і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Видатні жінки - фізики. Частина ІІ

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

1Сабрина Гонсалес Пастерски

Forbes назвав Сабрину Пастерскі «новим Альбертом Ейнштейном» не за красиві ноги або відверті знімки в інстаграме. Чиказька дівчинка з кубинських корінням в 14 років побудувала одномоторний літак в батьківському гаражі, потім закінчила Технологічний інститут Массачусетсу і в свої 22 роки закінчує аспірантуру в Гарварді.

2 Сабріна Гонсалес Пастерскі народилась 3 червня - американська вчена-фізик з Чикаго, Іллінойс, називає себе «гордої американської кубинкою в першому поколінні, а також Чикаго державної школи Випускниця»

Зробила значний внесок у розуміння гравітаційної пам'яті. Найбільшу популярність здобула за свою «теорію Трикутника», що зв'язує воєдино різні гіпотези. Їй пропонували роботу в Blue Origin, аерокосмічному агентстві, створеному власником Amazon.com Джеффом Безос, і НАСА.

3Сабрина У 1998 році пішла в едісоновськой центр для обдарованих дітей. У 2003 почала вчитися льотній справі, до 2005 року встигла політати другим пілотом за штурвалом FAA1 на зльоті авіаторів-любителів в Ошкош, У далекому 2006 році, поки інші підлітки грали у відеоігри і чатілісь, Сабріна вносила останні штрихи в свій винахід. Останні 363 дня вона разом з батьком з нуля моделювала одномоторний літак. Випробування двигуна пройшли успішно, Пастерскі вперше сіла за штурвал, а вже в наступні 10 років перетворилася з талановитої дівчинки в надію світової фізики і «наступного Ейнштейна».

4а до 2006 року почала будівництво літака власної конструкції. У 2007 році в Канаді в поодинці пілотувала літак Cessna 150, в 2008 отримала сертифікат на свій літак. (МТІ допоміг з сертифікацією одномоторного літака, який дівчина зібрала сама.) Свій перший самостійний політ над територією США на саморобному літаку вона зробила в 2009 зі схвалення свого пілота-інструктора Джея Мейнарда.

5У 2010 закінчила Іллінойський академію математики і фізики. Джефф Безос захопив її фізикою. [9] Прикладами для наслідування Сабріна називає таких вчених як Леон Ледерман американський фізикпрофесор, лауреат премії Вольфа з фізики (1982), лауреат Нобелівської премії з фізики (1988) «за метод нейтринного променя й доказ двоїстої структури лептонів за допомогою відкриття мюонного нейтрино». ,( Дадлі Хершбах ( що отримав Нобелевську премію з хімічної фізики)і Фрімен Дайсон. ( фізик-теоретик, відомий завдяки своїм роботам у сфері квантової фізикиядерної енергетикифізики твердого тіла, професор Принстонського університету (США).Саме так, поки усі дивилися Сутінки, Сабрина мала зовсім інших кумирів!!!!

6 «Коли я була маленькою, я завжди мріяла про власний космічний корабель. Напевно, звідси і моє захоплення аерокосмічної галуззю. Все почалося з наукових ярмарків і перших sci-fi-фільмів, від яких я фанатела в дитинстві », - зізнається Сабріна.

7Отримала диплом бакалавра в Массачусетському технологічному інституті,

8В даний час він отримує докторську ступінь в області Гарвардському університеті.

9 Вона до цих пір прагне до небес: дівчина зізнається, що хотіла б мати мотоцикл, але поки вистачає польотів на легкому літаку Cessna 150.

10Хто ж вона ця геніальна дівчинка????

11Сабрина присвятила себе фізиці елементарних частинок, Пастерскі брала участь в роботі з компактним мюонним соленоидом на великому адронним колайдері. У 21 рік Пастерскі виклала свою «теорію Трикутника» і «спін-пам'яті» в Гарварді, і завершила роботу над «Трикутник» для електромагнітної пам'яті під час циклу лекцій в Центрі теоретичної фізики Массачусетського технологічного інституту. [11] (Це послужило основою для декількох інших робіт, які в 2015 році були описані як «недавно відкритий універсальний трикутник, чиїми вершинами є теорія м'яких фотонів, симетрії і пам'ять в калібрувальної і гравітаційної теоріях».)

