Урок "Побутова безпека. Безпека оселі"

Опис документу:
Формувати уявлення учнів про види паливних газів, горючих речовин; ознайомити з правилами користування пічним опаленням; розширити уявлення про ситуації, в яких можна отруїтися чадним газом, вчити користуватися побутовими приладами

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Побутова безпека. Безпека оселі. Правила безпеки при користуванні засобами побутової хімії, газовими приладами та пічним опаленням

Мета: формувати уявлення учнів про види паливних газів, горючих речовин; ознайомити з правилами користування пічним опаленням; розширити уявлення про ситуації, в яких можна отруїтися чадним газом, вчити користуватися побутовими приладами.

Обладнання: ілюстративний матеріал «Безпека вдома», «Пічне опалення та правила користування ним», олівці, аркуші А4, засоби побутової хімії, таблиця «Групи засобів побутової хімії за ступенем безпеки»

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання, створення позитивного настрою

Привітно подивіться на сусіда по парті. Скажіть одне одному: «Доброго дня!»

2. Очікування

- Чого очікуєте від уроку?

ІІ. Перевірка домашнього завдання

      1. Фронтальне опитування

    • Від чого залежить безпечний рух транспортних засобів?

    • Які порушення здоров`я можливі в разі ДТП?

    • Яку допомогу можуть надати учні 7 класу постраждалим в ДТП?

    • Назвіть правила поведінки пасажира у разі ДТП?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

      1. Мозковий штурм

    • Назвіть правила уникнення небезпеки вдома

    • Користування електричними приладами

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

    • Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся правила безпеки під час користування засобами побутової хімії, газовими приладами та пічним опаленням.

V. Вивчення нового матеріалу

Ми всі з вами чули вислів: «Моя оселя – моя фортеця».

    • Як ви гадаєте, що це означає?

Ви абсолютно праві, лише вдома людина може почуватися в повній безпеці.

    • А що таке безпека?

Правильно. Це коли ніщо не загрожує життю, здоров`ю та майну людини. От сьогодні ми з вами і поговоримо про безпеку нашої оселі.

План

      1. Безпека оселі.

      2. Побутова хімія.

      3. Правила користування газовими приладами.

      4. Пічне опалення.

  1. Робота з підручником (Безпека оселі)

    • В чому полягає безпека оселі?

  1. Мозковий штурм. ( Побутова хімія)

    • Що таке побутова хімія?

    • Де ми її використовуємо?

Ми з вами з`ясували, що наше щоденне життя неможливе без побутових хімічних речовин. Але ці засоби крім користі несуть велику небезпеку для життя і здоров*я людини

За ступенем небезпеки засоби побутової хімії поділяються на групи:

    • більш-менш безпечні (мило, пральні порошки, зубні пасти, косметика);

    • небезпечні для шкіри і очей ( із застережними написами). Це підбілювачі, дезінфікуючі засоби;

    • вогненебезпечні (із написами заборони розпилювати поблизу вогню_. Це аерозолі: лак, фарби, розчинники, засоби для обробки рослин;

    • отруйні (з написами «отрута» чи спеціальними позначками). Це сильнодіючі засоби для боротьби з комахами, гризунами.

  1. Робота з підручником (у парах)

Розгляньте умовні позначки, що означають:

    • отрута;

    • вогненебезпечні речовини;

    • речовина, що викликає подразнення.

Руханка: «Правильна постава»

Правила користування газовими приладами

  1. Робота в зошитах (записати правила користування газовими приладами).

Пічне опалення та безпека під час користування

(ілюстрований супровід)

Порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення – одна з поширених причин виникнення пожеж зимою. У зв`язку з цим Державні служби з надзвичайних ситуацій постійно звертаються до громадян із застереженням дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки в побуті.

  1. Робота з підручником (Що заборонено робити під час користування печами?)

Слід дбати про очищення димарів від сажі хоча б один раз на три місяці.

VІ. Підбиття підсумків кроку

      1. Обговорення змісту висловів учених-хіміків

    • Як ви розумієте вислів М, В, Ломоносова: «Широко простягла хімія руки свої у справи людські»?

    • Парацельс сказав: «Нема токсичних речовин, є токсичні дози». Що він мав на увазі?

2. Оцінювання класу, окремих учнів.

3. Висновки

Зворотній зв`язок. (Учні, очікування яких здійснилися, виходять та кріплять свої кольорові стікери на зображення світлофора: зелений – повністю справдилися, жовтий – частково, червоний – майже не здійснилися).

VІІ. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника; розробити пам`ятку «Безпека оселі».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»