УРОК № 66 Тема уроку. Тематичне оцінювання № 6.

Опис документу:
УРОК № 66 Тема уроку. Тематичне оцінювання № 6. Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Функції». Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів. Хід уроку І. Тематична контрольна робота № 6 І рівень (3 бали) Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 66

Тема уроку. Тематичне оцінювання № 6.

Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Функції».

Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів.

Хід уроку

І. Тематична контрольна робота № 6

І рівень (3 бали)

У завданнях 1—3 заповніть пропуски, використовуючи графік функції.

  1. Варіант 1. Якщо х = 2, то у = ;
    Варіант 2. Якщо
    х = -2 , то у = .

  2. Варіант 1. Якщо у = -3, то x = ;
    Варіант 2. Якщо у = 3, то х = .

  3. Варіант 1. Функція додатна, якщо < х .
    Варіант 2. Функція від'ємна, якщо
    x < .

II рівень (3 бали)

  1. Заповніть таблицю.

Варіант 1. Варіант 2.

х

0

1

х

0

1

у = х + 2

0

у = 2 – х

0

  1. Побудуйте графік функції.

Варіант 1. у = х – 2. Варіант 2. у = + 2.

  1. Знайдіть область визначення функції.

Варіант 1. . Варіант 2. .

IIІ рівень (3 бали)

  1. Знайдіть значення b, якщо відомо, що графік функції у = 5х + b проходить через точку:

Варіант 1. М(1; 10). Варіант 2. N(3; 10).

  1. Не виконуючи побудови, знайдіть координати точок перетину з осями координат графіка функції.
    Варіант 1.
    у = -1,2х + 6. Варіант 2. у = -0,5х + 6.

IV рівень (3 бали)

  1. На рисунку побудований графік функції:
    Варіант 1.
    I.
    Варіант 2.
    II, заданої формулою у = kx + b. Визначте значення k і b.

Наводимо розв'язання і відповіді тематичної контрольної роботи № 6.

Варіант 1

1. у = 2. 2. x = -3. 3. 0 < х3.

4.

x

0

-2

1

у = х + 2

2

0

3

5.

6. х 3 0, х ≠ 3. Відповідь. Усі числа, крім х = 3.

7. Оскільки графік функції у = 5х + b проходить через точку М (1; 10), то

10 = 5 · 1 + b, звідси b = 5. Відповідь. b = 5.

8. Абсциса точки перетину графіка функції у = -1,2х + 6 з віссю Ох:

0 = -1,2х + 6; 1,2x = 6; х = 5.

Ордината точки перетину графіка функції у = -1,2х + 6 з віссю Оу:

y = -1,2 · 0 + 6 = 6. Відповідь. (5;0), (0;6).

9. Оскільки графік функції y = kx + b проходить через точку (0; 3), то

3 = k · 0 + b, звідси b = 3. Оскільки гра­фік функції y = kx + 3 проходить через точку (-3; 0), то 0 = -3k + 3, звідси k = 1. Отже, у = х + 3.

Відповідь. у = х + 3, k = 1, b = 3.

Варіант 2

1. у = -2. 2. x = 3. 3. -3х < 0.

4.

x

0

2

1

y = 2 х

2

0

1

5.

6. 2 – х ≠ 0, х ≠ 2. Відповідь. Усі числа, крім х = 2 .

7. Оскільки графік функції у = 5х + Ь проходить через точ­ку М (3; 10), то

10 = 5 · 3 + b, звідси b = -5. Відповідь. b = -5.

Абсциса точки перетину графіка функції у = -0,5х + 6 з віссю Ох:

0 = -0,5х + 6; 0,5x = 6; х = 12. Ордината точки перетину графіка функції

у = -0,5x + 6 з віссю Оу: у = -0,5 · 0 + 6 = 6. Відповідь. (12; 0), (0;6).

9. Оскільки графік функції у = kx + b проходить через точку (0; - 3), то

-3 = k · 0 + b, звідси b = -3. Оскільки графік функції у = kx 3 проходить через точку (-3; 0), то 0 = -3k – 3, звідси k = -1. Отже, у = -х 3.

Відповідь. у = -х – 3. k = -1, b = -3.

II. Домашнє завдання

Можна запропонувати учням, які виконували в класі зав­дання варіанту 1 тематичної контрольної роботи, вдома виконати завдання варіанту 2, і навпаки.

III. Підбиття підсумків уроку

З'ясувати, які завдання викликали труднощі, і відповісти на запитання учнів.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.