12 У 22 роки Пастерскі виступила з доповіддю на конференції факультету в Гарварді, в якому відповідала на питання застосовності цих теорій до теорії відсутності волосся у чорних дір і обговорила свій новий метод виявлення гравітаційних хвиль.

13На початку 2016 року в монографії Стівена Хокінга, Малькольма Перрі і Ендрю Стромінджера, (наукового керівника Пастерскі, від якого вона тоді працювала незалежно) під назвою «М'які волосся чорної діри» були перераховані роботи одинадцяти авторів чоловічої статі і одного автора жіночої статі: Сабріни Пастерскі. Це викликало величезний інтерес ЗМІ

14

2010 від авіапромисловості асоціації Іллінойсу «За досягнення»

2012 Тридцять американських вчених до 30 років

15

2012 премія молодому вченому від конференції нобелівських лауреатів в Ліндау [2013, стипендія Орлофф на факультеті фізики МТІ

16

2015 Список Forbes «30 знаменитостей молодше 30»

2015 членство у Фонді Герца

17Пастерскі не вживає алкоголь, не палить і довіряє тільки жменьці близьких друзів. У неї ніколи не було хлопця, але геніальна дівчинка не впадає у відчай, адже відсутність шкідливих звичок і любовних романів допомагає їй «залишатися напоготові». Можливо, саме це дозволило Сабріни набрати максимальний середній бал в університеті. Коли її приймали в MIT, професор Аллен Хаггерті охарактеризував враження комісії приблизно так: «Наші роти висіли відкритими, тому що все бачили, який у ній потенціал». Незабаром після цього вона принесла собі і навчальному закладу тисячі доларів - завдяки грантам з кількох національних наукових фондів.

18«Я ставлюся до себе суворіше, ніж до оточуючих людей. Безумовно, мій шлях значно ширший, а значить, я повинна встигнути зробити більше. Здорово вже зараз бути визнаною, але, сподіваюся, це не завадить мені домогтися того, що я задумала. Схрещені пальці », - говорить Сабріна в недавньому інтерв'ю.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Слайд 1

Слайд 2 Ліза Рендалл - професор теоретичної фізики в Гарварді, що спеціалізується на фізиці елементарних частинок і космології. Дата народження 18 червня 1962

Приклад Лізи Рендалл багато в чому чудовий. Слайд 3 У віці 18 років, в рік закінчення школи, вона посіла перше місце в престижному для Сполучених Штатах "Вестінхаузівском конкурсі з пошуку наукових талантів". Абсолютний переможець отримує грошовий приз у розмірі $ 100 000.

Чудова і сама по собі школа, в якій вчилася Ліза Рендалл. Слайд 4 Це Stuyvesant High School (вимовляється як "Стайвесант"). Це одна з кращих шкіл Нью-Йорка, що спеціалізується на природничо-науковому освіті.

Рендалл виросла в нью-йоркському Квінсі; в школі вона не виявляла особливого інтересу до фізики, зате обожнювала математику. Слайд 5 «Я вважаю, що, хоча всі ми народжуємося вченими, не кожен здатний продовжити роман з наукою в більш дорослому віці. Однією з причин цього є кам'яна стіна математики, що встає перед нами.»

Слайд 6 У Гарвардському університеті Рендалл отримала бакалавра з фізики (1983) і ступінь доктора філософії в теоретичній фізиці частинок (1987).

Слайд 7 У 1992 році Ліза Рендалл отримує Наукову стипендію Фонду Альфреда Слоуна.

У 1999 році вона в співавторстві Раманом Сандрумом Слайд 8 випустила дві статті RS-1 та RS-2 присвячені п’ятивимірному викривленню геометрії (спотворенням простору). Оцінкою важливості цих статей може служити так званий індекс цитування: Слайд 9 4040 цитувань у першій та 4634 у другій. Тут треба сказати, що Стенфордська база статей з фізики елементарних частинок надає вищий статус будь-якій статті індекс цитування якої більше ніж 500. Восени 2004 року Ліза Рендалл виявилася найбільш цитованим фізиком теоретиком в світі за останні п'ять років.

