Новини
351
3 грудня 2021 об 11:22

1,5 млрд грн уряд виділив на протипожежну безпеку у закладах освіти

Відтепер увесь фінансовий тягар за протипожежні заходи не лежатиме на «плечах» місцевих бюджетів.

На протипожежну безпеку в закладах освіти наступного року витратять 1,5 мільярди гривень. Про це написала народна депутатка України Наталія Піпа у своїй колонці на Zaxid.net.

Вперше за 30 років у проєкті Державного бюджету-2022 з’явилася нова субвенція. На протипожежну безпеку у закладах освіти Уряд виділить 1,5 млрд грн. Вдячна освітньому Комітету, Міністерству освіти та Кабміну за підтримку громад, – наголосила #Піпа.

Відтепер увесь фінансовий тягар за протипожежні заходи не лежатиме на «плечах» місцевих бюджетів. Буде співфінансування: 50% коштів виділить держава, 50% – місцеві бюджети.

Чи достатньо цих коштів? На жаль, ні. За даними #МОН, щоб покращити протипожежну безпеку у всіх закладах освіти України держава повинна виділити більше коштів: у 2022 році потрібно 6,5 млрд грн, у 2023 – 5,5 млрд грн, у 2024 – 4,5 млрд грн, – пояснює Наталія Піпа.

Однак варто враховувати такі моменти, як порядок надходження субвенцій, рівні спроможності та фінансову грамотність громад, підготовку проєктно-кошторисної документації, тендерні процедури тощо. За словами нардепки, усе це вплине на те, наскільки ефективно будуть використані ці 1,5 мільярди наступного року. 

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік» згідно з яким, на освіту передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн.

Також вас може зацікавити: Створення безпечного освітнього середовища для дітей: в Україні запускають пілотний проєкт «Вихователь безпеки»

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.