Урок №19 ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛАМИ «РОЗВИТОК ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ ПРО ЗЕМЛЮ», «ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ».

Опис документу:
Мета навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за наведеними темами; удосконалити в процесі виконання роботи навички узагаль-нення, систематизації, аналізу здобутих знань; розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, гео-графічне мислення, пам’ять, увагу;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

6 клас

Урок №19

Дата:

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛАМИ

«РОЗВИТОК ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ ПРО ЗЕМЛЮ»,

«ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ».

Мета

навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за наведеними темами; удосконалити в процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізу здобутих знань;

розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, географічне мислення, пам’ять, увагу;

виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості в своїх знаннях.

Тип уроку: повторення, контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, навичок.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Сьогодні ви продемонструєте свої знання про основні етапи в розвитку географічних знань людства а також різні способи зображення Землі, уміння користуватися ними. Протягом усіх років вивчення курсу географії в школі карти стануть для вас головними, а головне офіційними шпаргалками. Тож покажіть, що вони для вас будуть помічниками, а не купою неприємностей.

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ

Варіант 1

Перший рівень

1. Першу навколосвітню подорож здійснила експедиція, організована:

а) Христофором Колумбом; б) Фернаном Магелланом;

в) Марко Поло; г) Джеймсом Куком.

2. Чим дрібніше масштаб карти, тим детальніше можна відобразити місцевість:

а) так; б) ні.

3. Кулястість Землі не враховують на:

а) карті; б) плані; в) глобусі.

4. На карті напрямок на північ завжди збігається з напрямком:

а) на верх карти; б) меридіана;

в) прямої, яка з’єднує точку з полюсом; г) паралелі.

5. Географічна широта може мати значення тільки від:

а) 0° до 180°; б) 0° до 90°; в) 0° до 360°; г) 0° до 100°.

6. Географічну науку, яка займається вивченням природи Землі, називають

___________________________________________________________________.

Другий рівень

7. Визначте відповідні пари.

1 Середньомасштабна карта А 1:500

2 Дрібномасштабна карта Б 1:100000

3 Великомасштабна карта В 1:500000

4 План місцевості Г 1:2000000

8. Переведіть масштаб 1:5000 в іменований. _____________________________

9. Якої пори року в нашій місцевості Сонце найнижче підіймається над горизонтом? Як це позначається на тривалості дня й ночі?

Третій рівень

10. За планом місцевості в атласі визначте відстань та азимут від будинку лісника до вітряка (зробіть розрахунки).

11. Визначте координати м. Мехіко (Пн. Америка).

Четвертий рівень (одне питання на вибір)

12. Проаналізуйте, які з відомих вам способів орієнтування допоможуть вам під час орієнтування в незнайомому місті. Які особливості орієнтування у великих містах?

13. Назвіть негативні та позитивні наслідки подорожей, здійснені протягом XV–XVII ст.

14. Уявіть, що міста А та Б не можуть бути розташовані в одній півкулі. Зробіть схематичні рисунки можливих варіантів розташування міст. Виведіть формулу розрахунку координат антипода певній точці.

Варіант 2

Перший рівень

1. Честь відкриття Антарктиди належить експедиції під командою:

а) Фадея Белінсгаузена та Михайла Лазарєва;

б) Івана Крузенштерна та Юрія Лисянського;

в) Фернана Магеллана та Хуана Елькано;

г) Джеймса Кука.

2. Чим більше масштаб карти, тим детальніше можна відобразити місцевість:

а) так; б) ні.

3. Форму Землі передає:

а) карта; б) план; в) глобус.

4. На карті напрямок на схід завжди збігається з напрямком:

а) правої рамки карти; б) меридіана;

в) прямої, яка з’єднує точку з полюсом; г) паралелі.

5. Географічна довгота може мати значення тільки від:

а) 0° до 180°; б) 0° до 90°; в) 0° до 360°; г) 90° до 180°.

6. Географічну науку, яка займається вивченням населення Землі та його господарської діяльності, називають ___________________________________________.

Другий рівень

7. Визначте відповідні пари.

1 Середньомасштабна карта А 1:1000

2 Дрібномасштабна карта Б 1:50000

3 Великомасштабна карта В 1:750000

4 План місцевості Г 1:3000000

8. Переведіть масштаб 1 : 25000 в іменований. ___________________________

9. Розташуйте дослідників у хронологічному порядку здійснення ними подорожей (від найдавніших до сучасних): Абель Тасман, Христофор Колумб, Бартоломеу Діаш, Васко да Гама, Фернан Магеллан.

Третій рівень

10. За планом місцевості в атласі визначте відстань та азимут від вітряка до школи (зробіть розрахунки).

11. Визначте координати вулкану Кіліманджаро (Африка).

Четвертий рівень (одне питання на вибір)

12. Проаналізуйте, які з відомих вам способів орієнтування допоможуть вам під час орієнтування в незнайомому місті. Які особливості орієнтування у великих містах?

13. Проаналізуйте та порівняйте мотиви географічних досліджень головних етапів пізнання Землі.

14. Уявіть, що міста А та Б не можуть бути розташовані в одній півкулі. Зробіть схематичні рисунки можливих варіантів розташування міст. Виведіть формулу розрахунку координат антипода певній точці.

ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Проаналізуйте виконання завдань контрольної роботи.

Повторити §§ 7-15.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.