Здоровим бути модно.

Опис документу:
Формування у школярів поняття про правила здорового способу життя; виховання належного ставлення до свого здоров'я; навчити передбачати наслідки зневажливого відношення до свого здоров'я.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Здоровим бути модно.

Мета: формування у школярів поняття про правила здорового способу життя;

виховання належного ставлення до свого здоров'я; навчити передбачати наслідки зневажливого відношення до свого здоров'я.

Обладнання: малюнки, презентація.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

(привітання, зосередження уваги учнів)

II. Основна частина.

Слайд 1.

Учитель.

  • Добрий день, діти!

  • Свою розповідь хочу почати з загадки, послухайте її та відгадайте, про що мається на увазі:

«Що маємо – не бережемо, а втративши – плачемо» (діти відповідають)

  • Правильно: «здоров'я».

Слайд 2.

  • І сьогодні тема нашої розмови: «Здоровим бути модно».

  • Скажіть, будь ласка, а що таке здоров'я?

Відповіді учнів.

Учитель.

  • Так, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, здоров'я – це не тільки відсутність хвороб, а й стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Це складові з яких складається здоров'я людини.

  • А саме:

Слайд 3.

  • Фізична складова залежить від того, наскільки добре працюють системи вашого організму, а саме: опорно-рухова система, нервова, травна, нервова, кровоносна. Ці системи будуть добре працювати, якщо навантаження на ці системи буде відповідати віку людини, а саме, якщо ви дотримуєтеся розпорядку дня.

Слайд 4.

Робота учнів з таблицею, визначення правильних відповідей.

  • Пропоную вам розглянути таблицю і визначити правильні відповіді щодо тривалості різних занять для учнів 7 класу:

Сон

а. 10-11 годин

б. 9-10 годин

в. 8-9 годин

Виконання

домашнього завдання

а. 2-3 години

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Робота за комп'ютером

а. 3-4 години

б. 1-2 години

в. до 1 години

Ранкова зарядка

а. 5 хвилин

б. 10-15 хвилин

в. 40-50 хвилин

Прогулянка на

свіжому повітрі

а. 40 хвилин

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Кількість прийомів їжі

а. 2 рази

б. 6 разів

в. 4 – 5 разів

Учитель.

Слайд 5.

  • А зараз, перевірте свої відповіді.

  • Підійміть руку, хто правильно визначив відповіді?

  • А хто допустив помилку?

  • Ви повинні запам'ятати що, коли людина правильно розподіляє свій час вона не тільки зберігає своє здоров'я, а й покращує роботу систем організму, які звикають до постійності і пристосовуються добре працювати.

Слайд 6.

  • Наступна складова – це психічна. Вона включає здатність людини нормально розуміти свої почуття та уміти їх виражати, свідомо керувати своїми емоціями. Коли людина врівноважена, вона здатна протистояти навантаженням, знаходити безпечні виходи із складних ситуацій. Ми повсякчас перебуваємо у певному емоційному стані.

  • Назвіть, будь ласка які емоційні стани ви знаєте?

Відповіді учнів: радість, смуток, подив, захват, розгубленість та інше)

  • Правильно, це все емоційний стан людини.

Учитель.

  • Пропоную вам уявити себе у ролі актора та показати на своєму обличчі різний емоційний стан, а саме:

РАДІСТЬ…, СМУТОК…, ПОДИВ…, РОЗГУБЛЕНІСТЬ…, ХИТРІСТЬ…, ЗЛІСТЬ…, БАЙДУЖІСТЬ… (діти показують на обличчі)

Учитель.

Слайд 7.

  • А тепер, подивимось, як ваші обличчя змінювались.

(дивляться смайлики)

- Скажіть, який емоційний стан позитивно впливає на здоров'я людини?

Відповіді учнів.

Так, радість, тому давайте більш посміхатися, а ніж сумувати!

Учитель.

  • Остання складова – духовна.

- Духовність – це внутрішній світ людини. Це те, що робить людину красивою душею, морально чистою, а саме її добрі вчинки. Людина повинна бути самокритичною, правильно оцінювати свої вчинки. Недарма в народі говорять: «Не хвали сам себе, нехай люди похвалять».

- В своєму житті кожна людина повинна дотримуватися духовних правил. Такі правила нам відомі як Божі заповіді, але ж вони й досі вчать людей бути Людиною з великої літери.

Слайд 8.

  • Подивіться, будь ласка які ж це заповіді. Додаток 1.

Діти читають вголос.

Божі заповіді

1-8

Полюби ближнього як самого себе

На зло відповідай добром

Не кажи неправди

Не кради

Не вбий

Шануй своїх батьків та ближніх

Не суди і судимим не будеш

Не бажай нічого, що є у твого ближнього

  • А зараз поставте цифри від 1 до 8, як на вашу думку розташувати ці заповіді за важливістю (діти розставляють цифри у себе на листочках)

  • Хто бажає прочитати свої відповіді? (2-3 дитини читають)

  • Що ми можемо визначити? А те, що як би ви не розташували цифри по черзі, це всі правила важливі. Тобто, якщо кожна людина бути жити і виконувати ці заповіді, то у світі буде більше духовно здорових людей!

