УРОК № 46 Тема уроку. Тематичне оцінювання № 4.

Опис документу:
УРОК № 46 Тема уроку. Тематичне оцінювання № 4. Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Розкладання многочленів на множники. Формули скороченого множення». Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів. Хід уроку І. Тематична контрольна робота № 4 Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 46

Тема уроку. Тематичне оцінювання № 4.

Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Розкладання многочленів на множники. Формули скороченого множення».

Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів.

Хід уроку

І. Тематична контрольна робота № 4

Розкладання многочленів на множники.

Формули скоро­ченого множення

I рівень (3 бали)

У завданнях 1—3 заповніть пропуски.

  1. Варіант 1. 6х2 – 2х = 2х( - ).

Варіант 2. 15x2 5x = 5х( - ).

  1. Варіант 1. (m n)2 = т2 + п2.

Варіант 2. (т + п) = т2 + + n2.

  1. Варіант 1. (3х 4)(4 + 3х) = - 16.

Варіант 2. (-2х + 3)(3 + 2х) = - 4х2.

II рівень (3 бали)

  1. Розкладіть многочлен на множники.
    Варіант 1.
    х у + с(у х).

Варіант 2. х уz(y х).

  1. Спростіть вираз.

Варіант 1. х2 (х – 2)(х + 2).

Варіант 2. (х + 3)(x – 3) – х2.

  1. Знайдіть значення виразу, застосовуючи формулу ско­роченого множення.

варіант 1. 0,982.

варіант 2. 1012.

III рівень (3 бали)

  1. Доведіть, що при кожному натуральному значенні п:

Варіант 1. Число (п + 9) – п2 ділиться на 9.

Варіант 2. Число (п + 4) – п2 ділиться на 8.

  1. Розв'яжіть рівняння.

Варіанті. (х 2)(х + 2) (х 3)2 = 6.

Варіант 2. (х – 4)(х + 4) – (х – 5)2 = 3.

IV Рівень (3 бали).

  1. Доведіть, що:

варіант 1. 530 – 529 – 528 ділиться на 19;

варіант 2. 420 + 419 + 418 ділиться на 21.

Наводимо розв'язання та відповіді тематичної контрольної роботи № 4.

Варіант 1

1. 2x(3x 1).

2. т2 2тп + п2.

3. 9х2 16.

4. x – y + c(y – x) = (x – y) –c(x – y) = (x – y)(1 – c). Відповідь. (х у)(1 c).

5. х2 (х 2)(х + 2) = х2 (х2 4) = х2 х2 + 4 = 4. Відповідь. 4.

6. 0,982 = (1 0,02)2 = 1 2 · 1 · 0,02 + 0,0004 = 1 – 0,04 + 0,0004 = 1,0004 – 0,04 = = 0,9604 . Відповідь. 0,9604.

7. (n + 9)2 n2 = (n + 9 n)(n + 9 + n) = 9(2n + 9). Оскільки 9(2n + 9) ділиться на 9, то і (n + 9)2 n2 ділиться на 9.

8. (х 2)(х + 2) (х 3)2 = 6; х2 4 (х2 6х + 9) = 6; x2 4 х2 + 6x 9 = 6;

6x = 6 + 9 + 4; 6x = 19; x = 3. Відповідь. 3.

9. 530 – 529 – 528 = 528(52 – 5 – 1) = 528(25 – 5 – 1) = 528 · 19. Ос­кільки 528 · 19 ділиться на 19, то і 530 529 528 ділиться на 19.

Варіант 2

1. 5x(3x 1).

2. т2 + 2тп + п2.

3. 9 4x2.

4. х у z(yx) = (х у) + z(х у) = (х y)(1 + z). Відповідь. (х у)(1 + z).

5. (х + 3)(х 3) х2 = х2 9 х2 = -9. Відповідь. -9.

6. 1012 = (100 + 1)2 = 10 000 + 200 + 1 = 10 201. Відповідь. 10201.

7. (n + 4)2 n2 = (n + 4 n)(n + 4 + n) = 4(2n + 4) = 8(n + 2). Оскільки 8 (n + 2) ділиться на 8, то і (n + 4)2 n2 ділиться на 8.

8. (x 4)(х + 4)(x 5)2 = 3; х216 (х2 10x + 25) = 3;

x2 – 16 – x2 + 10x – 25 = 3; 10х = 3 + 25 + 16; 10x = 44; x = 4,4. Відповідь. 4,4.

9. 420 + 419 + 418 = 418 · (42 + 4 + 1) = 418 · 21 . Оскільки 418 · 21 ділиться на 21, то і 420 + 419 + 418 ділиться на 21.

II. Домашнє завдання

Можна запропонувати учням, які виконували в класі варі­ант 1 тематичної контрольної роботи, вдома виконати варіант 2, і навпаки.

III. Підбиття підсумків уроку

З'ясувати, які завдання викликали труднощі, і відповісти на запитання учнів.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.