Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти
»
Взяти участь Всі події

Урок "Задачі на відношення різницевого порівняння."

Математика

Для кого: 1 Клас

19.05.2021

96

0

0

Опис документу:
За інноваційною освітньою системою Анжеліки Цимбалару «Світ чекає крилатих» Закріплювати знання учнів про задачі на різницеве порівняння; вправляти навички додавання і віднімання в межах 10; розвивати просторову уяву; виховувати акуратність та старанність.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Математика (заняття 97)

Тема. Задачі на відношення різницевого порівняння.

Мета. Закріплювати знання учнів про задачі на різницеве порівняння; вправляти навички додавання і віднімання в межах 10; розвивати просторову уяву; виховувати акуратність та старанність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Наші вушка на маківці.

Очі ширше відкриваємо,

Слухаємо і запам'ятовуємо.

Ні хвилини не втрачаємо.

2. Створення емоційного настрою

На ваших столах лежать смайлики. Виберіть один з них та покажіть який у вас настрій. В кого поганий настрій скажемо комплімент.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Усний рахунок

- Ми продовжуємо з вами знайомитись із посібником «Зимонька-зима». Розглянемо с.12-13.

  • Скільки людей зображено на малюнку? (6)

  • Скільки птахів? (3)

  • Кого більше і на скільки? Доведіть. (Людей більше на 3. Тому що 6-3=3)

  • Розгляньте завдання 1 на с13. Що зображено? (Сніжинки)

  • У скільки груп можна їх об’єднати? (У 2 групи)

  • За якою ознакою визначили? (За формою)

  • Розгляньте завдання 2 на с.13. склад якого числа будемо повторювати? (Числа 6)

  • Утворіть пари та запишіть пропущені числа.

  1. Усний рахунок з «ЛЕГО»

https://www.youtube.com/watch?v=KGJUe6_51ec

Поставте цеглинки відповідно до результатів прикладів

ІІІ. Основна частина

  1. Гра «Шифрувальник»

  • Обчисліть вирази та складіть слово, упорядкувавши букви відповідно до заданого числового ряду.

  • Чи всі букви були використані? (Ні)

  • «Зайві» вирази з буквами підкресліть синім олівцем.

  1. Робота над текстовою задачею №2

  • Перше читання вчителем.

  • Про кого задача? (Про дітей)

  • Скільки було першокласників? (5 дітей)

  • Скільки було другокласників? (3 дитини)

  • Яке запитання в задачі? (На скільки більше першокласників)

  • Це задача на об’єднання, на вилучення чи на порівняння? (На порівняння)

  • Яка з трьох схем відповідає нашій задачі? (Друга схема). Заповніть її.

  • Яке правило використаємо для обчислення задачі? (Для того щоб порівняти, треба числа ці відняти)

  • Запишіть дію та відповідь до задачі. (5-3=2(д.) Відповідь: на 3 дитини більше.

  • Запишемо та розв’яжемо цю задачу в тоненькому зошиті.

  1. Фізкультхвилинка

https://youtu.be/OkVC5K6yIdQ

  1. Робота над текстовою задачею №4

  • Прочитайте умову задачі.

  • Розкажіть лаксику про кого йдеться мова у задачі? (Про дітей, які спускались з гірки)

  • На чому спускались? (На санках та лижах)

  • Скільки спускалось на санках? (7 дітей)

  • А на лижах? (На 3 дитини менше)

  • Що потрібно дізнатись в задачі? (Скільки дітей спускались з гірки на лижах)

  • Давайте завершимо побудову словесного короткого запису.

  • Який вираз потрібно обрати, щоб обчислити задачу? (7-3). Обведіть його синім олівцем.

  • Запишіть дію та обчисліть її. Запишіть відповідь.

  1. Завдання №5 з логічним навантаженням

  • Що зображено на малюнках? (Снігові фігури)

  • А посередині? (Рівності)

  • Чого не вистачає? (компонентів)

  • Давайте згадаємо як називаються числа при додаванні (відніманні).

  • Розглянемо першу рівність. Невідоме число є цілим чи частиною? (Частиною)

  • Якщо невідомий компонент є частино його знаходять за допомогою дії віднімання. Скільки отримали? (4) З’єднайте його з відповідним числом біля скульптури. (Друга рівність за аналогією)

  • Розглянемо третю рівність. Невідоме число є цілим чи частиною? (Цілим)

  • Якщо невідомий компонент є цілим, то його знаходять за допомогою дії додавання. Скільки отримали? (9)

  • Далі за аналогією.

  1. Завдання №7

  • Накресліть відрізки з’єднавши точки у заданому порядку.

  • Яка фігура утворилась? (Чотирикутник).

  • Виміряйте довжину кожної ланки ламаної та запишіть в завдання.

  • Яка довжина найдовшої ланки ламаної? (6 см) Запишіть це в схему.

  • Як знайти довжину відрізка з оранжевими точками? (6-2=4(см))

ІV. Підсумок

- Давайте підіб’ємо підсумки нашого уроку:

  • Сьогодні на уроці я дізнався/дізналась …

  • Сьогодні на уроці я запам’ятав/запам’ятала …

  • Хочу навчитись …

  • Найбільше мені сподобалось …

  • Урок завершую з … настроєм.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.