Слайд 10 Рендалл займала посаду професора в Массачусетському технологічному інституті, перш ніж повернутися в Гарвард в 2001 році професор Рендалл була першою штатною працівником жінкою в відділі фізики Прінстонського університету і перша штатна жінка фізик-теоретик у Гарварді.

Слайд 11 Журнал Newsweek у 2006 році назвали Професора Рендалл "один з найперспективніших фізиків-теоретиків свого покоління."

Слайд 12 У 2007 році Рендалл була названа однією з 100 найбільш впливових людей за версією журналу Тайм (Time 100) в розділі " Вчені та Мислителі"

Слайд 13 У 2008 році професор Рендалл названа однією з "75 найвпливовіших людей." За версією видання Esquire Magazine's (есквайер мегезін)

Її книгу «Закручені пасажі: Проникаючи в таємниці прихованих розмірностей простору» цитують співаки Бьорк та Емінем

Слайд 14 Вона також написав лібрето до опери Гіперм’юзік Пролог -- проективна опера в семи діях на запрошення композитора, Гектора Парра, який був натхненний книгою Закручені пасажі.

Слайд 15 На сьогоднішній день Ліза Рендалл має безліч нагород

• 30 найбільш інноваційних Жінок Професорів сьогодення, Січень 2016

• Уокер Приз: Бостонський музей науки, вересень 2015

• премія Ендрю Джеманда: Американський інститут фізики, квітень 2013

• Вчений року: Гарвардський фонд Міжкультурних і расових відносин, березень 2013 року

• Член: Європейська академія наук і мистецтв, липень 2012

• Великі Вчителі Гарварда, березень 2012 і тд.

Слайд 16 Вона з задоволенням позує для журналів

Слайд 17 Займається альпінізмом

Слайд 18 Дає інтерв’ю на телебаченні та продовжую писати книги, доречі вона є найбільш продаваним науково-популярним автором на сьогодні.

Слайд 19 Також Доктор Рендалл стала міні-фігуркою Lego, частиною набору toymaker в честь видатних жінок - вчених.

Слайд 20 Дякую за увагу.

Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Слайд 1

Слайд 2 Емі Майнцер (народилася 2 січня 1974) - американський астроном, що спеціалізується на астрофізичної апаратурі і дослідженнях в інфрачервоному діапазоні.

Слайд 3 Майнцер з відзнакою закінчила бакалаврат в галузі фізики в Стенфордському університеті (1996) і магістратуру в області астрономії в Каліфорнійському технологічному інституті (2000).

Слайд 4 Отримала ступінь доктора філософії в астрономії в Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі (2003).

Слайд 5 Область наукових інтересів

 • Астероїди, комети, коричневі карлики, планетні атмосфери

 • Проектування і будівництво нової апаратури для землі і простору

Слайд 6 На сьогоднішній день працює у Лабораторії реактивного руху НАСА

Проекти

WISE Слайд 7

- інфрачервоний космічний телескоп НАСА , запущений на навколоземну орбіту 14 грудня 2009 року .

Головним завданням WISE є повний огляд неба в чотирьох ІК-діапазонах в пошуках таких об'єктів як: ультраяскраві інфрачервоні галактики, коричневі карлики , астероїди і комети які зближуються із Землею. Емі Майнцер стала заступником наукового керівника проекту.

Neowise Слайд 8

Проект з вивчення малих планет головним дослідником якого стала пані Майнцер.

Об'єкт під назвою 2016WF9 був виявлений проектом Neowise 27 листопада 2016 року. Зараз цей об’єкт наближається до орбіти Юпітера. Протягом майже 5 років він пройде через пояс астероїдів. 2016WF9 наблизиться до орбіти Землі 25 лютого 2017 року на відстані близько 51 мільйонів кілометрів від Землі. Об'єкт не становить загрози для Землі в осяжному майбутньому.

Спітцер Слайд 9

Майнцер спроектувала датчик для космічного телескопа «Спітцер»

«Спітцер» - космічний телескоп "Спітцер" - космічний апарат наукового призначення, призначений для спостереження космосу в інфрачервоному діапазоні . Запущено НАСА 25 серпня 2003 року, виведений на орбіту ракетою-носієм « Дельта-2 », на час запуску був найбільшим в світі космічним інфрачервоним телескопом.

