До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
5
міс.
1
0
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

УРОК 5 Тема уроку: Розв'язування ірраціональних рівнянь, систем з ірра¬ціональними рівняннями.

Опис документу:
Мета уроку: • навчальна: удосконалити вміння розв’язувати ірраціональні рівняння; формувати вміння розв’язувати найпростіші системи з ірраціональними рівняннями; навчитись розв’язувати більш складні ірраціональні рівняння. • розвиваюча: формувати естетичне сприйняття навколишньої дійсності; розвивати розумову діяльність; розвивати нестандартне мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 5

Тема уроку: Розв'язування ірраціональних рівнянь, систем з ірра­ціональними рівняннями.

Мета уроку:

  • навчальна: удосконалити вміння розв’язувати ірраціональні рівняння; формувати вміння розв’язувати найпростіші системи з ірраціональними рівняннями; навчитись розв’язувати більш складні ірраціональні рівняння.

  • розвиваюча: формувати естетичне сприйняття навколишньої дійсності; розвивати розумову діяльність; розвивати нестандартне мислення.

  • виховна: виховувати дисципліну, звичку до систематичної розумової праці, прививати зібраність, самовладання; виховувати позитивне ставлення учнів до навчально-пізнавальної діяльності.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: підручник, зошити, проектор.

ХІД УРОКУ.

І. Перевірка домашнього завдання.

1. Відповіді на запитання учнів, що виникли в процесі виконан­ня домашніх завдань.

2. Фронтальна бесіда за питаннями в кінці вивченого параграфу.

3. Індивідуальні завдання для учнів, що мають достатній та високий рівні знань.

4. Усне розв'язування рівнянь (таблиця 1)

(учням пропонується за принципом гри «Морський бій» обирати завдання. Першою на екрані з’являється порожня таблиця лише з надписами комірок, а коли учень обирає комбінацію (наприклад, А3) з’являється наступний слайд з вже заповненою завданнями таблицею. Учень говорить відповідь до завдання, адресу комірки якого він обрав )

Таблиця 1

1

2

3

4

5

А

Б

В

Г

Д

Таблиця 1

1

2

3

4

5

А

= – 2

= – 2

= – 2

= 0

3 + = 0

Б

= 9

= 4

= 1

= х

= – х

В

= х

= 5

= 2

=

= 2

Г

= 0

=10 – х

+=0

++1=0

= 2

Д

+= –2

+ 2 = 1

+=0

+ = 7

=2

II. Актуалізація опорних знань та вмінь. Колективне розв’язання тренувальних вправ.

  1. Розв’яжіть рівняння.

Розв’язання.

Нехай тоді і дане рівняння стане таким:

- немає розв’язків.

Зробивши перевірку, переконаємось, що обидва корені задовольняють рівняння.

Відповідь: - 5, 2.

  1. Розв’яжіть рівняння:

Розв’язання:

Домножимо чисельник та знаменник дробу лівої частини на

Тоді

,

,

Відповідь: 21, -21.

  1. Розв’яжіть рівняння:

Розв’язання:

Виконавши перевірку, переконаємось, що обидва корені є коренями даного рівняння.

Відповідь: 0, 7.

Додаткові завдання:

Розв’яжіть рівняння:

III. Формування умінь розв'язувати системи з ірраціональними рівняннями.

1. Фронтальне опитування.

  1. Що називається системою рівнянь з двома невідомими?

  2. Що називається розв’язком системи рівнянь з двома невідомими?

  3. Назвіть основні методи розв’язання рівнянь з двома невідомими.

  4. Коли доцільно застосовувати метод додавання? Графічний метод?

  5. Чи завжди зручно використовувати метод підстановки?

2. Колективне розв’язання вправ.

Приклад 1.

Розв’яжіть систему рівнянь:

Розв’язання:

Для розв’язання цієї системи рівнянь доцільно застосувати метод додавання.

Почленно додамо ліві і праві частини рівнянь, після чого одержимо звідси

Далі почленно віднімемо ліві та праві частини рівнянь, після чого отримаємо звідси

Відповідь: (9; 1).

Приклад 2.

Розв’яжіть систему рівнянь: .

У даному випадку один із трьох методів розв’язання систем рівнянь одразу застосувати буде важко, тому спочатку введемо нові змінні:

. Тоді дана система матиме вигляд:

Далі необхідно повернутись до старих змінних:

Далі необхідно виконати перевірку, яку пропоную зробити самостійно.

Відповідь: (41; 40).

Додаткові завдання.

