Урок Розробка виховної години (гри)

Опис документу:
Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою. Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований позакласний захід

Новий рік в японському стилі

КРАЇНА РАНКОВОГО СОНЦЯ

Мета заходу: поглибити й розширити знання про екзотичну й неповторну Японію; розширювати кругозір; виховувати повагу до прекрасного.

Обладнання: ілюстрації з краєвидами країни, картки із завданнями, цитата

ХІД ЗАХОДУ

«Неначе нитка дорогоцінних перлин простягнулася з глибини століть низка немеркнучих скарбів - природна спадщина Країни Сонця…»

Kенко Xосі

1. Організаційний момент.

Японці вітаються підняттям обох рук вгору, з’єднуючи їх між собою над головою схоже до того, як це роблять політики та актори.

Вранці, коли люди приходять на роботу або зустрічаються на вулиці, в школі, деінде, чується 「お早う

 або 「お早うございます

.

Охайо:” – дружнє, неофіційне вітання, таке собі вранішнє “Привіт!”. Якщо ж додати “ґодзаімас”, то вийде більш формальне звертання “знизу-вгору” (до старших по віку, по службовому положенню” і т.п.) або до незнайомих чи малознайомих людей.

2.Оголошення теми та мети заходу.

-Яке ваше найулюбленіше свято ?

- Сьогодні ми разом з вами зустрінемо Новий рік в японському стилі! Дізнаємося про традиції святкування, що дарують японським дітям, в які ігри вони грають ,як прикрашають оселю, чи є Дід Мороз у Японії та що смачного готують хазяйки на святковий стіл.

3.Основна частина.

- Японія - маленька країна, що знаходиться далеко в Тихому океані.

В кінці грудня, напередодні Нового року, японці прибирають свої оселі, купують подарунки для друзів і близьких, відправляють новорічні вітальні листівки, готують святкові страви, виставляють біля входу в будинок соснові прикраси кадомацу («сосна біля входу»), які символічно охороняють будинок від злих сил.

Зазвичай це прикраса робиться з сосни, бамбука, сплетеною з рисової соломи мотузки (симэнава), прикрашеної гілками папороті, мандаринами, а іноді — пучком водоростей і сушеної креветкою. Кожна з деталей має свою символіку.

У новорічні свята багато японців вирушають в рідні місця, відвідують храми, де моляться і просять добробуту собі та своїм близьким. Дівчата і жінки з нагоди такої події надягають яскраві кімоно.

3.1. Конкурс "Найоригінальніший образ японської дівчинки"

- Наші дівчатка заздалегідь приготувались до першого конкурсу. Зараз ми оцінемо їхні старання бурними оплесками.( під японську народну музику

учениці дефілюють, убрані в "кімоно", створене власноруч)

3.2 Виготовлення оригамі "Кораблик".

- Японські дітлахи зустрічають свято у новому яскравому одязі та обов'язково кладуть собі під подушку картинку з зображенням кораблика, в якому пливуть сім богів, що несуть новорічне щастя.

Кожен бог, яких японці називають з ввічливою часткою -сама, символізує одне з гарних якостей:

 • Дайкоку-сама — успішність

 • Ебісу-сама-щирість

 • Бэнтон-сама — дружелюбність

 • Бисямон-тен-сама — гідність

 • Дзюродзін-сама — довголіття

 • Хотей-сама — великодушність

 • Фукурокудзю-сама — доброзичливість

- Зараз ми з вами зробимо 7 корабликів в техніці оригамі і підпишемо їх назвами японських богів.

- Про прихід Нового року за 5-10 хвилин сповіщають 108 ударів дзвонів, звук яких чути опівночі з кожного храму. Згідно буддійським віруванням, людину обтяжують 108 згубних гріхів і турбот, а кожен удар дзвону проганяє одну з цих турбот.

