• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Хімія
  • УРОК 7 Тема. Типи простих речовин: метали і неметали. Прості й складні речовини. Л/д 2: ознайомлення зі зразками простих і складних речовин. Інструктаж БЖ

УРОК 7 Тема. Типи простих речовин: метали і неметали. Прості й складні речовини. Л/д 2: ознайомлення зі зразками простих і складних речовин. Інструктаж БЖ

Опис документу:
УРОК 7 Тема. Типи простих речовин: метали і неметали. Прості й складні речовини. Л/д 2: ознайомлення зі зразками простих і складних речовин. Інструктаж БЖ - вивчити різноманітність речовин; - розвинути уміння на практиці розрізняти речовини на прості та складні; метали і неметали;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 7

Тема. Типи простих речовин: метали і неметали. Прості й складні речовини. Л/д 2: ознайомлення зі зразками простих і складних речовин. Інструктаж БЖ

Мета: - вивчити різноманітність речовин;

  • розвинути уміння на практиці розрізняти речовини на прості та складні; метали і неметали;

  • виховати активну роботу на уроках хімії.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу

Форми роботи:евретична бесіда, розповідь учителя та демонстрація зразків металів та неметалів, виконання лабораторної роботи.

Обладнання:картки і завданнями, таблиця ,, Типи кристалічних граток, ПСХЕ, таблиця ,,Метали та неметали, зразки металів та неметалів, лабораторний зошит.

Хід уроку

  1. Організація класу.

  2. Перевірка домашнього завдання. Самостійна робота

Виконати завдання на картках користуючись періодичною системою, індивідуальна робота кожного учня.

Картка 1. Прізвище, імя учня______________________________Клас_________

Символ

Назва

Порядковий номер

Період

Група

Підгрупа

Атомна маса (Аr)

Заряд ядра

Кількість нейтронів

Кількість електронів

As

Au

I

C

Картка 2. Прізвище, імя учня______________________________Клас_________

Символ

Назва

Порядковий номер

Період

Група

Підгрупа

Атомна маса (Аr)

Заряд ядра

Кількість нейтронів

Кількість електронів

Be

He

Si

F

Картка 3. Прізвище, імя учня______________________________Клас_________

Символ

Назва

Порядковий номер

Період

Група

Підгрупа

Атомна маса (Аr)

Заряд ядра

Кількість нейтронів

Кількість електронів

Cu

Aq

Cr

Na

Картка 4. Прізвище, імя учня______________________________Клас_________

Символ

Назва

Порядковий номер

Період

Група

Підгрупа

Атомна маса (Аr)

Заряд ядра

Кількість нейтронів

Кількість електронів

In

Rb

Mn

V

  1. Актуалізація опорних знань.Евретична бесіда

Атоми хімічних елементів сполучються між собою, утворюючи різноманітність хімічних сполук. Таким чином усі речовини поділяються за будовою на молекулярні та немолекулярні (таблиця ,,Будова кристалічних граток). Зверніть увагу на таблицю і скажіть, які речовини мають молекулярну будову (цукор, вода). А які речовини мають атомну будову? – алмаз, графіт. А йонна будова? – солі.

Отже, будова речовин залежить перш за все від природи хімічних елементів, з якою ми сьогодні на уроці познайомимось.

  1. Вивчення нового матеріалу.Розповідь учителя та демонстрація зразків металів та неметалів

Всі хімічні елементи поділяються за властивостями на метали і неметали (на дошці таблиця ,,Метали та неметали). Учні записують приклади металів, а вчитель демонструє зразки металів та пояснює їх властивості.

Метали: Натрій, Калій, Кальцій, Алюміній, Магній, Ферум, Цинк, Купрум, Барій, Ферум.

Неметали: Оксиген, Сульфур, Фосфор, Силіцій, Флуор, Хлор, Гідроген, Нітроген, Йод, Гелій.

Яких речовин більше в природі?

  • Космос – неметалів, наприклад: Гідроген, Гелій;

  • Земна кора – неметалів, наприклад: Оксисену – 47%.

  • Повітря – Оксисен – у кисні 02; Нітроген – у складі азоту N2.

Крім цього всі речовини поділяються на 2 види за якісним складом:

  1. Прості – речовини, молекули яких складаються з атомів одного хімічного елемента. Наприклад: кисень – О2; водень – Н2; азот – N2; вуглець – С; мідь – Сu; залізо – Fe.

  2. Складні – речовини, молекули яких складаються з атомів двох і більше хімічних елементів. Наприклад: Н2О – вода; СО2 – вуглекислий газ, СН4 – метан.Індекси унизу праворуч вказують на число атомів у молекулі.

  1. Закріплення знань, умінь та навичок.Виконання лабораторної роботи № 2: ознайомлення зі зразками простих і складних речовин

  1. Повторення інструктажу БЖ.

  2. Виконання лабораторної роботи у лабораторному зошиті:

а) розгляньте зовнішній вигляд виданих вам речовин і опишіть його;

б) розділіть назви речовин на їх види: метали та неметали; прості та складні речовини.

  1. Підсумок уроку.

Зробіть висновок до лабораторної роботи.

  1. Домашнє завдання.

Вивчити конспект в зошиті, таблицю 2 Ст.54 (напамять), № 2-3 Ст.58 (письмово).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток життєво-професійної ефективності особистості в освітньому процесі НУШ: технології, методики, вправи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.