• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Біологія
  • Урок 54. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 «ВИЗНАЧЕННЯ ФОРМ ПОВЕДІНКИ (АБО ТИПІВ УГРУПОВАНЬ) ТВАРИН (ЗА ВІДЕОМАТЕРІАЛАМИ АБО ОПИСОМ)»

Урок 54. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 «ВИЗНАЧЕННЯ ФОРМ ПОВЕДІНКИ (АБО ТИПІВ УГРУПОВАНЬ) ТВАРИН (ЗА ВІДЕОМАТЕРІАЛАМИ АБО ОПИСОМ)»

Опис документу:
Цілі уроку: • освітня: навчитися розрізняти форми поведінки тварин за описом або відеофрагментами; • розвивальна: розвивати вміння аналізувати, робити висновки та критично сприймати інформацію; • виховна: виховувати розуміння єдності всього живого та дбайливого ставлення до всіх живих істот.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 54. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 7 «ВИЗНАЧЕННЯ ФОРМ ПОВЕДІНКИ (АБО ТИПІВ УГРУПОВАНЬ) ТВАРИН (ЗА ВІДЕОМАТЕРІАЛАМИ АБО ОПИСОМ)»

Цілі уроку:

•   освітня: навчитися розрізняти форми поведінки тварин за описом або відеофрагментами;

•   розвивальна: розвивати вміння аналізувати, робити висновки та критично сприймати інформацію;

•   виховна: виховувати розуміння єдності всього живого та дбайливого ставлення до всіх живих істот.

Обладнання й матеріали: відеофрагменти або описи форм поведінки різних тварин, проектор, комп'ютери або інші засоби для демонстрування відеофрагментів.

Базові поняття і терміни уроку: поведінка, форми поведінки, харчова поведінка, територіальна поведінка, батьківська поведінка, шлюбна поведінка.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід урокуБудьте неотразимойот 88 грнДухи Bleu de Chanel349 грн-86% на Cassiopea!349 грн

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Питання для бесіди

♦   Які форми поведінки переважають у членистоногих?

♦   Які форми поведінки переважають у хребетних тварин?

♦   Які переваги в інстинктивної поведінки?

♦   Які переваги має умовно-рефлекторна поведінка?Скидки для мужчин350 грнОстрые и складныеот 52 грнОбъемный звук

♦   Які недоліки має умовно-рефлекторна поведінка?

III. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

Тема роботи. Визначення форм поведінки (або типів угруповань) тварин Мета: ознайомитися з особливостями форм поведінки тварин і навчитися їх розрізняти.

Обладнання та матеріали: відеофрагменти або описи форм поведінки різних тварин, проектор, комп’ютери або інші засоби для демонстрування відеофрагментів, підручник, зошит.

Хід роботи

1. Ознайомтеся з різними формами поведінки тварин за описом або відеофрагментами.

2. Впишіть у таблицю назву форми поведінки, яка відповідає опису (і відповідному відеофрагменту).

№ опису (або відповідного відеофрагменту)

Опис поведінки (короткий зміст відеофрагменту)

Форма поведінкиИнструменты для дома

1

Собака гавкає на людей або тварин, які проходять повз двір, у якому він живе

 

2

Бджоли протягом літа збирають нектар і перетворюють його на мед, який накопичують у стільниках

 

3

Шпак приносить до свого гнізда комах і годує ними своїх пташенят

 

4

Півень настовбурчує свій хвіст і походжає перед курками

 

3. Використовуючи матеріали підручника та інших джерел поясніть, які ознаки дозволяють впізнати різні форми поведінки тварин. Відповідні ознаки впишіть у таблицю.

Форма поведінки тварин

Характерні ознаки форми поведінки

Харчова поведінка

 

Шлюбна поведінка

 

Територіальна поведінка

 

Батьківська поведінка

 

4. За результатами практичної роботи сформулюйте висновок, у якому поясніть, яке пристосувальне значення має поведінка тварин.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити відповідний матеріал із підручника.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн