Виховна година: " Все у світі здобувається людською працею"

Опис документу:
Показати учням, що праця, бережливість є найголовнішим в житті кожної людини, вчитись бути працьовитими треба змалку; знайомити з прислів'ями; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати та корегувати пам'ять, мислення, мовлення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховна година : "Все у світі здобувається людською працею"

Мета: показати учням, що праця, бережливість є найголовнішим в житті кожної людини і вчитись бути працьовитими треба змалку; знайомити з прислів'ями; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати та корегувати увагу, пам'ять. мислення, мовлення, бажання дбайливо ставитися до шкільного майна; виховувати почуття поваги до людської праці.

Обладнання: оповідання В.Сухомлинського " Щастя і праця", мультик "Стрекоза і мураха"; вислови про працю.

Хід уроку:

І.Організаційний момент

Дзвінок пролунав для нас

Працювати настав час

ІІ. Мотивація знань учнів

Діти, все що нас оточує ми називаємо .....? ( природою)

А що не є природою? ( те що створено людиною)

А завдяки чому це все створено? ( завдяки людській праці)

ІІІ. Оголошення теми і мети

Тема нашої години спілкування"Все у світі здобувається людською працею"

Сьогодні ми поговоримо про людську пацю, про важливість її для людей, та бережне ставлення до плодів своєї та чужої праці.

IY. Основна частина

1. Вірш "Що є найголовніше в житті кожної людини?"

Стіл, за яким ти сам сидиш.

Ліжко, в якому тихо спиш,

Виделка, миска, ложка, ніж,

І кожен цвях, і кожен дім,

І кожна скибка хліба -

Усе це створено трудом,

А не упало з неба,

За все, що зроблено для нас

Ми щиро вдячні людям.

Прийде пора, настане час,

І ми трудитись будем.

Але вже зараз ви вчитесь виконувати посильну вам роботу.

2. Гра "Що я вмію?"

Розкажіть яку роботу ви вмієте виконувати самостійно?

3. Бесіда про працелюбність та лінощі

Так людина, яка робить все з задоволенням, - це людина працьовита, вона береться за роботу з охотою. Такі діти виростають працьовитими, вони справу доводять до кінця.

- А хто весь час каже "не хочу робити", " не буду", - такі діти виростають білоручками, дармоїдами і недоучки.

4. Перегляд мультфільму " Стрекоза і мураха "

5. Робота з прислів'ями про працю

Про працю складено багато прислів'їв

Давайте пояснемо їх значення

Праця - красить людину, а лінь портить

Праця людину годує, а лінь марнує.

Бджола мала , а й та працює.

Без охоти нема роботи.

Зробив діло гуляй сміло.

-Чому праця є необхідною складовою людського життя?

-Чому лінь засуджується у людському суспільстві?

-А якби ви жили самі, без людей, чи треба було б працювати?

6. Вірш про працю

 Тоді в світі гірко жити,

 Як не працювати.

 Нема чого їсти, пити

 І що одягати.

 

 Навіть схочеться напитись

 У спеку водички,

 Треба буде нахилитись

 До струмка чи річки.

 

 Бо, як кажуть добрі люди,

 «Праця всіх годує!

 Від роботи сила буде,

 А от лінь — марнує».

7. Читання вчителем оповідання В.Сухомлинського "Щастя і праця"

Яким був старший брат?

Яким був молодштй брат?

Що здобув Працьовитий?

Які речення із оповідання стали мудрими висловами?

 8. Бесіда

Людині в житті не обов’язково все самій робити, але треба все вміти, щоб вижити у цьому світі. А починається все з малого.

Ви школярі. І йдете до школи, як тато і мама ідуть на роботу. Це ваша основна робота — вчитись, здобувати знання і прагнути це робити якнайкраще, щоб одержувати за свою діяльність найвищі бали. Ось тут і потрібні сила і воля, наполегливість, старанність і здоров’я. Без знань людина у цьому світі прожити не може, вона не здобуде професії, не знайде улюбленої роботи. А без цього просто не виживе. Отже, до чого б ви не прагнули, скрізь потрібні знання. А школа дає основу, таку кількість знань, якої досить для дальшого навчання. Отже школа — це обов’язок кожної дитини, це необхідність, робота кожної дитини. Все, чого в школі навчають, дуже потрібне, просто необхідне для вас і дуже важливе для майбутнього. Конституцією України (а це Основний Закон нашої держави) гарантована безплатна середня освіта для кожної дитини. Держава дбає про те, щоб усі діти одержали необхідну суму знань, а потім мали однакову можливість навчатись, трудитись.

Школа — це ваш обов’язок. Та, крім уроків, які треба щодня вчити, ще у кожної дитини є багато обов’язків, занять, цікавих справ. От у ці роки ви і повинні привчати себе до того, щоб усе встигати: і ліжко застелити після сну, посуд помити після себе, прибрати у квартирі, попрати особисті речі (шкарпетки, носові хустинки, трусики), поскладати іграшки та книжки, стежити за своїм робочим місцем і ще багато іншої необхідної роботи, яка привчає до дисципліни і порядку. Навіть їсти приготувати ви вже зможете, коли нікого нема вдома. А приготувати смачні бутерброди чи салат для тата і мами та інших членів родини — це так приємно! У домі завжди знайдеться робота для умілих рук: то цвяха забити, то прибрати, то квіти підлити. І все це можете зробити саме ви.

