Виховна робота - методичні матеріали

Створення умов для всебічного розвитку учня – одне з головних завдань сучасної шкільної освіти. Саме тому, основним спрямуванням виховної діяльності школи є отримання школярем знань, вмінь та навичок поведінки та суспільного досвіду, які стануть йому в нагоді в подальшому житті.

В контексті педагогічної діяльності виховний процес має забезпечувати вплив на дитину, під час якого вона приймає його і таким чином виникає необхідність у самовихованні.

Саме ж поняття виховної роботи можна охарактеризувати як сукупність певних процесів виховної діяльності, в яких приймають участь вчителі, батьки, класний керівник та інші, які покликані, враховуючи умови життя дитини (вік, індивідуальні особливості тощо), сформувати певні риси в учнів, використовуючи при цьому систему планування, організацію та проведення певних виховних дій у класі чи школі.

Держава визначає основні напрямки виховної діяльності в навчальних закладах, основний зміст яких можна охарактеризувати, як: формування патріотичності, національної свідомості; культури мовлення та поваги до традицій, культури та народу; побудова власного світогляду; затвердження моральних принципів; виховання творчої та працелюбної особистості; фізичний та психічний розвиток; освіченість; формування екологічної культури; розвиток талантів, здібностей, створення умов для їх реалізації; оволодіння навичками міжособистісного спілкування тощо.

Варто також зазначити, що сьогодні, завдяки розробкам великої кількості методів виховання, виділяється безліч цікавих форм виховної діяльності. Це й усім відомі класні години, інформаційні повідомлення, бесіди за «круглим столом», гуртки, конференції, колективна творчість, брейн-ринги, конкурси та вікторини, олімпіади, тематичні вечори, свята, тижні культури та науки, клуби за інтересами тощо.

Виховна робота є складним і виваженим процесом, тому потребує комплексного поетапного підходу до своєї організації. Це і процеси аналітичного характеру для визначення основних проблем колективу, на що варто звернути увагу. Постановка цілей – що треба донести до учнів та які заходи при цьому варто використовувати аби врахувати всі обставини середовища та особливості учнів. Складання плану дій та безпосереднє його виконання.

Пошук методичних матеріалів
Очистити фільтр
  • Виховна робота
28 739 матеріалів
Творчий проект "Славетні Українці"
Виховна робота
Презентація
10.07.2020
13
0
3
Методична розробка памятки " Батькам про наркотики"
Виховна робота
Інші методичні матеріали
09.07.2020
19
0
0
До Всесвітнього дня захисту людей похилого віку.
Виховна робота
Презентація
09.07.2020
7
0
0
Позакласний захід " Батл поколінь"
Виховна робота
Інші методичні матеріали
09.07.2020
14
0
0
" Є нація! Хай знають всі у світі"
Виховна робота
Інші методичні матеріали
09.07.2020
11
0
0
" Ми- нація за мир"
Виховна робота
Інші методичні матеріали
09.07.2020
14
0
0
Гра-вікторина «Хто я ?»
Виховна робота
Інші методичні матеріали
08.07.2020
20
0
0
Воркшоп "Україна - це ми!"
Виховна робота
Конспект
08.07.2020
26
0
2
28 739 матеріалів