і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Виховний захід «Математика про шкідливість паління»

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виховний захід «Математика про шкідливість паління»

Тема: Математика про шкідливість паління.

Мета: Виховання негативного відношення до паління. Через сатиру та гумор показати пагубний вплив паління на організм.Допомагати учням розвивати в собі звичку до здорового та творчого способу життя.На конкретних прикладах доказати пагубний вплив на організм людини нікотину.

Обладнання: мультимедійне обладнання (ПК, проектор, екран), презентаційий матеріал (комп’ютерна презентація в форматі Microsoft Power Point), малюнки про шкідливість паління, інформаційний буклет про шкідливість паління, музикальний супровід.

Форми роботи: робота в малих групах.

Актуальність: на сьогоднішній день паління стало і національним символом, і джерелом заробітку, предметом реклами, темою, або незамінним елементом в кінематографі. В Україні йде відкрита пропаганда паління. Саме тому людям, а особливо підліткам, важко втриматись від такої спокуси. Для одних - це звичка, для других - засіб для зняття стресу, проте для більшості молодих людей - це спосіб "бути таким як усі". Дехто ставиться до паління як до нової сторінки у житті: гарна сигаретна пачка, блискуча запальничка, дим з вух, сльози з очей. Багато хто починає палити просто з цікавості чи за компанію, а потім не знаходить сили кинути це. Бо ж тютюн - це наркотик, і не такий уже слабенький.

Міжпредметні зв’язки: фізична культура та здоров’я, біологія, економіка.

Очікувані результати: учні повинні:

 • Володіти інформацією про пагубний вплив шкідливих звичок, що наносять шкоду як окремій людині, так і суспільству в цілому.

 • Бути впевненим, що життя без шкідливих звичокбільш актуальне і модне.

 • Знати, як можна відмовитися від шкідливих звичок, які існують системи допомоги.

 • Вміти запропонувати розумні альтернативи проведення вільного часу.

 • Виготовити з учнями інформаційний буклет про шкідливість паління і розповсюдити серед інших учнів.

Критерії успіху: деякі учні обов’язково повинні замислитися і відмовитися від шкідливих звичок, а ті, хто ще не «втягнувся», і не захочуть руйнувати свій організм і життя.

Хід заходу

І. Підготовчий етап.

При підготовці до відкритого заходу учні отримали завдання знайти вірші, малюнки, задачі про шкідливість паління. На основі цієї інформації разом з учнями своєї групи ми випустили інформаційний буклет, який презентували в фіналі заходу.

Учитель. Математика –цариця всіх наук, наука-давня, точна, цікава і серьозна.Тому назва нашого заходу «Математика про шкідливість паління.»

В заході приймають участь три команди: «Законодавці», коуч-Жадан Валентина; «Самоконтроль», коуч-Бєлєхова Ганна; «Життєлюби», коуч –Котлярова Катерина.

Візитна картка команд.

ІІ. Проведення відкритого заходу та презентація буклетів.

Виходять три учня та декламують вірші про паління.

Учитель. Іноді переконати людину кинути шкідливі звички здається неможливим. Сьогодні я не буду читати вам нотації про шкідливість паління, а просто давайте помислимо разом над деякими фактами з точки зору математики.

Чому я ставлю перед вами сьогодні проблему паління, тому, що вона і є в нашому навчальному закладі. Взагалі, в розвинутих странах світу за останні 30 років курців стало менше. Їхня кількість зменшилася в 2-3 рази, чого явно не відбувається в нашій країні. У нас кількість курців збільшилась в 3 рази. І це не край. Чому це відбувається?(відповіді команд)

Працювати ми будемо разом у групах. На столі кожної команди стоїть буква, якщо ми об’єднаємось, то отримаємо абревіатуру ЗСЖ. Це доречний девіз в житті кожної людини. Як ви гадаєте, який девіз зашифровано? (здоровий спосіб життя).

На екрані демонструється презентація про шкідливість паління( Остащук Даниїл).

Три коуча та викладач коментують окремі факти.

Учитель.Узнав результати наукових досліджень, людей охватив страх!

Жадан Валентина :Виявляється: якщо людина палить в день від 1 до 9 сигарок, то скорочує своє життя в середньому на 4,6 року в зрівнянні з некурцями;

Бєлєхова Ганна :Якщо від 10 до 19 сигарок, то на 5,5 р.;

Котлярова Катерина : Якщо від 20 до 39 сигарок — на 6,2 р.

- А зараз команди зберіться, активізуйте свою увагу і починаємо здобувати перші бали

- Кожна команда готувала по дві свої задачі.Команда, яка першою розв’яже задачі, пояснює їх.

