• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Географія
  • Урок №18 ГЕОГРАФІЧНІ КООРДИНАТИ СВОГО НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ. ПРАКТИЧНА РОБОТА №2. ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ КООРДИНАТ ЗА ГЕОГРАФІЧНОЮ КАРТОЮ.

Урок №18 ГЕОГРАФІЧНІ КООРДИНАТИ СВОГО НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ. ПРАКТИЧНА РОБОТА №2. ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ КООРДИНАТ ЗА ГЕОГРАФІЧНОЮ КАРТОЮ.

Опис документу:
Мета навчальна: сформувати й удосконалити практичні вміння визначати гео-графічні координати точок на географічних картах, поглибити і закріпити прак-тичні вміння учнів працювати з картою, як із джерелом географічних знань, сформувати уявлення про просторове розташування окремих географічних об’єктів на земній поверхні, зокрема свого населеного пункту, навчити вирішува-ти завдання з використанням координат;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

6 клас

Урок №18

Дата:

ГЕОГРАФІЧНІ КООРДИНАТИ СВОГО НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ.

ПРАКТИЧНА РОБОТА 2. ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ

КООРДИНАТ ЗА ГЕОГРАФІЧНОЮ КАРТОЮ.

Мета

навчальна: сформувати й удосконалити практичні вміння визначати географічні координати точок на географічних картах, поглибити і закріпити практичні вміння учнів працювати з картою, як із джерелом географічних знань, сформувати уявлення про просторове розташування окремих географічних об’єктів на земній поверхні, зокрема свого населеного пункту, навчити вирішувати завдання з використанням координат;

розвивальна: розвивати просторове уявлення, спостережливість, логічне й абстрактне мислення, точність і уміння визначати послідовність дій, інтерес до практичних взаємозв’язків географії та математики, сприяти розвитку в учнів розуміння практичного значення географічних знань, картографічної компетентності;

виховна: виховувати допитливість, інтерес до предмета, акуратність у роботі з картографічними джерелами знань, уміння працювати в колективі, повагу до товаришів.

Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь та навичок.

Обладнання: підручник, атлас, контурні карти, глобус, карта півкуль, карта світу, карта України, карта своєї області, таблиці правил відліку широти та довготи, кольорові олівці.

Опорні та базові поняття: географічна широта, географічна довгота, географічні координати.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ І ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Ми відкрили багато можливостей карти. На сьогоднішньому уроці ми з’ясуємо, наскільки кожен з вас може скористатися ними, а саме визначати «географічну адресу» будь-яких об’єктів, які є на земній поверхні. Потренуємось!

IIІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, ВМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ

Що називають паралелями?

Чи однакові паралелі за довжиною?

Назвіть найдовшу паралель.

Назвіть материки, розташовані і в Північній, і в Південній півкулі.

Що називають меридіанами?

Чи всі меридіани одинакові за довжиною?

Що називають градусною сіткою Землі?

Через яку кількість градусів на карті півкуль проведено паралелі?

Чи можна провести паралелі через іншу кількість градусів? меридіани?

Що означає «визначити географічні координати точки»?

Які лінії на карті відповідають напрямку північ -південь, схід -захід?

IV. ВСТУПНІ ВПРАВИ

На контурній карті півкуль проведіть:

- зеленим кольором паралель через місто Лондон. На якій відстані від екватора в градусах розташовані всі точки на цій паралелі, у якій півкулі?;

- коричневим кольором — меридіан через місто Бразиліа. На якій відстані від нульового меридіана в градусах розташовані всі точки на цьому меридіані, у якій півкулі?;

- жовтим кольором — будь-яку паралель, що не перетинає жодного з материків;

- синім кольором — меридіан, який перетинає тільки один материк.

V. ПРОБНІ ТА ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ

1. Експедиція запланувала дійти до точки, від якої всі напрямки йдуть тільки на північ. Укажіть широту та довготу цієї точки.

2. Найменші люди на Землі мають зріст 140 см у чоловіків, а в жінок — ще менше, це плем’я пігмеїв. Вони живуть у басейні річки, яка перетинає екватор та меридіан 17° сх. д. Визначте назву річки.

3. Це озеро називають «Мертвим серцем материка», на якому воно розташоване. Позначте його на карті за координатами: 28° пд. ш. та 138° сх. д. Як воно називається?

4. За картою України визначте координати свого обласного центру (з точні стю до мінут).

VI. ТВОРЧІ ВПРАВИ

1. Уявіть, що за певне ваше досягнення вас нагороджено подорожжю до будьякого місця вашої мрії. Умова — вам потрібно вказати його координати та приблизний напрямок від вашої домівки.

2. Визначте координати антипода точки з координатами 30° пн. ш. 140° зх. д.

3. Точка має координати 70° пд. ш. та 70° сх. д. Без допомоги карти, тільки за її координатами охарактеризуйте точку, стисло обґрунтуйте свої висновки:

а) це місце належить до спекотних чи холодних на планеті;

б) до якого полюсу від неї ближче;

в) від неї ближче до полюса чи екватора;

г) вона розташована в тій півкулі, де зосереджено більше суходолу чи водних поверхонь?

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

VIIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити §§ 7-15.

Підготуйтеся до уроку перевірки знань за розділом «Земля на плані та карті».

Складіть сенкан до будь-якого поняття з вивченого розділу.

Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків.

1. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (переважно це іменник).

2. Другий рядок — це опис теми, який складається з двох слів (два прикметники).

3. Третій рядок називає дію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (це дієслова).

4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного.

5. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньому висловлюють сутність теми, ніби роблять висновок, підбивають підсумок.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.