1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Щорічно 1 червня в світі проводяться різноманітні соціальні та розважальні заходи, присвячені дітям.

Дитинство – це одна з найпрекрасніших країн, яку кожному з нас колись вдалося відвідати! Там – «все дивно, але ніщо не викликає здивування», там «ігри – це зовсім не ігри, а одне з найбільш глибокодумних занять в світі», там дуже легко освоїтись зі щастям, там зростають та зміцнюються найважливіші підвалини майбутнього. Звісно, в цій країні зустрічаються гіркі слізки, розчарування та сум, адже без них ніяк в місці емоцій та пригод! Однак, є речі, які його безжально ламають, і після них дуже важко віднайти стежину назад. Це страждання, несправедливість, знущання та біль.

Кожна дитина заслуговує на щасливе та безхмарне дитинство, адже це незабутня пора пізнання світу, перших відкриттів та формування характеру.

Саме тому щорічно, в перший день літа, світ відзначає Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу людства до захисту прав найвразливішої верстви нашого суспільства - дітей.

Давня історія цього свята пояснюється нагальною необхідністю наголосити на таких дискримінаційних для явищ, як дитяча праця, рабство та торгівля дітьми. Ще в 1924 році було укладено першу декларацію прав дитини, а в 1949 році було офіційно засновано Міжнародний день захисту дітей. Рівно через 30 років, 20 листопада 1989 року, Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, сповідування принципів якої мало забезпечити їм щасливе дитинство.

Окрім правового підтексту, цей день є справжнім святом для дітлахів! В перший день літа у багатьох містах для дітей проводяться розважальні концерти, ігри та частування.

«Всеосвіта» також закликає сьогодні та кожного наступного дня зігрівати любов’ю кожне дитяче серце, щоб в малечі навіть не лишалося приводів для суму та сліз!

Пропонуємо Вашій увазі підбірку натхненних висловів про дітей, які обов’язково додадуть колориту в це свято:

***

 Діти - це одна третина населення нашої країни, і все наше майбутнє. Завдяки дітям хочеться жити.

(Мухаммед Алі)

***

 Найкращий спосіб зробити дитину хорошою - це зробити її щасливою.

(Оскар Уайльд)

***

 Всі діти світу плачуть однією мовою.

(Л. Леонов)

***

 Дітям більше потрібний приклад для наслідування, ніж критика.

(Ж. Жубер)

***

Чесна дитина любить не тата з мамою, а трубочки з кремом.

(Дон-Амінадо)

***

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.

(Василь Олександрович Сухомлинський)

***

 Дитина потребує вашої любові найбільше саме тоді, коли вона менш за все на неї заслуговує.

(Е. Бомбек)

Інформацію взято з сайту Петриків: https://petrukiv.te.ua/filosofiya/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.