Урок Розробка виховної години (гри)

Опис документу:
Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою. Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема заходу

«Роде мій, красний»

Мета.

Повторити значення слів рід, родина, рідня; дати поняття про щасливу сім’ю; навчити учнів складати родовідне дерево; виховувати повагу до членів сім’ї, історії, традицій своєї сім’ї.

виховання в учнів любові до рідного краю, дому;

виховувати любов до матері, жінки, Батьківщини.

- пропаганда народознавства;

- пробудження цікавості до народної символіки, родоводу, звичаїв, історії народу, мови.

Обладнання:

родовідні дерева учнів, малюнки «Моя родина», вірш Н.Чемерис «Що таке сім’я?», букет верби, ваза, соняшник з паперу, коровай, рушник, ПРЕЗЕНТАЦІЯ, МУЛЬТІМЕДІЙНИЙ ПРОЕКТОР.

Хід заняття

Лунає пісня «Зелене жито».

Входить дівчина з хлібом на рушнику. За нею входять в клас учні з вербою в руках.

Гостей дорогих ми вітаємо щиро,

Стрічаємо з хлібом, любов’ю і миром.

Ми раді всіх вітати

У нашій світлиці.

І дарувати хліб із золота – пшениці.

Серця в нас сповнені

Любов’ю і миром

Бажаємо, щоб зустріч була щирою!

Учитель

  • ДОРОГІ ГОСТІ! Запрошуємо Вас, на наше свято, на слово щире, на пісню українську, на бесіду мудру.

- Сьогодні у нас родинне свято. Протягом декількох тижнів ви збирали матеріал, пов’язаний з родиною, членами сімей, сімейними традиціями і звичаями. А сьогодні ми підведемо підсумок цієї роботи.

Звучить вірш

Червона калина —

То наша родина.

Хорошенько цвіте.

Ой, роде наш красний,

Роде наш прекрасний,

Не цураймося, признаваймося,

Бо багато нас є.

А що перша квіточка, —

То батько рідненький

Хорошенько цвіте.

(Діти передають по одній квіточці вчителеві).

А що друга квіточка, —

То ненька рідненька

Хорошенько цвіте.

(Передають другу квіточку).

А що інші квіточки, —

То дрібнії діточки

Хорошенько цвітуть.

Ой, роде наш красний,

Роде наш прекрасний,

Не цураймося, признаваймося,

Всі - Бо багато нас є.

(Ваза наповнюється квітами і утворюється букет — символ дружного роду).

Учитель:

Ми утворили букет – символ дружного роду. (Ставиться у вазон)

Але перш ніж ви будете презентувати свої матеріали, ми попрацюємо разом, згадаємо важливі речі про родину.

  1. «Асоціативний кущ».

- Що асоціюється у вас зі словами родина, сім’я?

  • Затишок

  • Любов

  • Взаєморозуміння

(Діти підходять до соняшника, знімають пелюстки, на нижніх написані слова)

- Хто входить до складу сім’ї?

  • Тато

  • Мама

  • Брат

  • Сестра

  • Бабуся

  • дідусь

  • Родичі

Учитель – ведучий

Рід, рідня, родина…

Це – слова одного кореня,

Слова побратими.

- І сім’я – це, звичайно, мама і тато, сестра і брат, бабуся і дідусь.

- Сім’я – це група людей, яка складається із чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом під одним дахом.

- Знати свій родовід, зберігати про нього пам'ять - означає любити свою Батьківщину. - Які головні слова родоводу? (Рід, рідний, рідне, родина – читають зі слайда)

- Дайте відповіді, діти, чи можна в родинний альбом помістити фотографію нашого класу?

- Хіба ми теж родина? Чому? (Дружні, допомагаємо один одному, разом вчимося, відпочиваємо).

- Так, родина - це не тільки рідні, родичі. Це і клас наш, і школа, і весь народ український. Родина до родини - народ. Ми з вами всі - український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих.

- Але кого не вистачає в цьому переліку? Вірно вас самих.

Рубрика 1. «Який я сам»

Відео про різний вік дітей «Який я». Лунає музика

У супроводі читання вірша:

Розкажу вам, друзі, я

Що таке моя сім’я.

Разом дружно проживаємо

І пісні про це співаємо.

Люба матінко моя –

Як пишаюсь нею я.

В неї руки золоті,

Серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий,

Він – господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

Бо до всього хист він має.

Дід і бабуся у пошані –

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять

І як пташенят голублять.

Є у мене ще й брати –

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «я»

Знайте, це і є сім’я.

