Види конструювання у дошкільному навчальному закладі. Завдання та зміст навчання дітей конструювання.

Опис документу:
Конструювання найбільше з інших видів в образотворчій діяльності пов’язаний з грою. Види із будівельного матеріалу, набори конструкторів, паперу, природного та покидькового матеріалу. На занятті з конструювання відбувається розвиток сенсорних та розумових здібностей дітей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Види конструювання у дошкільному навчальному закладі. Завдання та зміст навчання дітей конструювання.

Конструювання найбільше з інших видів в образотворчій діяльності пов’язаний з грою. Види із будівельного матеріалу, набори конструкторів, паперу, природного та покидькового матеріалу. На занятті з конструювання відбувається розвиток сенсорних та розумових здібностей дітей. Важливо, що мислення дітей у процесі конструювання має практичну направленість і носить творчій характер.

При навчанні дітей конструюванню в дитсадку використовується будівельний матеріал, конструктори, папір, покидьковий та природний матеріал.

Будівельний матеріал – це набор геометричних форм (куб, циліндр, призма). Вони поділяються на мілкий (настільний) і крупний. Діти дошкільного віку створюють предмети тільки з певною метою (будинок для зайчика, місток для машини).Конструктори – Діти старшого дошк віку у вільний від занять час використовують конструктори – дерев’яні, пластмасові, керамічні, залізні. Вони дозволяють створювати рухові конструкції, але розрізняються складним закріпленням деталей. Також в д/садку використовуються тематичні конструктори: «Збери машинку», «Зроби сам».Папір, природний та покидьковий матеріал – ці матеріали широко використовуються у д/садку, як окремо так і разом. Для виготовлення поробок, іграшок. Вихователь разом з дітьми на прогулянках збирають потрібний матеріал, а тоді за потребою використовують його. (шишки, листочки, каштани, кісточки від вишень, абрикос, персиків). При виготовленні поробок використовується додатковий матеріал: папір, клей, картон, пластилін, проволока, сірники)

Завдання:

Знайомство з геометричними об’ємними формами, отримання уявлень про значення симетрії, рівноваги, пропорції. Уточнення знань про геометричні площини фігури, поняття про сторону, кути, центр. Знайомство з прийомами видозміни плоских форм шляхом згинання, складання, розрізування, склеювання. Розвиток конструктивного мислення і творчих здібностей. Знайомство з паперу і покидькового матеріалу - вперше у середній групі. Природний матеріал - починаючи з ІІ молодшої групи. Конструювання в І та ІІ молодших групах - знайомство з кубиками, цеглинками, їх формою, розміром, положенням (стоїть, лежить). Вчать розташовувати по горизонталі (потяг) накладування ( ворота, будинок, загорожа). Розуміти і використовувати слова - великий, маленький, малий, довгий, короткий, високий, низький.

Конструювання в середній групі – крім названих деталей кубик, цеглинка дітей вчать розрізняти, називати і використовувати (призма, брусок). Вчать самостійному аналізу будівлі, будувати за названою темою, за задумом.

З 2 кварталу - конструювання з паперу і покидькового, природного матеріалу. Вчити властивостям паперу. Природний матеріал скріплюється пластиліном.

Конструювання в старшій групі – вчать робити аналіз предметам, виокремлювати характерні особливості в них, порівнювати. Вчать будувати за словесним описом, малюнком, з’єднувати декілька невеликих площин в одну велику (будівля паркану). Продовжувати знайомити з новими деталями їх особливостями: різноманітними по формі, величині пластинами(довгими, короткими, широкими,вузькими)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.