22 лютого 2017 року NASA провело прес-конференцію, на якій астрономи зробили революційну заяву. Слайд 10 В сузір'ї Водолія за допомогою телескопа Spitzer було підтверджено існування семи екзопланет, які обертаються навколо ультрапрохолодної карликової зірки TRAPPIST-1 та на яких потенційно може існувати життя. Найімовірніше, утім, що рідка вода, завдяки якій і розвивається життя, є лише на трьох з них– d, e і f(показать на слайде). Найбільші шанси на зародження життя є у планети f, клімат якої досить м'який і прохолодний для того, щоб на ній могла існувати вода та органіка. Ось!

Слайд 11 Якраз до 50-річчя серіалу "Зоряний шлях"(Стар Трек), який вперше був показаний 8 вересня 1966 року, було отримане нове інфрачервоне зображення з космічного телескопа Spitzer НАСА. Дане відео може нагадувати шанувальникам картини улюбленого історичного шоу.

Астрономічно кажучи, область на фото знаходиться в межах диска нашої Галактики Чумацький Шлях і відображає дві області формування зірки приховані за серпанком пилу при спостереженні у видимому світлі.

Слайд 12 Доречі Емі є фанаткою серіалу Стар трек і навіть знялась в одному з епізодів. Слайд 13 Полюбляє вона і серіал Гра престолів.

Крім того, вона з'являється в якості коментатора в науково-популярних серіалах, таких як «Всесвіт» на каналі History Channel.

Слайд 14 Емі активно публікує наукові відео, в одному з яких навіть зробила комету в домашніх умовах і пояснила як на неї впливає сонячне світло.

Слайд 15 Також вона знімається у дитячому науковому серіалі Ready Jet Go! В ролі Астронома Емі - вченого, яка проводить освітні досліди в кінці кожної серії.

Слайд 16 Вона розумна, яскрава, весела, активна. Весь час публікує нові дописи у Твіттері. І увійшла до десятки найгарніших жінок-вчених у світі.

Зараз займається конструюванням телескопа , який буде стежити за наближенням до Землі астероїдів. Слайд17 Доречі Астероїд (234750) Amymainzer був названий на її честь.

Слайд 18

Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Слайд № 18

Перегляд
матеріалу
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Слайд № 18

Слайд № 19

Слайд № 20

Опис презентації окремими слайдами:
Розалінд Франклін
Слайд № 1

Розалінд Франклін

Розалінд Елсі Франклін — британський біофізик і кристалограф Франклін перш за все відома своїми роботами з отримання зображень шляхом дифракції рен...
Слайд № 2

Розалінд Елсі Франклін — британський біофізик і кристалограф Франклін перш за все відома своїми роботами з отримання зображень шляхом дифракції рентгенівських променів на ДНК коротка біографія

Розалінд народилася в Лондоні 25 липня 1920 р. коротка біографія
Слайд № 3

Розалінд народилася в Лондоні 25 липня 1920 р. коротка біографія

Разом з молодшою сестрою Розалінд у 3 роки коротка біографія
Слайд № 4

Разом з молодшою сестрою Розалінд у 3 роки коротка біографія

З братами та сестрою коротка біографія
Слайд № 5

З братами та сестрою коротка біографія

коротка біографія «…спів Розалінд покращився майже до потрапляння в тон…»
Слайд № 6

коротка біографія «…спів Розалінд покращився майже до потрапляння в тон…»

Альпінізм у Норвегії Поїздка до Тоскани, Італія коротка біографія
Слайд № 7

Альпінізм у Норвегії Поїздка до Тоскани, Італія коротка біографія

Навчання у Кембриджі
Слайд № 8

Навчання у Кембриджі

Навчання у Кембриджі
Слайд № 9

Навчання у Кембриджі

Допомога фронту Рональд Джордж Рейфорд Норриш Пориста структура вугілля
Слайд № 10

Допомога фронту Рональд Джордж Рейфорд Норриш Пориста структура вугілля

1945 рік
Слайд № 11

1945 рік

Переїзд до Франції Едріен Вейл «…фізичний хімік, який дуже мало знає фізичної хімії, але дуже багато знає про отвори у вугіллі…»
Слайд № 12