А скільки є захоплюючих справ навколо! Ви тільки придивіться. Ви можете шити і вишивати, плести на спицях і гачком, вирізати, малювати, складати конструктори, майструвати різні моделі, випалювати цілі картини, ну — все на світі, аби було бажання. Тільки не забудьте! Що б ви не почали — усе доводьте до кінця! Тоді побачите результат своєї діяльності і зрозумієте, що ви це зробили самі, у вас вийшло! Відчуєте радість і насолоду, велике щастя від того, що ви щось можете. І зрозумієте, що це, можливо, саме те, чим би ви хотіли займатися усе життя. А може, і ні, але однаково при потребі ви вмітимете це робити. Знань і вмінь за плечима не носити. І чого навчитеся у дитинстві, те запам’ятаєте на все життя. Та, коли якась робота вам дуже сподобалась, захопила, то продовжуйте вдосконалювати вміння та навички, щоб це виходило майстерно, якнайкраще, щоб стати майстрами своєї справи, розвивайте свої творчі здібності, старайтеся.

 

У кожної людини є якийсь талант від природи. Протягом життя їй треба знайти його у собі. І шукати треба з дитинства, щоб розвинути. Вам це можуть підказати дорослі, якщо помітять, ви можете відчути і самі, до чого прагне ваша душа, якщо будете уважними до себе і старанними. Беріться за будь-яку справу і доводьте її до кінця, а результат вашої праці підкаже — це те, про що ти мрієш, чи ні. Так ви знайдете себе, відкриєте таланти, певні здібності і зрозумієте, що покликані робити у своєму житті. Це дуже важливо для кожної людини. Бо всі ми приходимо у світ для добра, щоб повністю себе реалізувати, зробити щось дуже важливе і необхідне. У цьому і є призначення людини на Землі. Але не всі можуть виконати його, бо не знають себе, своїх здібностей, талантів, можливостей, або не працюють над собою, тому і роблять, часом, не те, що треба. А той, хто відкрив у собі талант, працює за покликанням — він на правильному шляху, бо виконує своє призначення на Землі. Таких людей ви знаєте — це видатні письменники, поети, композитори, відомі вчені, художники, конструктори, космонавти, майстри своєї справи, їх дуже багато. Згадаймо декого з них. Тарас Шевченко — геніальний український поет, художник, його знають у світі. Він у дитинстві дуже любив малювати, писати вірші, співати.

 

А жив у жахливих умовах: сирота, без догляду, часто голодний і холодний, кріпак, з якого хто хотів, той і знущався. Але свого він добивався, бо у тих важких умовах знаходив спосіб займатися тим, що найбільше любив: писав і малював. І як би важко йому не доводилось, а від свого не відрікся, як не відрікся від рідної України, яку всім серцем любив. (Вчитель показує дітям Кобзар Т. Г. Шевченка, читає уривок з твору, діти теж читають вірші Тараса Шевченка).

Ось портрет Лесі Українки, поетеси, яка, хоч і тяжко хвора, все ж писала вірші, в яких оспівувала свою Україну, висловлювала святу любов до рідного краю. Вона теж іще в дитинстві відчула потяг до поезії і протягом усього життя писала вірші — це її покликання. (Вчитель демонструє книжки Лесі Українки для дітей, діти читають вірші).

Вчитись і зрозуміти, що для тебе найцікавіше. В дитинстві знайти в собі талант і здібності. Виробляти волю і характер, доводити почату справу до кінця. Братись за будь-яку справу, пробувати себе в усьому, щоб зрозуміти, що тобі цікаво.

 Щоб в житті щасливим бути,

 Треба добре потрудитись.

 Головне — себе збагнути

 Й наполегливо учитись.

 

 Щоб усе на світі вміти,

 Треба волю гартувати.

 Пізнавати все хотіти.

 Раз почав, то не кидати,

 

 А завершити успішно,

 Бо кінець вінчає діло.

 Бо ж завжди буває смішно,

 Хто береться дуже сміло,

 

 А не вміє завершити

 І кида свою роботу.

 То ж, як хочеш добре жити,

 Потрудися аж до поту.

. Для досягнення мети і здійснення мрії велике значення має сила волі, її треба виховувати в собі постійно: не відступайте, коли не розв’язується задача. Не вдається відразу — відпочиньте і знову беріться. Не зуміли розібратися сьогодні — розберіться завтра. Не знаєте — запитуйте, не вмієте — вчіться.

9.Читання вірша А. Костецького «Як захочеш — буде все»

Заявив я вчора тату:

«Я страшенно хочу мати

Годівницю на вікні.

Хай птахи свистять мені!»

«Що ж! — примружив тато очі.—

Непогана думка, син.

Буде все, як дуже схочеш,—

Це давно відомо всім...»

З того часу я ходив —

І хотів, хотів, хотів.

їв — хотів. Співав — хотів.

Навіть спав — і теж хотів.

Зранку зиркав у вікно,

Як робив зарядку,

Думав: «Буде, як в кіно:

Клац! — і все в порядку!»

Але скільки не дивився —

Не з’являлась годівниця.

І тоді я так сказав:

«Тато помилився!

Краще я змайструю сам

Гарну годівницю».

Взяв цвяхів у тата трошки,

Пилку взяв, соснову дошку,

Годівницю вправно збив

І раптово — зрозумів!

Он воно у чому справа,

Не подумав я про це!

Адже справді тато — правий,

Дуже-дуже тато правий:

Як захочеш — буде все!

  • До якого висновку дійшов хлопчик, послухавши пораду тата?

  • Як виховання впливає на долю людини?

Y.Підсумок заходу

  • Як ви вважаєте, чи потрібно мати мету в своєму житті? Чи є мета життя у вас?

  • Якщо у людини є мета, їй важче або легше живеться?

  • Як ви гадаєте, у якому віці людина повинна замислюватися про мету в житті?

  • Що треба робити для досягнення мети?

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.