• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Хімія
  • УРОК 3 Тема. Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному ка¬бінеті. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Вивчення структури полум'я

УРОК 3 Тема. Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному ка¬бінеті. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Вивчення структури полум'я

Опис документу:
- перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи в кабінеті хімії; - сформувати початкові навички практичної роботи з хімічними речовинами й лаборатор¬ним устаткуванням;розвинути вміння використо¬вувати лабораторний посуд, лабораторний шта¬тив, нагрівальний прилад; проводити хімічний експеримент й аналізувати явища, що спостерігаються, робити висновки вході практичної роботи;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 3

Тема. Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Вивчення структури полум'я

Мета: - перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи в кабінеті хімії;

  • сформувати початкові навички практичної роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням;розвинути вміння використовувати лабораторний посуд, лабораторний штатив, нагрівальний прилад; проводити хімічний експеримент й аналізувати явища, що спостерігаються, робити висновки вході практичної роботи;

  • виховати значення дотримань техніки безпеки.

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і навичок.

Форми роботи:виконання тестових завдань,послідовне виконання дослідів, складання звіту, висновки.

Обладнання: лабораторний штатив із лапкою і кільцем, нагрівальні прилади (спиртівка, керамічна плитка), набір лабораторного посуду; реактиви: кухонна сіль, дистильована вода.

Хід уроку

I. Організація класу

II. Перевірка домашнього завдання.

Повторення правил техніки безпеки в кабінеті хімії, під час проведення хімічного експерименту, інструктаж перед початком практичної роботи.

Щоб бути допущеним до практичної роботи, необхідно виконати тестові завдання за варіантами й розшифрувати «ключ» до роботи.

ВАРІАНТ 1

  1. Входити до кабінету хімії дозволено:

а) із дозволу старости;

б) без дозволу вчителя;

в) із дозволу вчителя.

2. Гарячі пробірки слід:

а) відразу поставити у штатив для пробірок;

б) спершу охолодити, а потім поставити у штатив для пробірок;

в) свій варіант.

3. Нагріваючи пробірку, необхідно:

а) тримати її пробіркотримачем до себе;

б) тримати її руками;

в) направляти у бік від усіх.

4. На смак:

а) можна куштувати всі реактиви крім кислот;

б) не можна куштувати жодні речовини;

в) можна куштувати деякі речовини.

5. Щоб пробірка не лопнула під час нагрівання:

а) її спочатку прогрівають усю, а потім ту частину, де знаходиться речовина;

б) її нагрівають лише внизу;

в) її нагрівають лише вгорі.

6. Виконувати досліди слід:

а) швидко і стоячи;

б) стоячи , але спокійно;

в) спокійно і уважно.

7. Під час роботи на робочому столі можуть знаходитися:

а) портфель;

б) письмове приладдя і підручник хімії;

в) бутерброд.

8. Щоб загасити полум’я спиртівки слід:

а) залити її водою;

б) накрити ковпачком;

в) зачекати доки вона самостійно не погасне.

9. Для зясування запаху речовин:

а) потрібно піднести посудину до обличчя;

б) вдихнути пари і гази речовин;

в) потрібно долонею руки зробити рух від отвору посудини в бік носа.

10. З якими речовинами слід дотримуватись особливої обережності:

а) з солями;

б) з кислотами та лугами;

в) свій варіант.

11. Щоб запалити газовий пальник:

а) слід спочатку відкрити газовий кран, а потім піднести палаючий сірник;

б) потрібно одночасно піднести палаючий сірник і відкрити газовий кран;

в) слід піднести палаючий сірник до отвору і повільно відкрити газовий кран.

12. На якому малюнку правильно показано, як наливати речовини:

а) б)

ВАРІАНТ 2

  1. На робочому місці:

а) може бути безладдя;

б) можна тримати зайві речі;

в) слід підтримувати порядок.