Переїзд до Франції Едріен Вейл «…фізичний хімік, який дуже мало знає фізичної хімії, але дуже багато знає про отвори у вугіллі…»

Національний центр наукових досліджень Франції Переїзд до Франції У паризькій лабораторії Жака Мерінга
Слайд № 13

Національний центр наукових досліджень Франції Переїзд до Франції У паризькій лабораторії Жака Мерінга

Переїзд до Франції
Слайд № 14

Переїзд до Франції

Кристалічна решітка графіту в 3D
Слайд № 15

Кристалічна решітка графіту в 3D

Повернення до Англії Королівський коледж, Лондонський університет, Кембрідж Сер Джон Рендалл (1905-1984)
Слайд № 16

Повернення до Англії Королівський коледж, Лондонський університет, Кембрідж Сер Джон Рендалл (1905-1984)

Моріс Уілкінс Раймонд Гослінг &
Слайд № 17

Моріс Уілкінс Раймонд Гослінг &

… Фантастична ж працездатність молодого вченого в поєднанні з внутрішньою дисципліною і педантичною акуратністю робили Розалінд буквально незамінною.
Слайд № 18

… Фантастична ж працездатність молодого вченого в поєднанні з внутрішньою дисципліною і педантичною акуратністю робили Розалінд буквально незамінною.

Слайд № 19

Освітлення рентгенівськими променями кристалу натрієвої солі
Слайд № 20

Освітлення рентгенівськими променями кристалу натрієвої солі

«Фотографія 51»
Слайд № 21

«Фотографія 51»

Джеймс Уотсон та френсіс крік працюють над власною моделлю ДНК
Слайд № 22

Джеймс Уотсон та френсіс крік працюють над власною моделлю ДНК

Уотсон згадував: «як тільки я побачив рентгенограму, у мене відкрився рот і скажено забилося серце».
Слайд № 23

Уотсон згадував: «як тільки я побачив рентгенограму, у мене відкрився рот і скажено забилося серце».

Лабораторія Біркбек-коледжу
Слайд № 24

Лабораторія Біркбек-коледжу

Електронно-мікроскопічний знімок вірусу тютюнової мозаїки
Слайд № 25

Електронно-мікроскопічний знімок вірусу тютюнової мозаїки

Брат Розалінд Сер Роланд Франклін - відставний британський інвестиційний банкір Друзі та колеги Сумний кінець
Слайд № 26

Брат Розалінд Сер Роланд Франклін - відставний британський інвестиційний банкір Друзі та колеги Сумний кінець

Не забута «забута леді днк» У пам’яті художників…
Слайд № 27

Не забута «забута леді днк» У пам’яті художників…

Не забута «забута леді днк» Ніколь Кідман у ролі Розалінд Франклін вистава «Фотографія 51»
Слайд № 28

Не забута «забута леді днк» Ніколь Кідман у ролі Розалінд Франклін вистава «Фотографія 51»

Не забута «забута леді днк» Книга Бренди Меддокс «Темна леді ДНК»
Слайд № 29

Не забута «забута леді днк» Книга Бренди Меддокс «Темна леді ДНК»

Слайд № 30

Дякую за увагу!
Слайд № 31

Дякую за увагу!

Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Перегляд
матеріалу
Отримати код

(Слайд 1)

(Слайд 2) Розалі́нд Е́лсі Фра́нклін— британський біофізик і кристалограф, що зробила важливий внесок в розуміння структури ДНК, вірусів, вугілля і графіту. Франклін перш за все відома своїми роботами з отримання зображень шляхом дифракції рентгенівських променів на ДНК, завдяки яким Ватсон і Крік в 1953 році створили свою гіпотезу структури подвійної спіралі ДНК. Пізніше Франклін керувала роботами з дослідження вірусу тютюнової мозаїки та вірусу поліомієліту.

