Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Тема: Надання домедичної допомоги при термічних ушкодженнях

Практична робота 8-9

Тема: Надання домедичної допомоги при термічних ушкодженнях

Мета: Ознайомитися з видами і ступенями опіків; навчитися визначати площу опіку і надавати першу долікарську допомогу.

Практична робота

Вирішіть ситуаційні задачі

Задача 1. Палає приватний житловий будинок. З вікна першого поверху вистрибує постраждалий, на якому горить одяг на спині, в руках тримає дитину 2 років, загорнуту у простирадло. Піднімається і намагається бігти. Постраждалий хоче щось сказати, але не може. На пожежу приїхали рятувальники (6 осіб). Опишіть послідовність дії рятувальників.

Задача 2. Група відпочиваючих (8 осіб) приїхала на берег моря. Середина липня, температура повітря +37°С. Один з них заснув на пляжі. Приблизно через 40 хв. він прокинувся від пекучого болю в спині і плечах. Постраждалий скаржиться на сильний біль у спині, спрагу, головний біль, задишку, озноб, стогне, просить пити. Один з відпочиваючих (рятувальник за фахом) бере на себе керівництво по наданню постраждалому домедичної допомоги. Опишіть правильні дії рятувальника.

Задача 3. У житловому будинку стався вибух. До місця події негайно вирушив розрахунок рятувальників. Пожежу було ліквідовано, але оскільки в напівпідвальному приміщенні могли знаходитися під завалами люди, бійці ведуть пошуково-рятувальну роботу. Температура в приміщенні складає приблизно +50–55°С, вологість висока. Склад розрахунку – 6 осіб. Під час виконання пошукових робіт один з рятувальників втратив свідомість і впав. Опишіть правильні дії рятувальників.

Задача 4. Рятувальник, ідучи на службу, помітив на зупинці чоловіка, який напівлежав на лавці. Температура повітря нижче -10°C. На запитання: «Що з Вами?» − постраждалий не відреагував. Опишіть правильні дії рятувальника.

Задача 5. Рятувальник брав участь у аварійно-рятувальних роботах (пожежогасінні) – протягом 2 годин працював на відкритому повітрі при температурі -17°С. Приблизно через півгодини після прибуття до своєї частини, відчув біль, печію і поколювання в пальцях рук і ніг. Постраждалий скаржиться на головний біль, слабкість, роздягнутися сам не зміг. Опишіть подальші дії в цьому випадку.

Пишіть у вайбер на номер +380682607378.