- Скажіть із скількох членів складається ваша сім’я?

Моя сім’я складається з ……….мами, тата, бабусі….

Рубрика 3. «Моя сім’я»

А) Зачитування творів про членів сім’ї.

- А сьогодні приготувати розповідь про сім’ю. Послухаємо ….(Вчитель підходить до дітей, які розповідають..)

Б) «Сімейний вернісаж» (малюнки «Моя сім’я»)

- А як намалювали свою родину пропоную переглянути

Лунає пісня.

  • Виберіть якості, які притаманні мамі або татові. ( Сильний, веселий, мудрий, хоробрий, працьовитий, працьовита, лагідна, уважна, добра, красива)

Перегляд відео з проблемними питаннями:

  • Як повинен вчинити тато, якщо …. у нього вихідний?

  • Що зроблять батьки, якщо …. діти стали погано вчитись?

  • Що робить мама, якщо …. у дітей день народження?

  • Що роблять діти, якщо …. мама захворіла?

  • Як повинні вчинити діти, якщо … у тата чи у мами день народження?

Ми побачили, які добрі стосунки у ваших родин. Шануй батька і неньку – буде тобі скрізь у житті гладенько»

Рубрика 4. «Рід, родина, рідня»

- Колись на Україні жили великими сім’ями. Послухайте примовку.

Учень 1

У нашого Омелька – невеличка сімейка.

Учень 2

Тільки він та вона, та старий, та стара,

Учень 3

Та дві дівки косаті, та два парубки вусаті,

Учень 4

Та дві Христі у намисті, та дві ляльки у колисці.

- То велика чи маленька сімейка у дядька Омелька? (Велика)

- Отже, повторіть, хто входить до складу сім’ї?.

- Як можна назвати всіх членів однієї сім’ї? (Родина)

Рубрика 5. «Рід, родовід»

- Так що ж означають слова рід, родовід?

  • Рід – це низка поколінь, які походять від одного предка.

  • Родовід – це історія поколінь певного роду, перелік, запис, що виявляють й ілюструють походження, послідовність поколінь.

Рубрика 6. «Родовідне дерево»

А) Учень

Родина, рід, які слова святі.

Вони потрібні кожному в житті,

Бо всі ми з вами ніжні гілочки,

На дереві, що вже стоять віки.

Це дерево – наш славний родовід,

Це – батько й мати, прадід твій і дід.

Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду.

Свій маленький листочок на цьому дереві має кожен із вас.

Гілки – ваші батьки, їхні сестри і брати. Стовбур – дідусі й бабусі. Відростки їхні брати і сестри. Коріння – батьки ваших дідусів і бабусь. Чим міцніше росте дерево – тим більше є рід, у кожної гілочки або коріння є своє ім’я.

Б) Презентація родовідних дерев кожної дитини.

- Ось подивіться на свої Родові дерева. Це вам подарунок на згадку про наше свято. В народі кажуть: «На сонці тепло, а біля татка і матері добре»

V. Узагальнення.

Рубрика 7. «Творча майстерня» (робота в групах).

  • А зараз ми створимо у «Творчій майстерні» Родове дерево класу. Почнемо з мене – Галина Миколаївна ….

(Кожна дитина клеїть свій листочок з фотокарткою і каже своє ласкаве ім’я )

- Родина – це ваш дім, ваш оберіг. Бережіть і шануйте свій рід, свою сім’ю. Будьте завжди чемними і ввічливими з усіма членами родини. Вивчайте історію свого роду, продовжуйте його традиції.

Рубрика 8. «Традиції і звичаї моєї родини»

VІ. Підсумок.

Учень:

Мати,батько, мова, Батьківщина -

От і вся моя родина.

Батьківщина, мова, батько, мати -

Нас повік не роз'єднати.

- Ось і закінчилася наше свято. Чи цікаво вам було?

А) «Мікрофон»

- Що таке сім’я?

- Яку сім’ю ви б хотіли мати у майбутньому?

- Які свята у ваших сім’ях найулюбленіші?

- Кого з рідних запрошуєте на родинні свята?

- На які свята збирається вся ваша родина?

Учитель читає зі слайду:

Може, тим без пісні я не можу

Працювати, жити навіть дня,

Що округ земля моя хороша,

А на ній - моя рідня!

Учитель

І на згадку про свято подарунок для гостей і всіх присутніх – танок «Моя родина»

Шановні гості!

Спасибі, що знайшли час

І прийшли на свято до нас.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
4
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!