• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Вивчення теорії музики в Днз за допомогою ейдотехніки. Конспект музичного заняття з старшими дошкільнятами «З чого складається музика?»

Вивчення теорії музики в Днз за допомогою ейдотехніки. Конспект музичного заняття з старшими дошкільнятами «З чого складається музика?»

Опис документу:
Ознайомити дітей з поняттями: нота, ритм, рух мелодії вгору, вниз та стояння на місці, за звуковисотністю яка буває мелодія, характер, настрій та темп музики , три кити або (жанри) музики: пісня, танець, марш, за допомогою елементів ейдотехніки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вивчення теорії музики в Днз за допомогою ейдотехніки.
Конспект музичного заняття з старшими дошкільнятами.
З чого складається музика?
(Подорож до Феї Музики).

Мета: Ознайомити дітей з поняттями: нота, ритм, рух мелодії вгору, вниз та стояння на місці, за звуковисотністю яка буває мелодія, характер, настрій та темп музики , три кити або (жанри) музики: пісня, танець, марш, за допомогою елементів ейдотехніки.
Розвивати звуковисотний слух, почуття ритму, уяву, вчити орієнтуватися в термінах: нота, ритм, рух мелодії вгору, вниз та стояння на місці, за звуковисотністю яка буває мелодія, характер, настрій та темп музики , три кити або (жанри) музики: пісня, танець, марш, та на практиці асоціативно поєднувати жанри музики відносно змісту посібників (характер малюнку).
Обладнання: Фортепіано , посібники « музична драбинка», «визнач за ритмом» «з чого складається музика».
Хід заняття:
(Діти під музичний супровід заходять до залу ,сідають на стільчики).
Музкерівник: Доброго дня малятка, любі хлопчики й дівчатка. Рада вас бачити у нашому казковому залі.
Діти: Доброго дня!
Музкерівник: Сьогодні ми з вами потрапимо в чарівне королівство, в якому живе прекрасна фея яку всі лагідно називають – Музика. А цю Фею завжди оточують семеро казкових гномиків які називаються –нотками.
Ой , подивіться дітки наші гномики всі різні – і коли вони йдуть за Феєю на прогулянку в чарівний ліс або галявинку, вони стають в шеренгу яка називається ритм. Ритм - це чергування довгих та коротких звуків. Довгі звуки (гномики) ми називаємо-Та, а короткі-Ті-Ті.
Дітки скажіть будь-ласка як називаються наші гномики,і що таке ритм?
Діти: Гномики бувають різні довгі та короткі, а називаються вони –Та , Ті-Ті.
Музкерівник: Правильно , тож продовжимо нашу цікаву подорож по чарівному королівству.
Кожного ранку наші гномики виходять на ранкову гімнастику , вона називається – Мелодія. Гномики з радістю піднімаються то в гору, то в низ, а то стоять на місті.
Музкерівник: Тож куди наші гномики можуть підніматися?
Діти: Вгору, вниз та стояти на місці.
Музкерівник: Молодці, мелодія в нас може підніматися вгору, вниз, та може стояти на місті.(Показую приклад на посібнику).
Музкерівник: Ось мандруємо ми далі… В незвичайному садку живе чарівна пташечка і співає вона високо , високо , дзвінко – Цвірінь - Цвірінь.
( Імітую голосом спів пташки у верхньому регістрі ) .
Наші гномики завжди з задоволенням слухають чарівний спів пташечки.
Музкерівник: А у казковому лісі чарівного королівства живе Ведмедик-Потапович , і коли гномики до нього приходять у гості він їх вітає низьким своїм голосом (Добрий день гномики….).
(Імітую голосом рев Ведмедика-Потаповича (Добрий День).
Музкерівник: А хто мені відповість з діток, яким голосом співає в нас пташечка та реве Ведмедик - Потапович?
Діти: Пташечка співає високо (цвірінь-цвірінь) а ведмедик-реве низьким голосом (Діти імітують голосом як говорять тваринки).
Музкерівнки: Ви справились із завданням. Подивіться на наш посібник, (показую на Страуса) Хто це?
Діти: Страус
Музкерівник: Правильно. Але це Страус не простий, а самий справжній вірний друг наших гномиків, коли їм сумно вони приходять до нього і він їх дуже швидко катає , і настрій в них відразу покращується. Тож і темп музики буває як і наш страус - швидкий.
Музкерівник: Подивіться на малюночок,а це хто ?
Діти:Черепаха.
Музкерівник: Так, але вона дуже втомлена, бачите як вона повільно повзе, напевно нікуди не спішить. (Показую, як повзе черепаха). Наші гномики також полюбляють кататися на нашій черепашці,але тільки тоді ,коли вони нікуди не спішать. Тож музика буває не тільки швидка-як пересувається Страус, але й повільна – як пересувається Черепаха.
Музкерівник: Який буває темп в музиці?
Діти: Повільний-як Черепаха повзе, та швидкий як біжить Страус.
Музкерівник: Розумнички ви мої. Подивіться, в чарівному королівстві напевно буде дощик, он яка велика хмаринка вийшла, і наші гномики засумували. Настрій в них змінився , сумно їм відразу стало .
Але завжди після дощика виходить і посміхається-Сонечко,і гномики відразу починають радіти. І музика відразу в нас стає – веселою. 
Музкерівник: Який настрій музики є в чарівному королівстві?
Діти: Настрій буває в гномиків різний,коли світить сонечко то вони посміхаються ,граються, і настрій в них –веселий. А коли виходить велика хмаринка і починається дощик ,гномики починають сумувати. Настрій в них стає сумний.
Музкерівник: А ви знаєте ,що в нашої Феї Музики є три помічники ,без якої Феї нашої взагалі б і не було,це три жанри,або три Кити Музики:
1 Кит-це Пісня(коли наші дітки Співають).
2 Кит-це Танець(коли дітки Танцюють)
3 Кит– це Марш( коли дітки Марширують як солдатики).
То ж які Три други є у нашої Феї Музики?
Діти: Три кити ,або три жанри Музики (пісня,танець,марш).
Музкерівник: Молодці малятка, а зараз я вам зіграю фрагмент музичного твору,а ви уважно послухайте його, і потім мені розкажіть який в неї характер,темп,сумна вона чи весела,це пісня ,танець,або марш?
(Граю фрагмент Народного Танцю).
Дитина виходить до посібника та по картинкам розповідає про що вона почула у фрагменті музичного твору. 
Дитина: Прослухавши музичний фрагмент я можу сказати що ця мелодія була, весела , швидка , висока (прозвучала у високому регістрі) та це був танець .Тому що мелодія була без слів.
Музкерівник : Молодець, відповідь твоя була вірною.
А зараз ми з вами сядемо в чарівний потяг та поїдемо на незвичайну галявину до когось в гості. А до кого саме, ми дізнаємось пізніше.
(Сідають всі в уявний потяг їдуть, та потрапляють на галявину).