2. Залишки реактивів слід:

а) виливати чи висипати назад у склянки;

б) віддати лаборанту;

в) злити чи висипати разом у одну склянку.

3. Виконувати потрібно досліди, що:

а) хочеться виконувати самому;

б) дозволені вчителем, чи погоджені з ним.

4. У разі потрапляння речовини в очі або на руки необхідно:

а) повідомити вчителя і промити уражене місце великою кількістю води;

б) протерти ганчіркою, або долонею;

в) розповісти товаришу.

5. Після закінчення роботи:

а) можна залишити неприбраним робоче місце;

б) необхідно невикористані реактиви злити чи засипати у одну посудину;

в) слід прибрати робоче місце і обов’язково вимити руки.

6. Під час роботи слід використовувати тільки реактиви в склянках:

а) без етикеток;

б) з етикеткою, на якій написано формулу і назву речовини.

7. Нагріваючи пробірку, необхідно:

а) тримати її пробіркотримачем до обличчя;

б) тримати її руками;

в) тримати її пробіркотримачем від обличчя.

8. На смак:

а) можна куштувати всі реактиви;

б) не можна куштувати жодні речовини;

в) можна куштувати деякі речовини.

9. Сухі реактиви слід брати:

а) ложкою і дуже обережно, щоб не розсипати;

б) насипати із посуду в пробірку.

10. Відкривши посудину з реактивом потрібно:

а) покласти корик догори дном;

б) покласти корик до низу дном;

в) не важливо як, обидва способи правильні.

11. Щоб пробірка не лопнула під час нагрівання:

а) її спочатку прогрівають усю, а потім ту частину, де знаходиться речовина;

б) її нагрівають лише внизу;

в) її нагрівають лише вгорі.

12. На якому малюнку правильно прогрівають пробірку:

а) б)

Відповіді:

Варіант

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

1

В

Б

В

Б

А

В

Б

Б

В

Б

В

А

2

В

Б

Б

А

В

Б

В

Б

А

А

А

Б

III. Виконання практичної роботи за інструкцією.

Інструкція до проведення практичної роботи

Дослід 1.Ознайомлення з лабораторним посудом. Розчинення кухонної солі у воді

Ознайомтеся з лабораторним посудом на вашому столі. Запишіть узошиті назви лабораторного посуду та його призначення.

Насипте у пробірку невелику кількість кухонної солі, долийте туди невелику кількість води. Перемішуйте до повного розчинення речовини.

Дослід 2. Вивчення лабораторного штатива

Розгляньте лабораторний штатив, познайомтеся з його складовими. Закінчіть речення:

  1. Основа штатива має велику площу і виготовлена з чавуна для того, щоб...

  2. Стрижень необхідний для...

  1. Муфта необхідна для...

  2. Лапка тримача необхідна для...

  3. Кільце штатива призначене для...

  4. Гвинт тримача необхідно закрутити так, щоб пробірки не...

Дослід 3. Ознайомлення з нагрівальними приладами, правилами користування ними, будовою полум'я

Будова полум'я

  1. Нижня зона: відбувається змішування газів з повітрям (t= 350 °С).

  1. Середня зона, найяскравіша: тут розкладаються карбоновмісні речовини і часточки вуглецю сильно розігріваються і випромінюють світло (t= 1540 °С).

  2. Зовнішня частина полум'я, найгарячіша: відбувається цілковите згоряння газів з утворенням вуглекислого газу і води (t = 1 550 °С). Зробіть узагальнюючий висновок про правила поведінки в кабінеті хімії, правила користування лабораторним устаткуванням, нагрівальним приладом.

IV. Оформлення звіту про здійснену роботу в зошиті.

V. Домашнє завдання.

Повторити правила поведінки в кабінеті хімії, правила техніки безпеки під час роботи з хімічним устаткуванням, нагрівальними приладами.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Вчити читати. Літературна освіта в школі: химери чи лабіринти?»
Мацевко-Бекерська Лідія Василівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.