Урок №56 УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМОЮ «ГІДРОСФЕРА».

Опис документу:
Мета: повторити та систематизувати знання з вивченої теми; перевірити рі-вень засвоєння навчального матеріалу, опанування практичних навичок та вмінь; вдосконалювати вміння використовувати здобуті знання; виховувати самостій-ність, відповідальність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

6 клас

Урок №56

Дата:

УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ЗА ТЕМОЮ «ГІДРОСФЕРА».

Мета: повторити та систематизувати знання з вивченої теми; перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу, опанування практичних навичок та вмінь; вдосконалювати вміння використовувати здобуті знання; виховувати самостійність, відповідальність.

Обладнання: атласи, варіанти завдань.

Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

І варіант

І рівень

1. Основна частина вод гідросфери зосереджена:

А в атмосфері у вигляді водяної пари; Б у Світовому океані;

В у річках та озерах; Г у надрах материків.

2. Частину океану, відділену від нього суходолом або підвищенням підводного рельєфу називають:

А морем; В затокою; Б протокою; Г шельфом.

3. Серед названих островів вулканічне походження мають:

А Мадаґаскар; В Шрі-Ланка; Б Нова Ґвінея; Г Гавайські.

4. Головна річка з притоками утворює:

А річковий басейн; В вододіл; Б річкову систему; Г виток.

5. Серед названих озер тектонічне походження мають:

А Сасик, Кундук; В Ладозьке, Онезьке;

Б Танґаньїка, Байкал; Г Шацькі озера.

6. Найбільші площі покривних льодовиків зосереджені:

А у Австралії та Новій Зеландії; Б у Північній та Південній Америці;

В у Євразії; Г в Антарктиді й Ґренландії.

ІІ рівень

7. Визначте правильність наведеного твердження:

«Морем вважають будь-яку велику водойму із солоною водою, наприклад Каспійське море».

Так Ні

8. Прочитайте текст і визначте, про які води суходолу йдеться:

«Їх можна назвати природними фільтрами води. Вони очищують воду, регулюють стік поверхневих вод. За походженням вони бувають верхові та низинні».

Відповідь __________________________

9. За допомогою фізичної карти світу визначте назви географічних об’єктів, зображених на фрагментах контурної карти, та доповніть підписи під фрагментами.

Острови ________________ Півострів ______________ Море ________________

ІІІ рівень

10. Установіть відповідність між частинами Світового океану та вказаними гідрографічними об’єктами:

А внутрішні моря; 1 Дрейка, Маґелланова;

Б окраїнні моря; 2 Аравійське, Охотське;

В протоки; 3 Аральське, Каспійське;

Г затоки. 4 Чорне, Середземне;

5 Бенґальська, Біскайська.

11. Охарактеризуйте географічне положення річки Об за таким планом:

а) у якій частині якого материка протікає;

б) де бере початок;

в) у якому напрямку тече;

г) куди впадає;

д) головні притоки;

е) які географічні об’єкти розташовані поруч.

ІV рівень

12. Яке значення мають річки в господарській діяльності людей?

ІІ варіант

І рівень

1. Найбільша частка вод гідросфери перебуває на Землі:

А у рідкому стані; Б у твердому стані;

В у газоподібному стані; Г у підземних пустотах та тріщинах.

2. Частину океану або моря, що вдається у суходіл і має із ним вільний водообмін, називають:

А атолом; В затокою; Б протокою; Г шельфом.

3. Серед названих островів перважно коралове походження мають:

А Мадаґаскар; В Шрі-Ланка; Б Нова Ґвінея; Г Туамоту.

4. Повінь, паводок, льодостав, межень — це ознаки:

А водного режиму річок; В характеру течії річок;

Б роботи річок; Г типу живлення річок.

5. Найбільше за площею водної поверхні озеро світу:

А Байкал; В Вікторія; Б Верхнє; Г Каспійське.

6. Багаторічна мерзлота найбільше розповсюджена на:

А півночі Євразії і Північної Америки; Б півдні Африки та Австралії;

В півночі Південної Америки; Г півдні Євразії і Північної Америки.

ІІ рівень

7. Визначте правильність наведеного твердження:

«Температура поверхневих вод Світового океану знижується від екваторіальних широт до полярних».

Так Ні

8. Прочитайте текст і визначте назву течії:

«Це найбільша тепла течія у Світовому океані. Вона має: ширину — понад 100 км, швидкість течії — до 10 км/год. Разом із своїм продовженням вона дістала назву піч Європи».

Відповідь___________________________

9. За допомогою фізичної карти світу визначте назви географічних об’єктів, зображених на фрагментах контурної карти, та доповніть підписи під фрагментами.

Острови _______________ Півострів ______________ Море _________________

ІІІ рівень

10. Установіть відповідність між видами вод суходолу та вказаними гідрографічними об’єктами:

А озера; 1 Об, Єнісей;

Б річки; 2 Анхель, Вікторія;

В водосховища; 3 Вікторія, Балхаш;

Г водоспади. 4 Каховське, Кременчуцьке;

5 Охотське, Аравійське.

11. Охарактеризуйте географічне положення річки Амазонка за таким планом:

а) у якій частині якого материка протікає;

б) де бере початок;

в) у якому напрямку тече;

г) куди впадає;

д) головні притоки;

е) які географічні об’єкти розташовані поруч.

ІV рівень

12. Яке значення мають підземні води в житті людини?

ІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити §§ 38-48.

Випереджальне завдання: за додатковими джерелами інформації дізнатися: а) які рослини та тварини мешкають у вашій місцевості (2–3 приклади); б) як пристосовуються вони до умов навколишнього середовища.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.