Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Введення людини з вадою зору в просторову орієнтацію
Проблеми та визначення, пов'язані з просторовою орієнтацією "Орієнтація - це здатність ефективно переміщатися в навколишнє середовище, тобто отримувати сигнали від оточення, обробляти їх та реагувати на них. Рух - це здатність ефективно переміщатися за допомогою таких інструментів, як тростина або електронні засоби " (Sleewwenhoek, Boter, Vermeer, 1995). Орієнтація - це процес використання почуттів для визначення вашої власної позиції та взаємозв'язку між усіма важливими об'єктами навколишнього середовища.
Як правило, можна сказати, що просторова орієнтація - це здатність визначати ваше місце розташування на полі. Тим не менше, набагато важко освоїти навички, такі як: Ознайомлення тіла та знання його схеми маніпулювання тимчасовими та просторовими відносинами знання про навколишній світ ефективність моторної системи ефективність чуття (слух, запах, дотик, зір - якщо вона була частково збережена) рівень когнітивних процесів ресурс понять ряд освоєних прийомів (рухаючись навколо зоряним керівником, тримаючи або використовуючи довгу палицю)
Відчуття дотику використовується в просторовій орієнтації Дотик Дотик верхньої кінцівки непрямий з паличкою (захист від перешкод) дотик нижніх кінцівок (виділяючи тип ґрунту, на якому йдеться)
Як ви бачите, орієнтація не обмежується тільки рухом, здатність переміщатися з місця на місце за допомогою тростини, але набагато складніша майстерність. Орієнтування в просторі означає визначити його розмір і форму об'єктів, які заповнюють його, розміщення та власну позицію по відношенню до кожного з них. Освоєння цих навичок потребує великої прихильності та терпіння як від учня, так і до вчителя.
Тут слід зазначити, що важливими факторами є ступінь сліпоти, вік, в якому це відбувається, і виникнення додаткових труднощів, таких як: обмеження руху втрата слуху (також пов'язана з порушеннями рівноваги) інтелектуальна недостатність захворювання (наприклад, діабет)
Тренування в просторовій орієнтації, його програма, тривалість та інтенсивність значною мірою залежать від впливу цих факторів на функціонування людей. Наприклад, сліпець з народження вимагає навчання всіх вищезазначених навичок, тому він повинен почати навчання орієнтації під керівництвом кваліфікованих фахівців якомога раніше.
LOCOMOTION - рух одиниці від місця до місця через рух, це залежить від рівня розвитку рухових особливостей : вправність міцність швидкість міцність координація баланс
Ступінь майстерності навичок, таких як: правильна прогулянка курс відношення підтримання обраного напрямку маршу робити точні повернення і т. д.
ПАМ'ЯТАЙТЕ !!! Просторова орієнтація + пересування = безпечна навігація без допомоги зору!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»