Розв’яжіть системи рівнянь:

IV. Підведення підсумків уроку.

(бесіда з учнями про вивчений матеріал на уроці, запитання учнів щодо незрозумілого завдання)

V. Підведення підсумків уроку.

а) Завдання за підручником.

б) Додаткове домашнє завдання.

Розв’яжіть систему рівнянь:

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Тема уроку: Розв'язування ірраціональних рівнянь, систем з ірраціональними рівняннями.
Слайд № 1

Тема уроку: Розв'язування ірраціональних рівнянь, систем з ірраціональними рівняннями.

Мета уроку: удосконалити вміння розв’язувати ірраціональні рівняння; навчитись розв'язувати більш складні ірраціональні рівняння; навчитись розв’яз...
Слайд № 2

Мета уроку: удосконалити вміння розв’язувати ірраціональні рівняння; навчитись розв'язувати більш складні ірраціональні рівняння; навчитись розв’язувати найпростіші системи з ірраціональними рівняннями.

Обери комбінацію!
Слайд № 3

Обери комбінацію!

Виконай обране завдання!
Слайд № 4

Виконай обране завдання!

Виконаймо разом! Розв’яжіть рівняння Розв'язання: Нехай тоді і дане рівняння стане таким: - немає розв’язків. Зробивши перевірку, переконаємось, що...
Слайд № 5

Виконаймо разом! Розв’яжіть рівняння Розв'язання: Нехай тоді і дане рівняння стане таким: - немає розв’язків. Зробивши перевірку, переконаємось, що обидва корені задовольняють рівняння. Відповідь: - 5, 2.

2) Розв’яжіть рівняння: Розв'язання: Помножимо чисельник та знаменник дробу лівої частини на . Тоді: , тоді Відповідь: 21, -21.
Слайд № 6

2) Розв’яжіть рівняння: Розв'язання: Помножимо чисельник та знаменник дробу лівої частини на . Тоді: , тоді Відповідь: 21, -21.

3) Розв’яжіть рівняння: Розв’язання: Виконавши перевірку, переконаємось, що обидва корені є коренями даного рівняння. Відповідь: 0, 7.
Слайд № 7

3) Розв’яжіть рівняння: Розв’язання: Виконавши перевірку, переконаємось, що обидва корені є коренями даного рівняння. Відповідь: 0, 7.

Додаткові завдання: Розв’яжіть рівняння:
Слайд № 8

Додаткові завдання: Розв’яжіть рівняння:

Давайте пригадаємо! Що називається системою рівнянь з двома невідомими? Що називається розв’язком системи рівнянь з двома невідомими? Назвіть основ...
Слайд № 9

Давайте пригадаємо! Що називається системою рівнянь з двома невідомими? Що називається розв’язком системи рівнянь з двома невідомими? Назвіть основні методи розв’язання рівнянь з двома невідомими. Коли доцільно застосовувати метод додавання? Графічний метод? Чи завжди зручно використовувати метод підстановки?

Виконаймо разом! Розв’яжіть систему рівнянь: Розв’язання: Для розв’язання цієї системи рівнянь доцільно застосувати метод додавання. Почленно додам...
Слайд № 10

Виконаймо разом! Розв’яжіть систему рівнянь: Розв’язання: Для розв’язання цієї системи рівнянь доцільно застосувати метод додавання. Почленно додамо ліві і праві частини рівнянь, після чого одержимо звідси Далі почленно віднімемо ліві та праві частини рівнянь, після чого отримаємо , звідси Відповідь: (9; 1).

2) Розв’яжіть систему рівнянь: У даному випадку один із трьох методів розв’язання систем рівнянь одразу застосувати буде важко, тому спочатку введе...
Слайд № 11

2) Розв’яжіть систему рівнянь: У даному випадку один із трьох методів розв’язання систем рівнянь одразу застосувати буде важко, тому спочатку введемо нові змінні: Далі необхідно повернутись до старих змінних:

Виконайте самостійно перевірку! Відповідь: (41; 40).
Слайд № 12

Виконайте самостійно перевірку! Відповідь: (41; 40).

Додаткові завдання: Розв’яжіть системи рівнянь:
Слайд № 13

Додаткові завдання: Розв’яжіть системи рівнянь:

Додаткове домашнє завдання. Розв’яжіть систему рівнянь:
Слайд № 14

Додаткове домашнє завдання. Розв’яжіть систему рівнянь:

Дякую за чудовий урок!
Слайд № 15

Дякую за чудовий урок!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.