Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Веб-квест«В пошуках подарунків Святого Миколая»

Інформатика

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас

17.01.2022

88

6

0

Опис документу:

Позакласний захід для учнів 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних закладів освіти.

Мета квесту: розвивати в учнів інформаційно-комунікативну, соціальну компетентності, критичне та пошукове мислення, вміння працювати у команді, а також, показати учням, що проводити час весело та цікаво за комп’ютером можна не лише під час ігор.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

2.5.Веб-квест«В пошуках подарунків Святого Миколая»Мета квесту: розвивати в учнів інформаційно-комунікативну, соціальну компетентності, критичне та пошукове мислення, вміння працювати у команді, а також, показати учням, що проводити час весело та цікаво за комп’ютером можна не лише під час ігор.

Необхідне обладнання: комп’ютери з доступом до мережі Інтернет, Подорожній лист, карточка з шифром «Танцюючі чоловічки», імбирні пряники.

Діти за допомогою жеребкування діляться на команди.

Необхідно придумати назву команди. Далі учасники отримають подорожні листи, сідають за комп’ютери (1 команда за 1 комп’ютером).

ПОДОРОЖНІЙ ЛИСТ

КОМАНДИ №________ НАЗВА _______________________________

Завдання 1

Село


Завдання 2

Відстань

 

Завдання 3

Пароль для оленів

 

Завдання 4

Код для конверта

 

Завдання 5

Хто на листівці?

 

Завдання 6

Хто забрав подарунки?

 

Завдання 7

Чого не вистачає комп'ютеру?

 

Завдання 8

Чарівне слово

 


В браузері команда заходить за адресою: https://poshpo.blogspot.com/

Якщо команда обрала пункт:

  • Ми готові тобі допомогти, то вона отримує доступ до завдання 1;.

  • Ми б помогли, але нам треба пройти сьогодні цей рівень в грі, то вони потрапляють на таку веб-сторінку:

Натиснувши на Передумати, команда отримає перше завдання, що і команди, що обрали пункт Ми готові тобі допомогти одразу, але згаяно час.
З
авдання 1

Учні мають розв’язати ребус, відповідь записати у Подорожній лист та натиснути Далі

Від м. Вінниці до с. Пістінь досить далеко, тому якщо обрано пункт Пішки, то з’являється веб-сторінка:

Якщо ж команда обрала пункт Потягом, то з’являється веб-сторінка:В обох випадках, для повернення до сторінки Завдання 2, варто натиснути Назад.

Для переходу до наступного завдання, варто обрати пункт Автівкою. По натисканні на нього, опиняємося на інформаційній сторінці про правильну відповідь. Тут достатньо натиснути Далі .


Завдання 3

В даному завданні команді треба дізнатися пароль та записати його у Подорожній лист. Учні мають вибір: або шукати в Інтернеті відповідь на запитання або розв’язати кросворд. Якщо учні обрали другий варіант, то мають натиснути на Електронний процесор Excel. При цьому в новому вікні буде відкрито посилання на платформу LearningApps:

https://learningapps.org/display?v=p4541z6ya19


Для переходу на наступне завдання, учні повертаються на вкладку з квестом та натискають Далі.


Завдання 4

Д ане завдання на пошук в мережі Інтернет. Знайдену відповідь команда записує у Подорожній листта натискаєДалі.

Завдання 5

Перед командою постає нове завдання. На нього виділено 2 веб-сторінки. Для його розв'язання учні мають клацнути по пункту Що це? В новому вікні відкриється сайт для складання паззлів із завданням:https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=33a0be36e661

Склавши паззл, команда повертається на вкладку з квестом та натискаєДаліі потрапляє на другу веб-сторінку Завдання 5.Тут необхідно записати відповідь на запитання уПодорожній лист. Для переходу на наступне завдання, натискаємо Далі.

Завдання 6

Це завдання також складається з 2 веб-сторінок. На першій учні бачать лист, частина тексту якого подана у вигляді шифру «Танцюючі чоловічки». Для того, щоб його розшифрувати, у учнів є посилання Сюди. Натиснувши на нього, відкривається друга веб-сторінка, але на вона не містить шифру, а лиш вказіку, де його шукати в самій школі.


Така собі, фізкультхвилинка, де діти мають побігти до струмка з питною водою. Там стоїть черговий учень і вручає командам карточки з шифром «Танцюючі чоловічки». Тоді учні натискають Назад, повертаються першої веб-сторінки завдання, розшифровують загадку, та отримане слово записують уПодорожній лист. Для переходу на наступне завдання, клацаємо по Далі.


Завдання 7

На першій веб-сторінці даного завдання, учасники квесту лиш ознайомлюються із запитаннями, які цікавлять Святого Миколая. Щоб відкрити саме завдання, команда натискає Далі та переходить на другу сторінку.За допомогою Інтернет-ресурсу було створено хмару слів, що належать до різних шкільних предметів, серед них лиш два слова стосуються інформатики. Слова – антивірусна та програма. Ці слова мають бути записані учнями у Подорожній лист. Клацанням по пункту Далі, команди вирушають до наступного завдання.


Завдання 8


Опинившись на веб-сторінці Завдання 8, команди лиш читають текст та натискають Далі.


Ключ до розгадки надано, команда клацає по пункту Повернутися назад, розшифровує загадку та записує відповідь у Подорожній лист, натискає пункт Далі. Учасники опиняються фактично на фінішній сторінці:

Н
атискання пункту Далі, приводить учасників до веб-сторінки з нагородженням. Команда, яка завершила змагання, здає свій Подорожній лист журі, яке перевіряє правильність відповідей. Коли всі команди завершили веб-квест, всі учасники нагороджуються імбирними пряниками у вигляді черевичка Святого Миколая.

Див.Додаток С «Танцюючі чоловічкі»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.