Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Розвиток читання у дошкільному віці. Посібники серії «Розглядай та пізнавай»
»
Взяти участь Всі події

Виготовлення моделі атомів (виріб з пластиліну й зубочисток)

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Трудове навчання

Для кого: 4 Клас

28.09.2021

138

3

0

Опис документу:

Мета:

  • вчити виготовляти модель атомів з пластиліну; удосконалювати навички роботи з пластиліном;

  • розвивати творчі здібності, мислення, спостережливість та акуратність на уроках трудового навчання;

  • виховувати любов до праці, дисципліну, естетичний смак.

    Технологія: моделювання, конструювання.

    Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, зразки готових виробів із пластиліну, пластилін, дощечка для роботи, стеки, зубочистки, серветки для рук.

    Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата: 28.09.2021

Клас: 4-Г
Тема: Виготовлення моделі атомів (виріб з пластиліну й зубочисток)
Мета:

  • вчити виготовляти модель атомів з пластиліну; удосконалювати навички роботи з пластиліном;

  • розвивати творчі здібності, мислення, спостережливість та акуратність на уроках трудового навчання;

  • виховувати любов до праці, дисципліну, естетичний смак.


Технологія: моделювання, конструювання.

Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, зразки готових виробів із пластиліну, пластилін, дощечка для роботи, стеки, зубочистки, серветки для рук.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

Література:

1. Я досліджую світ : підручник для 4 кл. закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Ч. 1 / Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, І. В. Лаврентьева, О. Л. Хомич, Н. В. Андрук, К. С. Василенко. – Київ : Видавництво «Алатон», 2021. – 152 с.

2. https://naurok.com.ua/rozrobka-uroku-trudovogo-navchannya-dlya-1-go-klasu-tema-vigotovlennya-virobiv-z-plastilinu-na-ploschini-praktichna-robota-vigotovlennya-z-plastilinu-ploskih-zobrazhen-ravlik-98922.html

3. https://vseosvita.ua/library/zanatta-z-konstruuvanna-3d-konstruktor-z-plastilinu-i-zubocistok-248095.html

4.https://drive.google.com/file/d/1mHG2lPuCuP5oLvnEOjFVLEciSr9asQyU/view?usp=sharing

Хід уроку

  1. Організація початку уроку

  1. Привітання

  • Невгамовний дзвоник,

Кличе всіх нас до роботи,

Щоб сьогодні на уроці ми із пластиліну

Будемо виготовляти моделі атомів кисню, водню, вуглецю.


  1. Знайомство

  • Мене звати Анастасія Сергіївна. Сьогодні урок трудового навчання у вас проведу я.


  1. Перевірка готовності до уроку

  • Діти, а зараз подивіться на свої парти та перевірте чи у всіх є все необхідне: пластилін, дощечка, стеки, зубочистки. Чудово! Приберіть з своїх парт усе зайве до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.


  1. Актуалізація опорних знань

1. Повторення попереднього матеріалу.

- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок із трудового навчання, бо цей урок буде повязаний з предметом «Я досліджую світ», а саме з темою «Атоми і молекули». Давайте з вами пригадаємо цю тему. (демонстрація відео, запитання)

- Що ж таке атом? (Атом – це найменша частинка матерії). (0.02 с)

- Чи знаєте ви хто першим дізнався, що таке атом? (давньогрецький філософ Демокріт). (0.40 с)

- З чого складаються атоми? (електрони, нейрони, протони). (1.23 хв)

- Чи знаєте ви який має заряд електрон? (негативно заряджений)

- А який заряд має нейрон? (немає заряду)

- І який же має заряд протон? (позитивний заряд).


  1. Повідомлення теми та мети уроку

  • Діти, ви коли зайшли до класу мабуть вже помітили, щось цікаве в мене на столі?

  • Як ви гадаєте, що ми сьогодні будемо робити?

  • Так ви вгадали, я тільки вас трохи підправлю. Сьогодні ми з вами будемо конструювати, і робитимемо 3d моделі атомів кисню, водню, вуглецю.

  • Мета нашого уроку удосконалювати навички роботи з пластиліном.


  1. Осмислення нового матеріалу, інструктування

1. Аналіз готової моделі атомів

  • Сьогодні зробимо ось такі види моделей атомів. Подивіться уважно на дошку.

  • Які елементи у моделях ми будемо виготовляти? (протон, електрон, нейрон)

  • Щоб створити такі моделі нам знадобиться: пластилін червоного кольору для протона, синього кольору для нейрона та жовтого кольору для електрона, також дощечка для роботи, стеки, зубочистки.

  • До речи зубочистка – це не тільки предмет для гігієни. З цих тонких деревяних паличок можна зробити масу цікавих виробів. Як раз це ми з вами будемо і робити.


  1. Розвиток практичних умінь і навичок, с/р учнів

1. Повторення техніки безпеки під час роботи з пластиліном.