Коли проб’є останній удар — люди виходять на вулицю, щоб зустріти новий рік з першими променями сонця. Багато вірять, що саме в ці хвилини в Японію припливають на своєму чарівному кораблі сім богів щастя.

3.3 Побажання на Новий рік. Робота на картках

- Потім японці читають привітання (нэнгадзе) і ретельно перевіряють відповідність списку відправлених листівок і списку отриманих. Якщо вони не збігаються, то одразу ж відправляють відсутні привітання, які будуть доставлені адресату в найближчі дні.

- Чи знаєте ви , що в Японії пишуть ієрогліфами? Один такий знак може означати ціле слово або навіть речення. Давайте зараз спробуємо відгадати значення ієрогліфа.

- Встановіть відповідність між знаком та словом - побажанням.

3.4. Фізхвилинка

- Новорічні ігри та традиції в Японії

На Новий рік у японців прийнято грати в традиційні новорічні ігри. Це

 • ханецукі— гра в волан

 • сугороку — настільна гра в кості з пересувними фішками

 • ута-гарута — новорічні картки з віршами

 • хякунін іссю — запускання повітряних зміїв

- Зараз ми пограємо в гру "ханецукі". Клас поділимо на кілька команд. Потрібно відбивати ракеткою волан- повітряну кульку- так. щоб вона не торкнулась підлоги. Перемагає та команда, в якої не впала жодного разу кулька.

3.5 Подарунки на Новий рік.

- Підготовка до свята починається задовго до його настання. Проводяться новорічні ярмарки, на яких можна купити все — від сувенірів і одягу до ритуальних предметів.

Це різні новорічні талісмани і сувеніри

 • хамаими — стріли з білим оперенням і затупленим вістрям, що оберігають дім від зла і бід

 • кумадэ — граблі з бамбука, схожі на «ведмежу лапу», якими за повір’ям можна «загрібати» щастя

 • такарабунэ — кораблики Семи богів удачі, наповнені рисом та іншими скарбами

При кожній покупці відвідувачі магазинів отримують в подарунок традиційну фігурку тварини, під знаком якого пройде новий рік.

Існує давній новорічний звичай дарувати дітям гроші — отосидама. Гроші кладуть в маленькі прикрашені конверти, так звані потибукуро. Кількість грошей в конверті залежить від віку дитини, але якщо в сім’ї декілька дітей, то суми зазвичай однакові, щоб ніхто не відчував себе обділеним.

Японський Дід Мороз - Сєгацу-сан (означає "Пан Новий рік") вітає дітей цілий тиждень, (який японці називають"золотим"), одягнений він в кімоно. Сєгацу - сан не дарує подарунки малюкам, а тільки вітає кожного з прийдешнім святом.

3.6. Що готують на новий рік в Японії.

Особливе значення має і сімейна новорічна трапеза, яка починається ввечері 31 грудня (омисока-але єру). За традицією вона повинна пройти тихо і чинно, без гучних бесід і застільних пісень. Ніщо не повинно відволікати від думок про те, що чекає кожного в наступному році.

Традиційні страви, які японці їдять на Новий рік, називаються осеті-рєрі або просто осеті.

Зазвичай новорічний святковий стіл в Японії складається з варених водоростей (омбу), рибного пирога (камабоко), пюре з батату з каштанами (курикинтон), вареного кореня лопуха (кимпира гобо) і солодкої чорної сої (куромаме). Багато з цих страв солодкі, кислі, або сушені і тому можуть зберігатися без холодильника.

4.Підсумок заходу.

- Наше знайомство завершується, але спробуємо уявити ситуацію: ваші знайомі придбали путівку до Японії і просять вас порадити, чи варто їм подорожувати цією країною. Зробіть рекламу візитної картки Японії.(реклама декілька учасників заходу).

Таким чином, підведемо підсумок. Японія – це країна, яка зуміла стати однією з найбільш розвинених країн світу, не втрачаючи при цьому своїх традицій.. Дякую всім за підготовку та участь у заході.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
30 годин
590 грн