  • Ми можемо зробити висновок: що здорова людина – це єдність тіла, розуму, душі і духу, це і є складові здоров'я.

Учитель.

  • Скажіть, будь ласка, а від чого залежить здоров'я людини? (діти відповідають)

Слайд 9.

- Так, здоровя людини найбільше залежить від її способу життя - (51 %),

спадковість впливає на здоров'я - 20 %,

стан довкілля - 19 %,

медичне обслуговування - 10 %.

- Якщо спосіб життя - це головне, то людина повинна знати як себе вести, щоб не зашкодити своєму здоров'ю, а саме вести здоровий спосіб життя.

- Скажіть, будь ласка, а який це спосіб життя – здоровий? (діти відповідають)

Слайд 10.

- Дійсно, здоровий спосіб життя це:

  • відмова від шкідливих звичок (паління, алкоголь, наркотики);

  • гігієна тіла;

  • заняття спортом;

  • дотримування розпорядку дня;

  • загартовування;

  • раціональне харчування (коли в організм людини надходять усі поживні речовини, харчування повинно бути різноманітним)

  • І зараз давайте почнемо вести здоровий спосіб життя і зробимо невеличку фізкультпаузу.

  • Встаньте всі…

  • Треба потягнутися…., присісти…, наклонитися … і сісти….!

(діти роблять вправи та сідають).

  • Ви всі сіли, а давайте подивимося чи правильно ви сидите? Дивимося на екран.

Слайд 11. – Сядьте так, як ви вважаєте правильно сидить людина (а.)

  • Якщо не дотримуватися правил правильного сидіння можна захворіти на сколіоз.

  • Що це таке сколіоз? (діти відповідають – викривлення хребта)

Слайд 12.

  • Визначте, яка дівчинка не хвора на сколіоз? Чому?

Відповіді учнів.

Учитель.

Слайд 13.

  • А зараз, саме час нагадати вам правила роботи за комп’ютером.

- Давайте їх прочитаємо. (читають пам’ятки в голос по черзі)

Я хочу подарувати вам пам’ятки, які ви можете узяти додому і покласти біля комп’ютера, щоб знати правила і їх дотримуватися.

Учитель.

  • В світі є багато речовин які можуть загрожувати здоров’ю людини, саме зараз я хочу нагадати вам про ці речовини.

Слайд 14.

  • Вже з підліткового віку ви повинні знати, що вживання шкідливих речовин, таких як: тютюн, алкоголь, наркотики – шкідливі для здоров'я людини.

Вони:

  • Руйнують всі системи організму;

  • Призводять до звикання;

  • Скорочують життя.

- Щоб бути здоровим та успішним, треба рухатися вперед, крок за кроком, будувати своє щасливе життя і мати сили впевнено відмовлятися від шкідливих звичок.

Слайд 15.

  • Зараз пропонуємо вам скласти сходинки до здорового та щасливого життя:

(діти складають на листочках – 3-4 хв.) Додаток 1.

Наприклад:

  1. дотримуватися правил гігієни;

  2. займатися спортом;

  3. добре навчатися;

  4. загартовуватися;

  5. бути обачливим.

  • Хто вже склав, давайте прочитаємо. (діти читають)

- І наприкінці нашої розмови хочеться підвести підсумок в тому, що людина сама будує своє майбутнє. І яким йму бути: щасливим та здоровим ви обираєте самі. Але ж пам’ятайте, що життя у людини одне і прожити його треба радісно і весело, а для цього необхідно слідкувати за собою і берегти своє здоров'я.

- Тому що….

Слайд 16. складіть вислів зі слогів:

ЗДО

БУ

МОД

НО

ТИ

РО

ВИМ

Слайд 17. «Здоровим бути модно»

Додаток 1

Сторінка учня

1. Визначте правильні відповіді:

Сон

а. 10-11 годин

б. 9-10 годин

в. 8-9 годин

Виконання

домашнього завдання

а. 2-3 години

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Робота за комп'ютером

а. 3-4 години

б. 1-2 години

в. до 1 години

Ранкова зарядка

а. 5 хвилин

б. 10-15 хвилин

в. 40-50 хвилин

Прогулянка на

свіжому повітрі

а. 40 хвилин

б. 1-2 години

в. 4-5 годин

Кількість прийомів їжі

а. 2 рази

б. 6 разів

в. 4 – 5 разів

2. Визначте цифри від 1 до 8, як на вашу думку розташувати ці заповіді за важливістю

Божі заповіді

1-8

Полюби ближнього як самого себе

На зло відповідай добром

Не кажи неправди

Не кради

Не вбий

Шануй своїх батьків та ближніх

Не суди і судимим не будеш

Не бажай нічого, що є у твого ближнього

3.

7

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!