  • Перш ніж почати нашу роботу, давайте повторимо правила техніки безпеки при роботі з пластиліном.

  • Я буду зачитувати вам правила. Якщо почуєте правильну відповідь – показуєте «лайк», а якщо почуєте неправильну – показуєте «діслайк».


  1. Розминати і розгортати пластилін потрібно на дощечці;

  2. Розрізати пластилін стекою;

  3. Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;

  4. Після завершення роботи з пластиліном руки не витирати серветкою;

  5. Брати пластилін до рота, торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу;

  6. Чіпати зошити, книги, гумки — скрізь будуть жирні плями, на яких жодна ручка не пише.

2. Виготовлення моделей атомів

- Спочатку ми з вами будемо виготовляти атом кисню. Атом кисню складається з 8 молекул протонів, 8 електронів та 8 нейронів.

- З початку зробимо 8 молекул протонів:

1) Візьміть шматок пластиліну червоного кольору.

2) Розімніть пластилін.

3) Після цього розділіть шматок пластиліну на 8 невеликих частин. Кожну частину пластиліну розкочуйте на дошці, так щоб у вас вийшли кульки.

- А тепер робимо 8 молекул нейтронів:

1) Так само візьміть шматок пластиліну синього кольору.

2) Розімніть його.

3) Розділить шматок пластиліну на 8 невеликих частин. Кожну частину пластиліну розкочуйте на дошці, так щоб у вас вийшло 8 синіх кульок.

- Тепер молекули протонів й нейронів потрібно обєднати. Подивіться на дошку як це потрібно зробити. Тобто приліпити молекули протонів та нейронів в будь якому порядку.

- Так само робимо 8 молекул електронів:

1) Візьміть шматок пластиліну жовтого кольору.

2) Розімніть його.

3) Розділить шматок пластиліну на 8 невеликих частин. Кожну частину пластиліну ро-зкочуйте на дошці, так щоб у вас вийшло 8 жовтих кульок.

- Зробивши молекули електронів, тепер можна доробити нашу модель атому кисню, а для цього:

1) Візьміть зубочистку та прикріпить молекулу електрона на кінчик зубочистки. Так само зробить із останніми молекулами.

2) Після цього прикріпить другий кінець зубочистки до молекул протонів, тобто до червоних кульок.

- Ось і вийшла наша чудова молекула кисню.

3. Пальчикова гімнастика

  • На що схожі ці кружечки? (на молекули, частинки атома)

  • Так, тепер давайте зробимо атом водню. Атом водню складається лише з однієї молекули протону й електрону.

- З початку зробимо 1 молекулу протону:

1) Візьміть шматок пластиліну червоного кольору.

2) Розімніть пластилін.

3) Після цього відірвіть від пластиліну 1 шматочок. Пластилін розкочуйте на дошці, так щоб у вас вийшла 1 невелика червона кулька.

- Так само зробіть із молекулою електрону. Після цього візьміть зубочистку та прикріпить молекулу протону на кінчик зубочистки, а на інший кінчик прикріпить молекулу електрону.

- Наступна модель, яку ми зробимо це атом вуглецю. Атом вуглецю складається із 6 молекул протонів, 6 нейтронів, 6 електронів.

- Робимо 6 молекул протонів:

1) Візьміть шматок пластиліну червоного кольору.

2) Розімніть пластилін.

3) Після цього розділіть шматок пластиліну на 6 невеликих частин. Кожну частину пластиліну розкочуйте на дошці, так щоб у вас вийшли невеликі кульки.

- Молодці, зробили! Наступну молекулу робимо так само.

- Тепер молекули протонів й нейронів потрібно обєднати. Подивіться на дошку як це потрібно зробити. Тобто приліпити молекули протонів та нейронів в будь якому порядку.

- Зробіть так само молекули електронів.

1) Візьміть зубочистку та прикріпить молекулу електрона на кінчик зубочистки. Так само зробить із останніми молекулами.

2) Після цього прикріпить другий кінець зубочистки до молекул протонів, тобто до червоних кульок.

- Ось подивіться які гарні в нас вийшли моделі атомів.

- А тепер скажіть мені, яка модель атому не має нейтронів? (атом водню)

- У якому атомі найбільше електронів? (атом кисню)

- У якому – найменше? (атом вуглецю)


VII. Підсумок уроку

  1. Аналіз, оцінка та виставка учнівських робіт

  • Діти, давайте проаналізуємо нашу з вами роботу.

  • З якими труднощами ви стикалися?

  • Чи важко вам було працювати?

  • Чи подобається вам ваша робота?

  • Добре! У кожного з вас вийшли чудові роботі.

  1. Перевірка знань вивченого за урок

  • Давайте пригадаємо:

  • Що сьогодні ми з вами виготовляли?

  • Що таке атоми?

  • З чого вони складаються?


VIII. Прибирання робочих місць.




















Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.