Музкеріник: Ось і привіз нас потяг на квітучу галявину , дивіться скільки трудівниць бджілок збирають цілющий медок, і Божі Корівки нам з вами посміхаються. Подивіться уважно куди Божі Корівки летять?
(Показую на малюнок де Божі корівки піднімаються вгору).
Діти: Вони летять вгору.
Музкерівник: А що в нас може також , як і Корівки підніматися вгору?
Діти: Мелодія.
Музкерівник: Так, звичайно. Ми наші нотки(або гномиків) зобразили у вигляді Божих Корівок та трудівниць Бджілок, де вони як і мелодія піднімаються вгору(показую)вниз(показую )та стоять на місці(демонструю дітям на нашому посібнику рух мелодії).
Музкерівник: А зараз я вам зіграю на фортепіано рух мелодії,а ви маєте уважно послухати та відповісти куди наша мелодія рухається (вниз , вгору,або стоїть на місті).Тільки будьте уважними!
(Граю мелодію як опускається до низу)
Діти: Мелодія рухається вниз.
Музкерівник: (Граю мелодію стрибаючу на місті).
Діти: Вона як дощик,стрибає на місті.
Музкерівник: Правильно. А тепер будьте уважними я вам зіграю ще один рух мелодії. (Граю мелодію яка рухається вгору).
Діти: Мелодія рухається вгору.
Музкерівник: Подивіться на нашу галявину (показую на посібник).Наші комашки наче по драбинці рухаються вгору або вниз. Коли мелодія рухається вниз,комашки відповідно рухаються донизу, а коли вона рухається вгору – комашки також рухаються в гору. Коли я програю або проспівую мелодію,діти по черзі підходять до посібника і вказують на відповідне зображення та проспівують мелодію.
Дітки сідаймо швидше знов у потяг та поїдемо у фруктовий сад,там нас чекає ще одна пригода.
(Сідають у потяг та потрапляють у фруктовий сад).
Музкерівник: Ми з вами потрапили до фруктового саду, подивіться які яблучка наливні та черешеньки рясні ростуть у ньому.
(Показую на малюнках яблучка та черешеньки).
А що вони нам нагадують?
Діти:Нотки….
Музкерівник: Правильно, це також нотки які ми зачаклували і перетворили на яблучка та черешеньки.
Але ці яблучка та вишеньки незвичайні бо складають вони з себе – ритм.
Хто мені скаже, що таке ритм?
Дитина: Це чергування довгих та коротких звуків.
Музкерівник: Молодчинка, давайте яблучка ми будемо називати – Та .А що в нас таке –Та?Кого ми так називаємо?
Діти: Довгі звуки ми називаємо- Та…..
Музкерівник : А вишеньки (дві подружки які взялися за ручки) ми називаємо – Ті-Ті….Домовились?
Діти: Так….
Музкерівник: Отож за допомогою нашого посібника ми з вами будемо грати в цікаву гру яка називається «Визнач за ритмом».
Коли я буду показувати на яблучко ви будете казати мені що це –Та,та плескати в долоньки 1 раз,а якщо Ті-Ті то 2 рази. В нас є ще непримітне «сердечко»-Бачите?
Діти:Бачимо…
Музкерівник:Це сердечко в музиці означає «пауза»- це невеличка зупинка в музиці. І її ми будемо показувати відкритими руками (Демонструю).
Показую на ритмічний малюнок діти оплесками відтворюють його.
Діти : Та …Та…Ті-Ті….Та…Пауза. І так до кінця гри.
Музкерівник : Молодці малята, ось і закінчилась наша весела подорож у чарівне королівство де живе Фея –Музика. Вам сподобалась наша подорож?
Тож до наступної зустрічі малятка,Фея Музика буде вас чекати знову і знову!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
2
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!