(Слайд 3) Розалінд народилася в Ноттінг Хіллі, Лондон, 25 липня 1920 р другою з п'яти дітей відомої англо-єврейської сім'ї. (Слайд 4) Її батько Елліс Франклін був партнером в банку «Кейзер. (Слайд 5). Її сім'я була тісно пов'язана з коледжем для робітників, в якому батько Розалінд, Елліс Франклін, викладав електрику, магнетизм і історію Першої світової війни, а пізніше став у ній заступником директора.

(Слайд 6) Розалінд Франклін вчилася в школі Святого Павла для дівчаток. (Слайд 6 - 1 клік) Їй легко давалися математика і природничі науки, а також іноземні. (Слайд 6 – 2-3 клік) На відміну від багатьох поліглотів, вона була позбавлена ​​музичного слуху. Густав Хольст, музичний керівник школи Св. Павла, одного разу зауважив, (Слайд 6 - 4 клік) що спів Розалінд покращився майже до потрапляння в тон. Сім'я Франклін часто відпочивала в піших походах(Слайд 7), і туризм залишився одним з її довічних захоплень, нарівні з закордонними поїздками.

Навчання у Кембриджі

За словами її матері, все своє життя Розалінд точно знала, куди вона йде, і в шістнадцять років вона вибрала науку своїм предметом. У 1938 р вона залишила школу, щоб вступити до коледжу в Ньюхемі, при Кембриджському університеті, один з двох жіночих коледжів Кембриджського університету. У Кембриджі Франклін спеціалізувалася на фізичній хімії. У 1941 році Розалінд Франклін отримала ступінь бакалавра, стипендію ще на один рік роботи і грант департаменту наукових та промислових досліджень

(Слайд 10 - 1 клік)Між 1941 і 1942 роками Франклін працювала на Рональда Норріша. (Слайд 10 – 2,3 клік) Керуючись бажанням зробити свій внесок у перемогу у Другій світовій війні, з серпня 1942 вона працювала в Британській дослідницькій асоціації з використання вугілля в Кінгстоні-на-Темзі і вивчала пористу структуру вугілля. (Слайд 10 – 4,5 клік) Її робота допомогла у зародженні ідеї про високоміцне вуглецеве волокно і стала основою для її докторської дисертації: «Фізична хімія твердих органічних колоїдів на прикладі вугілля і пов'язаних з ним матеріалів». (Слайд 10 - 6 клік)Своїм дослідженням Розалінд допомогла покращити британські протигази.

У 1945 у Кембриджському університеті (Слайд 11 - 1 клік)вона отримала ступінь доктора наук. (Слайд 11- 2 клік)

Переїзд до Франції

Після Другої світової війни у 1945 році Франклін звернулась до Едріена Вейла за допомогою у пошуку нового місця роботи, попросивши дати знати, якщо знайдеться робота для «…фізичного хіміка, який дуже мало знає фізичної хімії, але дуже багато знає про отвори у вугіллі…»

На конференції восени 1946 року, Вейл познайомив Розалінд з директором Національного центру наукових досліджень, (Слайд 13) який підтримувався урядом Франції. Це призвело до її призначення одним з 15 дослідників у паризькій лабораторії Жака Мерінга.
Він навчив Розалінд практично застосувувати рентгенівську кристалографію. (Слайд 14) Франклін застосовувала набуті знання для подальшого вивчення вугілля, зокрема, зміни в розташуванні атомів, коли він перетворюється в графіт (Слайд 15). Вона опублікувала кілька подальших робіт по цим дослідженням, її роботи стали основою у вивченні фізики та хімії вугілля у майбутньому.

Повернення до Англії

Після нетривалої відрядження в Париж в січні 1951 Розалінд Франклін повернулася до Лондона і була готова приступити до вивчення протеїнів і ліпідів в Кінгз-коледжі. Однак її безпосередній начальник Джон Рендалл без попередження перекинув її на іншу ділянку роботи, де Моріс Уілкінс і його студент Раймонд Гослінг вели дослідження ДНК. Приймаючи це рішення, Рендалл керувався благими мотивами: завдяки досвіду роботи з вугіллям Франклін як ніхто вміла робити хороші рентгенограми, необхідні для продовження плідних пошуків в області генома. Фантастична ж працездатність молодого вченого в поєднанні з внутрішньою дисципліною і педантичною акуратністю робили Розалінд буквально незамінною.

