Урок Розробка виховної години (гри)

Опис документу:
Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою. Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

БРЕЙН-РИНГ

ЄВРОЗНАЙКА

Сценарій проведення Брейн-рингу «Єврознайка»

Мета: поширення знань школярів про Європейський Союз, основні напрямки його діяльності, країни-члени ЄС, європейські цінності, особливості та перспективи відносин Україна - ЄС тощо у цікавий та пізнавально-ігровий спосіб.

ХІД ПРОВЕДЕННЯ:

Ведуча: . Доброго дня, шановні гості, вчителі, учні!

Ведуча: Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама, тато, бабуся, дідусь, сестри і брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас, вийде велика держава – Україна.

Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і, зрозуміло, талановитими людьми.

Щоб рухатись уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їхній досвід Україна бажає стати повноправним мешканцем давньоєвропейського дому, справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.

1. Україно, моя держава!

Про тебе лине у світі слава.

Така могутня, як сила неба,

Дивись, людино, це все для тебе!

2. Моя країна - соборна, вільна!

Моя країна - держава вільна!

Вона у всесвіті одна така,

Вона серед усіх країн свята!

Народи, країни, гостинно вітаєм! (звучить Гімн Євросоюзу, заходять представники різних країн ЄС з прапорами)

1.Європа - наш спільний дім,

2.Європа - колиска усіх країн!

3.Шляхом єдиним, прямуй до мети,

4.Європа - це дім, де живем я і ти!

5.Усі ми різні, бо ми народ!

6.Усі ми рівні, шукай, знаходь!

7.Хай буде мир на всій землі,

8. Країни різні, а ми одні!

Всі: Європа багатолика: єдина, близька, велика!

(мелодія Гімну гучніше звучить, діти, махаючи маленькими прапорцями, виходять і сідають у залі)

Вчитель: Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали.

Нажаль зараз ви володієте зовсім невеличкою інформацією про Європу, Євросоюз, то ж спробуємо під час нашого брейн-рингу дізнатися більше. Він покликаний донести до вас багато невідомого, можна сказати, загадкового, що таїть в собі Європа.

І. Знайомство з командами.

ІІ Перший наш конкурс ми назвали «Євроалфавіт». Вам потрібно за одну хвилину скласти якомога більше назв європейських держав. Будь ласка, розпочали. (звучить лірична музика європейських композиторів)

ІІІ. Другий конкурс. Зараз ми пропонуємо вам відпочити, але в той же час і довідатися про невідому для вас інформацію. Наші вболівальники приготували для Вас цікаву інформацію.

1.Європейський Союз – це організація, яка об’єднує 28 демократичних європейських країн. Країни, що входять до його складу, заснували спільні органи управління, яким делегована частина повноважень, завдяки чому стало можливим приймати рішення з певних питань, які становлять спільний інтерес на європейському рівні. Ідея створення цієї організації була задумана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та війни. Вперше цю ідею запропонував Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман у промові 9 травня 1950 року. Цей день став днем народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи.

2.Прапор ЄС. Історія створення прапору припадає на 1955 рік. Тоді Європейський Союз існував лише у вигляді Європейського об’єднання, до якого входило шість країн. Довго йшло обговорення ескізу прапора. Згодом було прийнято нинішній варіант – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн – членів організації. В різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців року, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще і символом єдності.

3. Європейський гімн. У широкому значенні – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з дев’ятої симфонії, яку Людвіг Ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику «Оду до радості», написану у 1785 році Фрідріхом фон Шиллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році Рада Європи схвалила бетховенську тему «Оди до радості» як свій гімн. У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн ЄС. (прослухайте).

4. Європа – Україна . Україна – європейська держава, яка завжди була своєрідним культурним мостом між Європою та Азією. Вона розташована на величезній рівнині, що простяглася від Карпатських до Кавказьких гір. Україна завжди славилася своїми чорноземами, на яких вирощувалися чи не найвищі в Європі врожаї зернових. Україна не входить до Європейського Союзу. Сьогодні ЄС і Україна мають спільний кордон і як безпосередні сусіди прагнуть посилювати свою політичну та економічну співдружність. У 2005 році підписаний спільний План дій. Цей План є важливим новим кроком у процесі єднання європейських держав.

Ви дізналися з даної інформації багато цікавого і заслуговуєте на додатковий бал.

ІУ. Продовжуємо нашу гру. Пропонуємо вам «Діжечку з запитаннями».

1.Країна, батьківщина тюльпанів (Нідерланди)

2. Столиця моди ? (Париж)

3. Країна тисячі озер.(Фінляндія)

4. Народний танок однієї східноєвропейської держави. (Полька)

5. Датський автор казки «Принцеса на горошині? (Андерсен)

6. В якій країні випускають машину «Вольво» (Швеція)

7. Найвища гірська система Європи. (Альпи)

8. Яка найменша країна світу знаходиться на території Європи? (Ватикан)

У. Ви просто молодці. А зараз наступний конкурс. До вашої уваги ілюстрація пам’ятки культури. Ви повинні її назвати і вказати країну, де вона знаходиться .

1.Брандербурзькі ворота .Берлін, Германія.

2.Колізей Рим, Італія.

3. Біг Бен, Лондон, Велика Британія.

4. Акрополь. Афіни. Греція

5. Карловий міст, Прага, Чехія.

6. Маленька Русалонька, Копенгаген, Данія.

7. Парламент. Будапешт. Угорщина.

8. Ейфелева вежа. Париж. Франція.

УІ. А я пропоную ще один конкурс. Підібрати відповідності. Потрібно столиці держав з’єднати з назвами країн, яким вони належать.

Варшава Чехія

Прага Австрія

Відень Польща

Берлін Україна

Київ Румунія

Бухарест Болгарія

Софія Німеччина

Дякую за виконане завдання.

УІІ. І це завдання ви виконали відмінно. Тоді останній наш конкурс буде проходити на валютній біржі. Назвіть, які грошові одиниці Європи ви знаєте чи чули. Я бачу, що ви компетентні в цьому питанні. Тож відкриваємо нашу «валютну євробіржу»

- За які гроші ви купите яблуко, наприклад у Парижі (французький франк)

- А якщо я запропоную вам придбати мовою оригіналу казки братів Грімм ( марка)

- Магазини Нідерландів вас приваблюють чарівними тюльпанами. Які гроші вам потрібно мати в цій країні? ( гульден)

- Великою популярністю в Італії користуються страви з макаронів. За які гроші ви зможете їх купити? ( ліра)

- Якщо у вас з’явиться бажання подивитись фестиваль в Юрмалі, (Латвія) то вам для подорожі необхідно запастися якими банкнотами? (лат)

- Вам захотілося випити чашечку справжнього англійського чаю. Розраховуватись ви будете ( англійським фунтом стерлінгів)

Молодці. Ось ми і переконались з вами, що Європа – батьківщина багатьох народів, культур, мов, традицій. На все добре! До нових зустрічей.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн