УРОК № 34 Тема уроку. Тематичне оцінювання № 3.

Опис документу:
УРОК № 34 Тема уроку. Тематичне оцінювання № 3. Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Многочлени». Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів. Хід уроку І. Тематична контрольна робота № 3 Многочлени. Дії над многочленами Автор Роганін

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК № 34

Тема уроку. Тематичне оцінювання № 3.

Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми «Многочлени».

Тип уроку: контроль навчальних досягнень учнів.

Хід уроку

І. Тематична контрольна робота № 3

Многочлени. Дії над многочленами

I рівень (3 бали)

У завданнях 1—3 заповніть пропуски.

  1. Варіант 1. Многочлен х2 5х + 6 – 2х у стандартному вигляді записується так: ___________________________________________________________

Варіант 2. Многочлен х2 3х + 4 + 6 у стандартному вигляді записується так: ___________________________________________________________

  1. Значення многочлена х2 5х + 6, якщо:

Варіант 1. х = 3, дорівнює __________________ .

Варіант 2. х = 2, дорівнює __________________ .

  1. Варіант 1. (2х + 3) · х = 2х2 + .
    Варіант 2. (3х 1) · х = 3х2.

II рівень (3 бали)

  1. Знайдіть суму і різницю многочленів.

Варіант 1. 3х2 2х + 6 і 2х2 3х + 6 .

Варіант 2. -2х2 + 5х – 1 і 3х2 + 5х – 3.

  1. Подайте у вигляді многочлена вирази.

Варіант 1. -3х2 (х2 – 2х +1).

Варіант 2. -2х (х33х + 1).

  1. Спростіть вирази.
    Варіант
    1. (х 2)(х2 + 2х + 4).
    Варіант 2.
    (х2 3х + 9)(х + 3).

III рівень (3 бали)

  1. Розв'яжіть рівняння.

Варіант 1. а) 3 х2 = х (х + 1)(х 6).

Варіант 2. б) 5 х + х2(х 2)(х 3) х .

  1. Варіант 1. У першому овочесховищі було 50 т картоплі, а в другому 58 т. З першого щодня вивозять 5 т, а з дру­гого — 3 т. Через скільки днів у другому овочесховищі картоплі залишиться вдвічі більше, ніж в першому?

Варіант 2. На одному складі була 51 т вугілля, а на другому 12 т. Скільки тонн вугілля треба перевезти з першого складу на другий, щоб на першому складі стало вугілля вдвічі більше, ніж на другому.

IV рівень (3 бали)

  1. Доведіть, що для будь-якого натурального числа п зна­чення виразу:

Варіант 1. (n + 3)(n + 4) – (п + 1)(n + 6) ділиться на 6.

Варіант 2. (n + 2)(n + 3) (n + 6)(n 1) ділиться на 12.

Наводимо розв'язання та відповіді до тематичної контрольної роботи № 3.

Варіант 1

1. х2 7х + 6.

2. 0.

3. 2х2 + 3х.

4. 3х2 2х + 6 + 2х2 3х + 6 = 5х25х +12.

3x2 – 2х + 6 – (2х23х + 6) = 3x22х + 6 – 2х2 + 3х 6 = х2 + х.

Відповідь. 5х2 5х + 12; х2 + х .

5. -3х2 (х2 – 2х + 1) = -3х4 + 6х33х2. Відповідь. -3х4 + 6х33х2.

6. (х – 2) (х2 + 2х + 4) = х3 + 2х2 + 4х – 2х2 – 4х – 8 = х3 – 8. Відповідь. х3 – 8.

7. 3 х2 = х (х + 1)(х 6); 3 х2 = х х2 + 6х х + 6; 3 = 6х + 6; 6х = -3; х = -0,5. Відповідь. -0,5.

8.

Склад

Було

Стало

І

50 т

(50-5х) т

II

58 т

(58-Зх) т

Нехай через х днів у другому овочесховищі картоплі залишиться вдвічі більше, ніж у першому, тоді: 58 – 3х = 2(50 – 5х).

Звідси 58 – 3х = 100 – 10х; 7х = 42; х = 6.

Відповідь. Через 6 днів.

9. (n + 3)(n + 4) (n + 1)(n + 6) = п2 + 7n + 12 n2 7n 6 = 6.

Отже, (n + 3)(n + 4) (n + 1)(n + 6) ділиться на 6.

Варіант 2

1. х2 3х + 10.

2. 0.

3. 3х2 х.

4. -2х2 + 5х – 1 + 3х2 + 5х – 3 = х2 + 10х – 4.

-2х2 + 5х – 1 – (3х2 + 5х – 3) = -2х2 + 5х 1 3х2 – 5х + 3 = -5х2 + 2.

Відповідь. х2 + 10х 4; -5х2 + 2.

5. -2х(х3 3х + 1) = -2х4 + 6х2 2х. Відповідь. -2х4 + 6х2 – 2х.

6. (x2 3х + 9)(x + 3) = x3 3x2 + 9x + 3x2 9x + 27 = x3 + 27. Відповідь. x3 + 27.

7. 5 – x + x2 = (x – 2)(x – 3) – x; 5 – x + x2 = x2 – 5x + 6 – x; 5x = 1; x = 0,2. Відповідь. 0,2.

8.

Склад

Було

Стало

I

51 т

(51 – x) т

II

12 т

(12 + х) т

Нехай треба перевезти x т першого складу на другий, тоді

51 – х = 2(12 + x).

Звідси маємо рівняння: 51 х = 24 + 2х; 3х = 27; х = 9. Відповідь. 9 т.

9. (n + 2)(n + 3) – (n + 6)(n – 1) = n2 + 5n + 6 – n2 – 5n + 6 = 12.

Отже, (n + 2)(n + 3) (n + 6)(n 1) ділиться на 12.

II. Домашнє завдання

Можна запропонувати учням, які виконували в класі варі­ант 1 тематичної контрольної роботи № 3, вдома виконати варіант 2, і навпаки.

III. Підбиття підсумків уроку

З'ясувати, які завдання викликали труднощі, і відповісти на запитання учнів.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.