Урок Розробка виховної години (гри)

Опис документу:
Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою. Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок - КВК до Дня української писемності і мови для учнів 2-3 класів

Мета:

  • формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава;

  • розширювати знання про красу і багатство української мови;

  • виховувати любов до рідної мови, рідного краю, бажання розмовляти рідною мовою.

Хід уроку

І . Організація класу

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна, дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов’їна, барвінкова,

Українська мова!

1-й учень
Яка ж багата рідна мова!
Увесь чарівний світ у ній!
Вона барвиста і чудова,
І нищити її не смій!
2-й учень
Вона про все тобі розкаже,
Чарівних слів тебе навчить,
Усе розкриє і покаже,
Як правильно у світі жить.
3-й учень
В ній стільки слів, що й не збагнути!
І приказок, і порівнянь.
А мову знаючи, здобути
Ти зможеш просто безліч знань.
4-й учень
То ж мову вчи і прислухайся
До того, як вона звучить.
І розмовляти так старайся,
Щоб всім її хотілось вчить.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок. Він присвячений Дню української

писемності та мови. Ми виконуватимемо цікаві завдання. Для цього нам потрібно 4 групи.

ІІ. Проведення конкурсів

1. Алфавітний калейдоскоп ( Додаток 1)

Розстав слова – картинки в алфавітному порядку

1-ша група

Абрикос, равлик, телефон, дерево, чайник, яблуко.

2-га група

Апельсин, дельфін, книга, ведмідь, помідор,фламінго.

3-тя група

Білка, відро, черепаха, морж ,корова, ніс.

4-та група

Верблюд, шапка, перець, синичка,акваріум, груша .

2. «Віднови фразеологізми» (Додаток 2)

Замість крапок встав відповідну картинку

1-ша група

Взяти … на плечі.

… до Києва доведе.

П’яте … до воза.

Купити … в мішку.

2-га група

Як … на голову.

…. носа не підточить.

Води в … набрати.

Зарубай собі на … .

3-тя група

Обвести навколо … .

Цідити крізь … .

Аж іскри з … летять.

Як …. наплакав .

4-та група

Покласти … на полицю.

Я грім серед ясного … .

Як … боятися.

… ніде впасти .

3. « Шифрувальники» ( Додаток 3)

Розшифруйте прислів’я, використовуючи алфавіт

Слово до слова – зложиться мова.

22, 16, 19, 3, 19 6, 19 22, 16, 19, 3, 1 - 10, 16, 19, 9, 11, 23, 31, 33

17, 19, 3, 1 .

Людину пізнають по мові.

16, 32, 6, 11, 18, 24 20, 12, 10, 18, 1, 32, 23, 31 20, 19 17, 19, 3, 12.

Гостре словечко коле сердечко.

4, 19, 22, 23, 21, 7 22, 16, 19, 3, 7, 28, 15, 19 15, 19, 16, 7

22, 7, 21, 6, 7, 28, 15, 19.

Будь господарем свого слова.

2, 24, 6, 31 4, 19, 22, 20, 19, 6,1, 21, 7, 17 22, 3, 19, 4, 19 22, 16, 19, 3, 1 .

4 . Відгадай загадку

Відгадайте загадку і складіть з відгадкою речення

1-ша група

Дуже я потрібна всім:

І великим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книга)

2-га група

На городі в нас росте

Сонце ясне, золоте,

Жовте око, жовті вії,

Та чомусь воно не гріє. (Соняшник)

3-тя група

Як прийде весна в садочок —

До лиця білий віночок,

Ну а восени цій кралі

Приглянулися коралі. (Калина)

4-та група

Ніде не купиш,

На вагах не зважиш,

Сам здобуваєш,

У комору складаєш. (Знання)

5. «Мозковий штурм»

Відповідає кожна команда на 5 запитань швидко

1-ша група

  1. Державна мова України (українська)

  2. Частина мови, яка називає ознаку (прикметник)

  3. Слова з протилежним значенням (антоніми)

  4. Головні члени речення (підмет, присудок)

  5. Список літер встановленого порядку ( алфавіт)

2-га група

  1. Найменша одиниця мови (звук)

  2. Слова спільного кореня (спільнокореневі)

  3. Знак у кінці неокличного розповідного речення (крапка)

  4. Розмова двох осіб (діалог)

  5. Слова, близькі за значенням (синоніми)

3-тя група

1. Скільки літер в українському алфавіті? (33)

2. Частина мови, що означає предмет (іменник)

3. Яка буква в українській мові не має відповідного звуку? (ь)

4. Речення, в якому є звертання (спонукальне, питальне)

5. Остання літера алфавіту (я)

4-та група

  1. Речення , яке містить питання (питальне)

  2. Кількість голосних звуків в українській мові (6)

  3. Частина мови, яка називає дію предмета (дієслово)

  4. Четверта літера алфавіту (г)

  5. Буква, з якої ніколи не починаються слова (ь)

5. «Відгадай кросворд» ( Додаток 4)

Розгадай малюнковий кросворд

1л

а

2 л

а

3 л

а

4 л

а

5 л

а

6 л

а

6. «Лінгвістична розминка» (Додаток 5)

Гра «Слово в слові»

Зі слова КРАПЛИНА утвори якомога більше слів

ІІІ. Підсумок уроку

Мова — краса спілкування,

Мова — як сонце ясне,

Мова — то предків надбання,

Мова — багатство моє.

  • Сьогодні ви всі гарно працювали – показали свою кмітливість,вміння працювати в групах.

  • Тож давайте будемо берегти свою мову та пишатися нею!

6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методологічні основи організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу дитини із особливими освітніми потребами»
Маргарита Сергіївна Чайка
30 годин
590 грн