Захист Вітчизни - методичні матеріали

Поняття захисту вітчизни закладене ще в Конституції України, де визначається, що воно є найважливішою функцією держави та українського народу. Сьогодні проблема національної безпеки на фоні військових дій є, як ніколи, актуальною.

Створення навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» мало на меті сформувати та вдосконалити в сучасної молоді знання, уміння та навички як теоретичної, так і фізичної та психологічної підготовки до захисту нашої держави та проходження військової служби.

Окрім цього, завданням предмету є підготовка учнів до забезпечення власної безпеки та безпеки життя інших людей в надзвичайних ситуаціях.

Захист Вітчизни включає в себе знання за трьома основними напрямками. Це військово-патріотичне виховання із вивченням військової справи; захист та попередження надзвичайних ситуацій; надання необхідної першої медичної допомоги та основи медичних знань.

Програма предмету розрахована окремо для хлопців та дівчат, але за бажанням вони можуть змінювати напрямки свого навчання. Хлопці – за умов показів здоров'я, дівчата – за дозволом батьків. Саме навчання розраховане для старшокласників.

Для юнаків розроблено такі напрямки навчання: Збройні Сили України на захисті Вітчизни; міжнародне гуманітарне право; тактична підготовка; вогнева підготовка; статути Збройних Сил України; стройова підготовка; військова топографія; прикладна фізична підготовка; військово-медична підготовка; основи цивільного захисту.

Для дівчат це – основи цивільного захисту; міжнародне гуманітарне право про захист цивільного населення; основи медичних знань і допомоги; домедична допомога у надзвичайних ситуаціях; допомога хворим та догляд за хворими.

В даному розділі можна знайти матеріали за різними спрямуваннями, починаючи від медицини, закінчуючи термінологічними словниками тощо.

Пошук методичних матеріалів
Очистити фільтр
  • Захист Вітчизни
364 матеріала
Захист Вітчизни 10 клас ОМЗ
Захист Вітчизни
Інші методичні матеріали
07.11.2019
31
0
0
Інтелектуальний квест «Патріоти Вітчизни»
Захист Вітчизни
Інші методичні матеріали
21.10.2019
48
0
1
Урочиста лінійка до Дня захисника Вітчизни
Захист Вітчизни
Інші методичні матеріали
23.09.2019
72
0
6
Ручна осколкова граната РГД-5.
Захист Вітчизни
Інші методичні матеріали
20.09.2019
110
0
3
364 матеріала