Однак Рендалл, зайнятий своїми справами, забув належним чином представити доктора Франклін її новим колегам, так само як і згадати про те, що вона не тільки приєднується до проекту ДНК, але і буде відтепер керувати написанням дисертації Гослінга. (Слайд 19) Наслідки цього порушення етикету виявилися для Розалінд плачевними: колеги спочатку сприйняли її кимось на кшталт лаборантки і спробували завалити нудною, важкою і невдячною роботою. Згодом непорозуміння роз'яснити, але відносини між колегами були безнадійно зіпсовані.

фотографія 51

Доктор Франклін вирішила займатися гідратованою ДНК. (Слайд 20) Її завданням було сфотографувати її настільки добре, щоб можна було максимально точно визначити її структуру, - завдання, над якою билися відразу кілька наукових інститутів. (Слайд 21) У травні 1952 року Розалінд отримала зображення, яке призвело до справжніх потрясінь в світі біології. Рентгенограма волокон натрієвої солі, що отримала назву «Фотографія 51», довела спіральну структуру ДНК. Вона стала вершиною кар'єри Франклін і одночасно однією з найсумніших сторінок світової науки, адже гідної оцінки її праця не отримала.

(Слайд 22). Гослінг без дозволу Розалінд поділився з Уілкінсом «Фотографією 51», а від нього вона потрапила в руки Уотсона ти Кріка. Вони одразу зрозуміли, що ця фотографія - те, чого їм бракувало. (Слайд 23) Уотсон згадував: «Як тільки я побачив рентгенограму, у мене відкрився рот і скажено забилося серце». В підсумковій роботі, за яку Уотсон, Крік і Уілкінс отримали Нобелівську премію, ім'я Розалінд Франклін згадується лише побіжно.

Розалінд задихалася в атмосфері Кінгз-коледжу і нарешті в березні 1953-го прийняла рішення перейти в коледж Біркбек(Слайд 24), де стала займатися дослідженнями вірусу тютюнової мозаїки. Ця її робота не стала такою знаменитою, як «Фотографія 51», але її результати дуже високо цінуються генетиками (Слайд 25) і біологами усього світу. Однак це дослідження їй не судилося завершити – у Розалінд виявили рак.

Сумний кінець

Після госпіталізацій Франклін проводила час зі своїми друзями і членами сім'ї, поступово одужуючи. (Слайд 26) У їх числі Анна Сейр, Френсіс Крік, його дружина Оділь, з якої у Франклін склалася міцна дружба, і, нарешті, з сім'єю брата Роланда Франкліна.

(Слайд 27 - 1) Навіть отримуючи протиракову терапію, Франклін продовжувала працювати, (Слайд 27 - 2) а її група продовжувала отримувати (Слайд 27 - 3) результати - 7 робіт в 1956 і 6 в 1957 роках. (Слайд 27 - 4) У 1957 році група також (Слайд 27 - 5) займалася дослідженням вірусу поліомієліту та отримала фінансування від Міністерства охорони здоров'я США. (Слайд 28) В кінці 1957 року Франклін знову захворіла і була прийнята в госпіталь Royal Marsden. Вона повернулася до роботи в січні 1958 отримала посаду наукового співробітника в галузі біофізики. (Слайд 29) 30 березня вона знову захворіла, а 16 квітня померла в районі Лондона Челсі від бронхопневмонії, вторинного канцероматоза і карциноми. Вплив рентгенівського випромінювання вважається можливим фактором у розвитку її хвороби.

Вона не забута і доказ цього ви щойно побачили.

І на останок – до 93 річниці з дня народження Розалінд Google випустив пам’ятний Doodle(Слайд 30)

Дякую за увагу! (Слайд 31)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Презентації про жінок-фізиків, чиї досягнення дозволили їм стояти поряд з великим Ейнштейном, Теслою, Бором!
 • Додано
  02.03.2018
 • Розділ
  Фізика
 • Клас
  10 Клас, 11 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  415
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  6
 • Номер матеріала
  DW914853
 • Вподобань
  0
Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь
Схожі матеріали
Ядерна фізика
02.03.2018
183
0
Оптика
02.03.2018
169
0
Магнітне поле
02.03.2018
151
0