Урок на тему:" Площа трапеції"

Опис документу:
Тип уроку: засвоєння нових знань Мета: 1.Вивести формули для обчислення площі трапеції 2.Розвивати в учнів уміння аналізувати 3.Виховувати почуття колективізму Обладнання: мультимедійне обладнання І.Мотивація учбової діяльності ІІ. Актуалізація базових знань з використанням технології колективно-групового навчання «уявний мікрофон», яка надає можливість кожному сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок №10

Тема: Площа трапеції

Тип уроку: засвоєння нових знань

Мета: 1.Вивести формули для обчислення площі трапеції

2.Розвивати в учнів уміння аналізувати

3.Виховувати почуття колективізму

Обладнання: мультимедійне обладнання

Хід уроку

І.Мотивація учбової діяльності

ІІ. Актуалізація базових знань з використанням технології колективно-групового навчання «уявний мікрофон», яка надає можливість кожному сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку та позицію

1) означення трапеції, її види, середня лінія трапеції

2) формули для обчислення площі трикутника, паралелограма

3) суміжні кути, їх властивості; вписаний в коло кут, його властивості

4) формули зведення

5) вписане в трапецію коло, властивість сторін трапеції, яка з цим повязана

6) подібність трикутників, ознаки подібності прямокутних трикутників

7) рівноскладені і рівновеликі фігури

8) властивості рівнобедреного трикутника, його ознака

ІІІ. Подання нового матеріалу з використанням технології колективно-групового навчання «ажурна пилка», яка використовується для створення на уроці ситуації, що дає змогу учням працювати разом для засвоєння великої кількості інформації за короткий проміжок часу, ефективно замінює лекцію, заохочує учнів допомагати один одному вчитися, навчаючи.

На попередньому уроці вчитель роздає кожному учню картку певного кольору з номером на ній(від 1 до 5). Сформувалося 5 груп по 5 осіб у кожній. Групи отримали певні завдання:

1. «Червоні» - вивести формулу для знаходження площі трапеції як добуток півсуми основ на висоту .

2. «Сині» - вивести формулу для знаходження площі трапеції як половини добутку діагоналей на синус кута між ними.

3. «Жовті» - вивести формулу для знаходження площі трапеції, в яку можна вписати коло, як добуток півпериметра на радіус вписаного кола.

4. «Зелені»- вивести формулу для знаходження площі прямокутної трапеції в яку можна вписати коло, як добуток основ.

5. «Фіолетові»- вивести формулу для знаходження площі рівнобічної трапеції, у якої діагоналі перпендикулярні, як квадрат середньої лінії (як квадрат висоти).

Робота будується за такими етапами:

1. Учням пропонується обєднатися в групи відповідно до кольору картки, яку вони отримали («домашні» групи).У «домашніх» групах учні обмінюються інформацією, проводять взаємо опитування, розвязують завдання, підготовлене вдома

2. Потім учні обєднуються в групи відповідно до своїх номерів(«експертні» групи). У кожній «експертній» групі опиняються представники з кожної «домашньої» групи.

Учасники та учасниці формулюють, доводять теореми про знаходження площ трапецій, які розбирали в кожній «домашній» групі. У зошитах виконуються певні записи.

3. Потім учні знов обєднуються в «домашні» групи, учасники яких обмінюються між собою інформацією отриманою в «експертних» групах (формулюють теореми про знаходження площ трапецій, відновлюють хід доведення кожної з них)

4. Клас обєднується в загальне коло для підбиття підсумків. На слайдах 2-8 презентації сім малюнків, за якими відтворюється підсумкове обговорення з метою перевірки правильного послідовного оформлення в доведеннях теорем про площі трапецій

1. , де a і b- основи трапеції, h - висота

N B C

AC- діагональ

SABCD = SABC + SACD

A M D

B C

CK||AB

SABCD = SABCK + SKCD

A K M D

B C

AC,BD-діагоналі,

СК||BD

SABCD=SACK

A M D K

2. , де d1 i d2 – діагоналі трапеції,

B C α – кут між діагоналями

O α ACBD=O
SABCD = SAOB + SBOC + SCOD + SAOD
180-
α

A D

3. S = p·r, де r – радіус вписаного в трапецію кола,
р – півпериметр.

SABCD = SAOB + SBOC + SCOD + SAOD

4. S=a·b, де a і b – основи прямокутної трапеції, в яку вписане коло

Доведення:

SABCD===(a+b)·r

З подібності прямокутних ∆AON і ∆OВN:

NO2=AN·BN=(AD-MD)·(BC-TC)=
=(AD-NO)·(BC-NO);

NO2=AD·BC-AD·NO-BC·NO+NO2

SABCD =(AD+BC)·NO=AD·BC;

SABCD =(a+b)·r=a·b

5. S=l2=h2 , де l - середня лінія, h – висота рівнобічної трапеції, у якої діагоналі перпендикулярні.

Доведення:

CK||BD.

У ∆ACK AC=CK, ACK=90°, то

CAK=CKA=45°. CMK=90°, то

АCM= KCM= ACK/2=90°/2=45°; AM=MK

У ∆AMC CAM= АCM, то AM=CM 1/2·2·AM·CM=CM2=h2

SABCD= SACK=1/2·AK·CM= =1/2*2·NE·CM=NE2=l2

IV. Первинне відпрацьовування отриманих знань з метою перевірки орієнтації щодо застосування формул для знаходження площі трапеції.

Розвязування задач за готовими кресленнями

Діти працюють в парах. На слайді 9 презентації зявляються малюнки до задач, потрібно обрати необхідну формулу для знаходження площі трапеції і порахувати.

1.

SABCD= (2б)

2.

а) SABCD=Sпрямокутника (2б)

б) SABCD=S (2б)

3.

SABCD=h2 (2б)

4.

a)SABCD=a·b= (2б)

б) SABCD=p·r (2б)

V. Релаксація. Підсумки уроку. Поурочний бал

Д/З: повт. §7 п.64-70, №11,22,24 (підручник М.І.Бурди)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн