбутнього».

 Факт 9. Автором радянського гімну для УРСР став Павло Тичина з віршем «Живи, Україно, прекрасна і сильна», який існував у 1949-1991 роках.

 Факт 10. Згідно з пропозицією колишнього Президента України, Леоніда Кучми, перша строфа гімну була змінена: «Ще не вмерла України і слава, і воля».

Посилання на Прямий: https://prm.ua

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту https://wz.lviv.ua.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.