Завдання 1гімнастика розуму.

Задача 1. Після паління однієї сигарки в кров надходить 3 мг нікотину. Скільки нікотину надійде в кров, якщо людина випале 14 сигарок?

Відповідь: 42 мг

Задача 2. Одне число в два рази більше другого. Якщо більше з цих чисел помножити на два, а менше помножити на чотири, то їх сума буде дорівнювати 48. Найти ці числа. Менше з них покаже вам, скілько хвилин життя забирає одна сигарка. Відповідь: 12 и 6. 

Жадан Валентина : Встановлено,що в процесі термічного розпаду нікотину та інших речовин, які знаходяться в тютюні, утворюється від 900 до 1200 твердих та газоподібних сполучень.

Бєлєхова Ганна: Окис вуглеводу знаходиться в вихлопних газах, аміак використовують в засобах для очистки сантехніки.

Котлярова Катерина :Ацетон використовують як розчин фарб, цианід водню використовували в газових камерах, кадмій - в автомобільних акумуляторах.

Увага! Питання на кмітливість.

1. Батьківщина тютюну?

А) Південна Америка Б) Південна Африка В) Південний полюс

Відповідь: Південна Америка.

2. Кого називають «Курцями поневол»?

а) тих, хто знаходиться в суспільстві курців;

б) тих, кого заставляють палити силоміць;

в) тих, хто палить за гратами.

Відповідь: тих, хто знаходиться в суспільстві курців.

Учитель. Недолік вітамінів підвищує втому при розумовій роботі, біль в кінцівках, одишку, безсоння, посилене серцебиття.

Презентація малюнків. Кожна команда презентує свої малюнки.

Задача 3.Дослідники встановили,що до 15 % робочого часу йде на паління. Робочий день продовжується 8 год. Скілько робочого часу губиться з за паління?

Відповідь: 1,2 часа.

Задача 4.Деякі зарубіжні фірми за одну й ту ж роботу курцям встановлюють заробітну плату на 15 % нижче, чим некурцям. Середня заробітна плата - 340 $ за месяць. На скільки менше отримає курець?

Відповідь: на 51 $.

Задача 5. Норма добової потреби учнів в різних вітаминах складає в середньому 125 мг. Одна запалена сигарка нейтралізує (знищує) 20% вітамінів. Скільки мг вітамінів краде у себе той, хто палить?

Відповідь: 25 мг.

Презентація буклетів.

Учитель.

Населення земної кулі кожного року випалює 12 биллионов (1012) папирос та сигарок.

Загальна маса недокурків, кинутих, де інде, сягає 2520000 т.

Мерія Парижу бореться з недокурками. В 2006 році штраф за кинутий повз урни недокурок складає 183 євро. Це покарання не залежить від того, мешканець то Парижу чи турист.

Жадан Валентина:Курці кожного року «випалюють» в атмосферу 720 тон синильної кислоти, 384000 тони аміаку, 108000 тон нікотину, 600000 тон дьогтю і більше 55000 тон чадного газу та інших складових тютюнового диму.

Бєлєхова Ганна :Впродовж 30 років курці випалюють приблизно 20000 сигарок, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 г нікотину.

Котлярова Катерина : Якщо ти любиш себе і цінуєш своє здоров’я, ти скажеш «ні» всьому, що може завдати тобі шкоди.

Учитель:Ідея кинути палити така гарна и своєчасна, що не потрібно її відкладати!

Чи потрібно починати Хочеш житикидай палити!!! Якщо ви палите, не гадайте, що вас не торкнуться негативні наслідки від паління! Ви не виняток и живете, як і всі організми, по законам природи. Кожна сигарка відгризає кусок від відміряного вам відрізку життя, чи потрібно продовжувати? Не дозволяй, щоб тютюн заважив тобі реалізувати свої можливості і поставив велику жирну крапку. Адже твій вибірніколи не починати!

Підводемо підсумки, оголошуємо переможців. Нагородження дипломами та медальками . (Під пісню Отпетых мошенников «Бросай курить!»)

Перегляд
матеріалу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Виховання негативного відношення до паління. Через сатиру та гумор показати пагубний вплив паління на організм.Допомагати учням розвивати в собі звичку до здорового та творчого способу життя.На конкретних прикладах доказати пагубний вплив на організм людини нікотину.
 • Додано
  23.02.2018
 • Розділ
  Математика
 • Клас
  8 Клас, 9 Клас
 • Тип
  Конспект
 • Переглядів
  7472
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  2
 • Номер матеріала
  FK314134
 • Вподобань
  0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь